Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Motorola přišla s novou alternativou zasílání textovek

aktualizováno 
Americký výrobce mobilních telefonů přišel na svět s novým softwarovým řešením zasílání textových zpráv. Produkt pracuje na principu Instant Messaging, což je mobilní forma internetového ICQ nebo MSN.

Krátké textové zprávy jsou mezi uživateli mobilních telefonů velmi populární, staly se fenoménem moderní mobilní komunikace. Každý, kdo si oblíbil zasílání textovek začne časem hledat jiné alternativy, jak zprávu odeslat levněji nebo komunikovat úplně zadarmo. Kdo chce ušetřit za posílání textových zpráv a má připojení k internetu může využívat služeb on-line serverů, které poskytují přímé a rychlé posílání vzkazů mezi jednotlivými uživateli, jako je například ICQ, Yahoo či MSN.

Na podobném principu, hlavně díky nástupu GPRS, pracuje také služba instant messaging  - přímé zasílání zpráv, které umožňují i mobilní telefony. Americký výrobce mobilních telefonů Motorola  předvedl v rámci spolupráce skupiny Wireless Village  (SonyEricsson, Motorola a Nokia) nový softwarový produkt, který využívá technologii instant messaging. Motorola Messenger umožňuje okamžitý příjem a odeslání zprávy, skupinový management a další s tím spojené služby. Nový produkt  podporuje programovací jazyk Java  a vychází vstříc potřebám nejmodernějších mobilních technologií. Jeho prostřednictvím si budou uživatelé moci vyměňovat zprávy, aktuální informace mezi jednotlivými mobilními telefony a internetovými servery.

Nový produkt na bázi poštovního klienta - Motorola Messenger byl testován s dalšími bezdrátovými klienty a servery ze skupiny Wireless Village. Test kladl požadavky především na schopnosti spolupráce s mnoha rozdílnými servery i ostatními mobilními klienty, které podobné služby umožňují. Nový Motorola Messenger a s ním plánovaný přídavný software by se, podle informací výrobce, mezi uživatele mohl dostat již  v září letošního roku. Nabízen bude ke stažení na internetu nebo v zákaznických servisech.

Hlavními výhodami nového softwarového produktu Motoroly je především kompatibilita zpráv mezi různými mobilními zařízeními odkudkoli na světě a nižší cena za zprávu odeslanou touto formou.

Motorola  uvedla na trh již celou řadu mobilních telefonů, které podporují javovou technologii (modely V60i, V66i, T280i, A388, T720 a iDENové modely i95cl, i90cl, i50sx, i55sr, i80s a i85s), do kterých bude možné nový messenger velice snadno implementovat. V balíku softwaru s novým Motorola Messengerem by měly být dodávány ještě další aplikace - IM Motorola Client, určený pro podporu prediktivního vkládání textu (iTAP),  Mobile Vector Graphics, určený pro podporu EMS a další programy, které pokračují v trendu uskupení Wireless Village.

 

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Příští OnePlus bude mít konečně voděodolnou konstrukci

OnePlus 6 se na prvním oficiálním snímku příliš neodhaluje. Leží totiž pod...

Smartphony OnePlus příliš prostoru ke kritice svým konkurentům nedávají. Téměř nejmodernější hardware bývá uložen v...

Nové smartphony, které budete v nejbližší době kupovat

Asus Zenfone 5

Na jaké mobily se můžeme v nejbližších měsících těšit? Výběr bude zajímavý, od levných modelů až po zcela špičkové...

Průmyslový smartphone si můžete koupit. Zebra je drsný pracant

Zebra TC25

Zebra je pro běžné uživatele mobilních telefonů neznámá značka. A vzhledem k zaměření jejích přístrojů to tak nejspíš...Najdete na iDNES.cz