Šaty dělají člověka. Nebo je to spíš mobil?

Šaty dělají člověka. Nebo je to spíš mobil? | foto: Profimedia.cz

Mobily dělají člověka, šaty patří už jen do starých songů

  • 199
Uživatelé iPhonu jsou bohatší než lidé s jinými mobilními telefony. I tak můžeme ve stručnosti shrnout výsledky průzkumu americké společnosti Pageonce. Na běžném účtu mají o 35 procent vyšší zůstatek.

Naopak nejhůře dopadl uživatel smartphonu s operačním systémem Windows Mobile. O něco lépe si ve statistikách vede Android a Blackberry.

Průměrný zůstatek na bankovním kontě

Uživatelé Apple iPhone (iOS) - 6 872 dolarů - zhruba 124 tisíc korun

Uživatelé Blackberry - 5 693 dolarů - zhruba 103 tisíc korun

Uživatelé Android - 5 330 dolarů - zhruba 96 tisíc korun

Uživatelé Windows Mobile - 5 076 dolarů - zhruba 92 tisíc korun

Průzkum provedla firma Pageonce, která vyvíjí mobilní aplikace pro správu financí. Data hromadně získala od tří milionů anonymních respondentů, převážně z USA.

Paradoxní nepoměr v účtech

Součástí analýzy byla i průměrná výše měsíčního vyúčtování za mobilní služby. Kdo by sázel opět na vítězství iPhonu, prohrál by. "Jablíčkáři" je totiž mají zdaleka nejnižší. Nejvíce za mobilní služby platí uživatelé s Windows Mobile, tedy ti "nejchudší" podle statistik.

Průměrná měsíční útrata u operátora

Uživatelé Windows Mobile - 205 dolarů - zhruba 3 708 korun

Uživatelé Android - 197 dolarů - zhruba 3 564 korun

Uživatelé Blackberry - 194 dolarů - zhruba 3 509 korun

Uživatelé Apple iPhone (iOS) - 165 dolarů - zhruba 2 985 korun

Přitom Apple iPhone a aplikace v něm jsou ve velké míře závislé na permanentním internetovém připojení. Být s telefonem offline je téměř nemožné. Přesto si jeho uživatelé zřejmě umí najít výhodné datové balíčky.

Ačkoliv je nutné brát statistiku s rezervou, tři miliony anonymních účastníků průzkumu je relevantní číslo. Alespoň z tohoto pohledu stojí za povšimnutí. Známé rčení o tom, že šaty dělají člověka, tak může nabýt nové, mobilní podoby.