Mobil iDNES.cz

  • Sobota 15. prosince 2018 Radana, Radan

Mobilní telefony od LG budou obsahovat oblíbené služby Google

aktualizováno 
Výrobce mobilních telefonů LG uzavřel partnerství s internetovým gigantem Google. V nových modelech tohoto jihokorejského výrobce tak nalezneme nejen stejnojmenný vyhledávač, ale i aplikace Google Maps, Blogger a Gmail.

V telefonech LG již brzy nalezneme služby Google (ilustrační foto) | foto: Michal Hron, Mobil.iDNES.cz

LG a společnost Google informovali o vytvoření globálního partnerství, v jehož rámci budou na miliony mobilních telefonů LG nainstalovány služby společnosti Google. S novým přístrojem tak dostanete i oblíbené služby v čele s nejnavštěvovanějším internetovým vyhledávačem.

“Mobilní zařízení od LG v kombinaci s Googlem poskytne uživatelům snadný přístup k jejich oblíbeným internetovým službám i bez jejich osobního počítače a umožní jim snadné připojení, kdykoliv budou na cestě,” řekl Paul Bae z LG.

Vybrané telefony s nainstalovanými produkty a službami Google budou k dostání v severní Americe, Evropě i Asii počínaje druhým čtvrtletím roku 2007. Zároveň prý nabídnou dynamičtější ovládání, například jediným kliknutím na ikonu v menu získáte přístup k vyhledávači Google.

Vyhledávač není vše

Krom světoznámého vyhledávače nabídnou novinky od LG také aplikaci Google Maps pro mobilní telefony, která umožňuje nahlížet do map a satelitních snímků, vyhledávat místní firmy a využívat navigační služby pro automobily, emailový klient Gmail a blogovací systém Blogger Mobile, díky němuž si můžete jednoduše vést svůj internetový deníček.

“Uživatelé po celém světě mají nyní díky vyhledávači a Gmailu více možností přístupu k informacím, když jsou na cestě. Díky aplikacím jako je Blogger se mohou uživatelé svobodně vyjadřovat bez ohledu na to, v které části světa se zrovna nachází,” řekl Deep Nishar z Google.

Letos se počítá s deseti modely

V rámci tohoto nového partnerství budou LG a Google společně prodávat mobilní telefony LG-Google, přičemž později bude tato spolupráce rozšířena s cílem vytvořit digitalizovanou domácnost. LG plánuje pro rok 2007 uvést alespoň deset modelů obohacených o zmiňované služby Google.

LG není první, kdo s internetovým gigantem navazuje spolupráci. Navíc se s takovými partnerstvími v poslední době doslova roztrhl pytel. Provozovatelé internetových služeb cítí v mobilních telefonech opravdu silný potenciál, kterého by mohli využít ve svůj prospěch. Nokia oznámila partnerství s Yahoo!, Sony Ericsson s Google. A nejsou ani první, ani poslední.

Autor:

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Máte smartphone se starým Androidem? Google vás odstřihne od aplikací

Samsung Galaxy S II s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Sedm let staré verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich končí oficiální podpora. Telefony, které stále...

Pošlete nám fotku rozbitého displeje a vyhrajte výborné samsungy

rozbitý telefon

Máme pro vás atraktivní nabídku. Pokud máte na telefonu rozbitý displej, nebo ho máte jinak viditelně mechanicky...

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Další z rubriky

Specialita pro T-Mobile: komunikátor LG GT500 s WM

LG GT500

Německý T-Mobile začne v červnu prodávat nový komunikátor od LG s operačním systémem Windows Mobile.

LG chystá 13 přístrojů s Windows Mobile do konce roku 2010

LG GW550

LG letos a ještě více v příštím roce zaútočí na zákazníky se smartphony a komunikátory s operačním systémem Windows...

Jednoduchý vysouvací low-end GB130 od LG jde do prodeje

LG GB130

Na ruském trhu se začal prodávat nový vysouvací low-end od LG. V Rusku bude novinka stát 1700 korun. V prodeji by mělo...

Najdete na iDNES.cz