Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Motorola Wings - děti učí Motorolu

aktualizováno 
Děti mají jasnou představu o telefonech budoucnosti.
Patrně jste si všimli nové reklamní kampaně Motorola Wings - tedy Křídla Motoroly. Rozhodli jsme se vám poněkud přiblížit o co jde - následující texty jsou výcucem a shrnutím firemních materiálů a typů pro kampaň Motorola Wings a s ní souvisejícího průzkumu telekomunikačního trhu provedeného mezi malými dětmi. Počtení je to zajímavé:

Víte, že

 • po roce 2000 budou v Evropě mobilní telefony využívány k přijímání a odesílání pošty, vytváření dokumentů a firemních počítačových materiálů tak samozřejmě, jako je dnes používáme k běžnému telefonování?
 • evropské ženy mnohem raději telefonují z mobilního přístroje než z pevné linky?
 • podle poslední evropské studie je více než 50 procent britských respondentů přesvědčených, že je zcela normální používat mobilní telefon na toaletě nebo v koupelně?
 • po18 měsících od zavedení služby rodinných radiostanic (Family Radio Service) statisíce lidí ve Spojených státech používají ve volném čase obousměrné radiostanice? A že společnost Motorola očekává spuštění podobné služby v roce 1999 i v Evropě?

  Základem pro strategii Wings se stal více než rok a půl trvající celosvětový průzkum realizovaný společností Motorola. Jeho výsledky ukazují, že lidem na celém světe je společná potřeba rychlejšího a jednoduššího přístupu k většímu okruhu osob, služeb a informací. Motorola pracuje na tom, aby vyhověla, nebo dokonce předstihla tyto potřeby a uvedla na trh novinky pro osobní komunikaci.

  Jen nebe je hranicí v dětské vizi technologií budoucnosti

  Jestli máte pocit, že Vaše děti jsou v představách o budoucích technologiích dále než vy sami, je to přirozené. Výsledky nového průzkumu dávají starší generaci jasný signál - ještě jste nic neviděli!

  Jak budou vypadat přístroje, které teprve přijdou?

  Na začátku kampaně Motorola Wings byl proveden průzkum, jehož cílem bylo podpořit poselství společnosti Motorola zaměřené na přínos komunikace pro člověka a jeho život. Během průzkumu byly dotazovány 10 - 11leté děti z Velké Británie, Francie, Polska a Německa. Společně odpovídaly na otázku: "Jaká je vaše představa o komunikaci budoucnosti?". Výsledek přinesl některé překvapující skutečnosti:

 • podle mnoha dětí se telefony stanou víceúčelovými přístroji, které v sobě budou spojovat televizi, rádio, trojrozměrné zobrazování, počítač, e-mail, CD přehrávač a budou ovládány hlasově. Navíc se budou nosit jako součást oblečení nebo jako šperk - podobně jako náramkové hodinky nebo náhrdelníky. Děti budou mít mobilní telefony jako domácí zvířátka. Něco jako futuristické Tamagoči, které si budou moci připnout na oblečení.

 • děti jsou přesvědčeny, že telefony budou tak životně důležité, že budou dokonce implantovány do našich prstů, uší nebo rtů. Tak, abychom je měli stále při sobě. Podle představ dětí budou lidé používat i speciální brýle a čočky, které jim umožní vidět, s kým telefonují.

 • televize se bude ovládat hlasem a bude fungovat jako filmové plátno, přičemž nejnovější filmy budou k dispozici ke stažení ze sítě.

 • doprava, podobně jako telekomunikace, bude okamžitá a bezproblémová - vesmírné cestování, automobily ovládané počítačem, telekinetická doprava - takové mají děti představy o budoucnosti.

 • při každé nemoci budou lidé sami moci okamžitě určit diagnózu, nasadit léky a nemocného vyléčit. Představte si - zmáčknete tlačítko a hned Vám bude lépe.

