Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Modrozubý kufr je chytřejší než jeho majitel

aktualizováno 
Bezdrátové technologie nepatří jen do počítačů nebo telefonů, ale i do věcí, které normálně nemají s elektronikou nic společného. To se snaží dokázat výrobce kufrů, kabelek a jiných zavazadel Samsonite, který integroval bluetooth chip do svého nového kufříku. Hodí se k zamykání, ochraně před zloději a dokonce i k přenosu uložených dat.

Odcházíte ze schůze a svůj kufr si zapomenete pod stolem. Naštěstí neodejdete daleko, protože hned za dveřmi vám elektronický klíč v kapse zapípá. Oznamuje vám tím, že kufr se dostal mimo dosah a klíč s ním ztratil radiový kontakt. Rychle se pro něj tedy vrátíte a klidně vyrazíte na cestu domů. V tramvaji pod dojmem moderních technologií zapnete na kufru “protizlodějskou ochranu”. Za chvíli na ni zapomenete, takže když při vystupování kufr zvednete ze země, klíč v kapse divoce zahvízdá a oznámí vám, že aktovka je v pohybu.

Všechno dnes komunikuje se vším, takže je jen správné, aby i lidé více komunikovali se svými zavazadly. Jsou koneckonců opuštěná a bohužel i často zapomínaná nebo kradená. Mozkově příliš vytíženým pracovníkům je určen nový moderní kufřík od společnosti Samsinite, který v mnoha ohledech myslí za svého pána, alespoň pokud jde o drobnosti, které on snadno přehlédne.

Samsonite kufr - bluetooth

Už vzhled napoví, že nejde o obyčejnou aktovku. Ovšem bluetooth čipu ukrytého v zavazadle si hned tak nevšimnete. Právě díky němu však může kufr nabídnout několik nestandardních funkcí. Napříkld odemknout a zamknut ho lze podobně jako auto s elektronickým zámkem. Jen zmáčknete tlačítko na klíči a kufr se otevře. Toto můžete udělat kdekoliv do vzdálenosti deseti metrů od zavazadla, až tam totiž bluetooth dosáhne.

Druhá varianta využití bluetooth se vám postará o sledování vaší “tašky”. Jakmile zapnete funkci Ochrana proti zlodějům, kufr vám prostřednictvím klíče nahlásí, jakmile se pohne z místa. Navíc vám klíč kdykoliv decentním pípnutím ohlásí, že jste se vzdálili mimo dosah bluetooth a tedy ztrácíte se svým zavazadlem kontakt.

V kufru kromě běžných věcí můžete přechovávat i několik důležitých informací, jako třeba údaje o své osobě, tedy jméno, adresu, telefonní číslo apod. Místo cedulky v igelitovém pouzdře, kterou každý běžně přečte očima, je ale třeba ke zjištění takto uložených informací nějaké zařízení vybavené bluetooth technologií. 

Kromě schopností, které Samsonite Hardlite 625 získává díky bluetooth, může nabídnout ještě několik chytrých kontrolních mechanismů, které se každému roztržitému člověku budou hodit. Ve svislé poloze ho například není možné otevřít na víc než 30 stupňů, aby z něj nic nevypadlo. Vleže ho lze rozevřít až do pravého úhlu. Pokud je ovšem víkem dolů a hrozilo by tedy, že se věci vysypou, kufr se neotevře vůbec.

Ne pro každého je takovýto kufřík přínosem, mnohé by možná inteligence zavazadla spíš rozčilovala. Představa, že by měla být nějaká aktovka chytřejší než je její majitel, dokáže leckoho zneklidnit. Pro ty, kterým to nevadí - Samsonite Hardlite 625 se na trhu objeví koncem tohoto roku, ale cena bohužel ještě není stanovená.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Přiblížil se konec smartphonů ZTE? Mohou přijít o Android

Výjimečný skládací smartphone ZTE Axon M. I ten využívá procesor americké...

Huawei a ZTE to v USA nemají jednoduché. Prvního tam Američané nechtějí kvůli obavám ze špionáže, druhý výrobce nyní...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...

Účet na Facebooku si zrušil i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak

Spoluzakladatel Apple Computer Steve Wozniak skoncoval s Facebookem

Skandál úniku informací z Facebooku, který se dotkl přibližně 87 milionů účtů, spustil iniciativu #DeleteFacebook, v...Najdete na iDNES.cz