 • výsledky zkoušek nebo písemek nejsou podle Vašich představ? Žádný problém! Stačí jen inovovat svůj mozek! Některé děti mají představu,že v budoucnosti si budou lidé moci koupit mozky a inteligenci ve speciálních obchodech, implantovat si je a okamžitě si tak zvýšit IQ. Jiné děti by si představovaly speciální potravu vyživující mozek tak, aby z ní získal všechny potřebné vědomosti. To by podle nich mohlo odstranit povinnou školní docházku.

  Hlavní dětskou inspirací jsou sci-fi filmy a počítačové hry

  Celkové výsledky průzkumu ukázaly neočekávanou podobnost v myšlení a představách dětí ze všech zúčastněných zemí. I když se objevily některé rozdíly, zapříčiněné především rozdílností vzdělávacích systémů, podobností je více a ukazují na vliv globalizace v oblasti technologií a komunikace:

 • evropské děti jsou přesvědčeny, že technologie představuje pro lidstvo pozitivní sílu - představují si, že v budoucnosti se bude komunikovat kdykoli, kdekoli a s kýmkoli jen stisknutím jednoho tlačítka

 • děti už nevnímají technologie jako něco samostatného, ale jsou pro ně přirozenou součástí jejich života, která jim přinese komunikaci a zábavu bez omezení

 • hlavní inspirací jejich představ o budoucnosti jsou hollywoodské filmy, televizní seriály, jako Akta X, a počítačové hry

 • děti si myslí, že budoucí technologie budou zpočátku drahé, a tak přístupné jen úzkému okruhu lidí. Ale v poměrně krátkém čase očekávají jejich rozšíření, až se stanou dostupné každému. Lidé si tak budou rovni a zmizí rozdíly mezi těmi, kdo na to mají, a kdo ne.

  "Když společnost Motorola připravovala tento průzkum, byli jsme přesvědčeni, že by mohl ukázat jaké mají děti povědomí o nových technologiích. Překvapila nás ale samozřejmost s jakou děti k technologiím přistupují. A to nejen k těm dnešním. Děti jsou připraveny i na nové výrobky a technologie, které přinese budoucnost. Věří v jejich dobro a pozitivní přínos. V práci i v zábavě," hodnotí závěry kvalitativního průzkumu Kamil Tůma, marketingový a obchodní ředitel společnosti Motorola v České republice a na Slovensku.

  Děti mají svou představu o komunikaci v budoucnosti

  V rámci průzkumu na podporu nedávno spuštěné kampaně Motorola WINGS (Křídla Motoroly), dostaly 10-11leté děti ve Velké Británii, Francii, Polsku a Německu otázku: "Jak bude vypadat komunikace v budoucnosti?" V těchto řádcích Vás seznámíme s některými nejzajímavějšími odpověďmi:

  V každé domácnosti bude zařízení, na kterém si budeme každý vybrat, kam se chceme dostat, zmáčkneme tlačítko a zařízení nás tam přepraví.

  dívka z Londýna

  Já si myslím, že lidé budou nosit takové zvláštní brýle, které jim umožní vidět osobu, se kterou telefonují. Například jedním okem bychom mohli vidět člověka, se kterým si povídáme, a druhým okem sledovat materiály, které nám chce ukázat.

  chlapec z Varšavy

  Když s někým mluvíte a potřebujete mu sdělit špatnou zprávu, která by ho mohla rozzlobit, například když se snažíte vysvětlit matce, že jste udělali nějakou hloupost, měli byste mít možnost vidět, co ten člověk dělá, a podle výrazu tváře zjistit, jak na zprávu reaguje.

  dívka z Paříže

  V pravém horním rohu na stěně by byla obrazovka, na které by byla vidět tvář volajícího. Zároveň by to byla i databanka, fax a záznamník. Kdybychom tu obrazovku zrovna nevyužívali, ukazovala by se na ní teplota a čas. Byl by to pohyblivý LCD panel. Pomocí tlačítek by se dal nastavit kontrast, barvy a jas.

  chlapec z Londýna

  Nebudete ho vůbec potřebovat (mobilní telefon). Myslím... teda budou to jen sluchátka a mikrofon. Budete mluvit do mikrofonu a Váš společník to bude slyšet přímo v hlavě.

  chlapec z Frankfurtu

  Mohli byste jít do obchodu a objednat si: "Prosím mozek s vědomostmi pro 8. ročník."

  chlapec z Paříže

  Počítač s internetem pro celou galaxii. Internet do jiných galaxií. Přijít do místnosti a říci: "Světlo!" - a rozsvítí se. Dále řeknete: "Automatický úklid pokoje!" - a on se sám uklidí. Můžete si poručit co chcete. "Zavolej tomu a tomu!" - a zavolá. Když bude linka obsazená, telefon Vám to sám poví. Budete si s ním moci popovídat. Asi bude zavěšený někde na stěně a my mu budeme moci říct o všechno, co budeme chtít, aby udělal.

  chlapec z Varšavy

  Ve svém pokoji budu mít takovou malou věc s obrazovkou, která bude umět spoustu věcí. Bude na kolečkách, aby se mohla volně pohybovat po bytě. Například když se budu dívat na film, požádám jí, aby mi přinesla z kuchyně džus. A také si s ní budu moci popovídat. Dokonce budou vidět její malé oči a nos. Bude to takový můj kamarád.

  dívka z Varšavy

  Všechno, co se dnes pohybuje na kolech, bude mít křídla. Například skateboardy. Nebudou na nich kolečka, bude to jen taková deska, na kterou nastoupíte a už ji ovládáte. A podle mne to bude stejné s auty.

  dívka z Paříže

  Budeme běžně létat na Měsíc. Říká se, že tam už našli vodu, takže v budoucnosti se tam asi opravdu dostaneme.

  dívka z Frankfurtu

  V minulosti si mysleli, že jejich technologie je nejlepší, a že už ani nemůže být lepší. Přesně to si myslíme i dnes. Ale za 200 let, až se podívají zpátky, si řeknou, že jsme tu ale dělali nesmyslné věci.

  chlapec z Londýna

  Nu, svět komunikace má podle dětí zajímavé perspektivy...

 • Nejčtenější

  iPhone 8 Plus
  iPhone 8 je tak výkonný, že tomu nevěřil ani tvůrce testu Geekbench

  Výkon nového procesoru A11 Bionic od Applu vyrazil dech i tvůrci benchmarku Geekbench. Nedokáže pochopit, že smartphony s Androidem tak zaostávají.   celý článek

  Portfolio smartphonů Samsung
  Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

  Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

  Fidget spinner mobil pořídíte za asi 350 korun.
  Hit letošního roku už můžete mít i jako mobil. Stojí několik stovek

  Hračka původně určená k relaxaci, fidget spinner, je hitem letošního roku. Její slávy využil výrobce z Hongkongu, který do ní vtěsnal celý funkční mobil....  celý článek

  Nokia 7
  Nokia má novou sedmičku. Výbavou zaujme, cenou spíše ne

  Další přírůstek do rodiny obnovené značky Nokia nese pořadovou číslovku sedm a vyplňuje prostor mezi střední třídou v podobě Nokie 6 a špičkovou Nokií 8. Její...  celý článek

  Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
  Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

  Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

  Další z rubriky

  Google koupil Apple za 9 miliard dolarů?
  Svět se nestačil divit. Google koupil Apple, psaly burzovní zprávy

  O menší šok na burze se postaral známý akciový index světa, Dow Jones. Omylem totiž vydal falešnou zprávu, že firma Google koupila za směšných 9 miliard dolarů...  celý článek

  Microsoft Lumia 950 a 950 XL
  Microsoft konečně přiznal, že jsou Windows na mobilech mrtvá

  Viceprezident Microsoftu v sérii příspěvků na Twitteru potvrdil konec mobilních Windows. Softwarový gigant už nějakou dobu nemá v přípravě žádné hardwarové ani...  celý článek

  Za nový iPhone 8 si nechal na ruku vytetovat logo T-Mobilu
  Chtěl iPhone zdarma a tak si nechal vytetoval logo T-Mobilu

  Neobvyklý způsob, jak si pořídit nový mobil, zvolil muž z USA. Domluvil se s ředitelem T-Mobilu, že si nechá vytetovat logo tohoto operátora na ruku výměnou za...  celý článek

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.