Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mobilní telefony Benefon rovněž zaujímaly na Cebitu přední místa

aktualizováno 
Benefon přichází na trh s novými telefony. Tedy s relativně novými. O všech modelech jsme již psali, ale na Cebitu 2000 i tak tyto telefony budily oprávněný zájem. Obzvláště Benefon Q, který má vestavěný Microsoft Mobile Explorer, který podporuje HTML, POP3 a IMAP4.

Firma Benefon se proslavila na našem tru svým známým Benefonem iO, který "vybočoval" ze všednosti a okoukanosti mobilních telefonů své doby. Obdobně je tomu i u mobilních telefonů, které jsme měli tu čest vidět na veletrhu Cebit 2000 v Hannoveru.

Prvním telefonem, o kterém jsme již psali (Proč nemít v telefonu GPSku? Benefon Esc!), je Benefon ESC!. Ten má v sobě integrovanou dvanáctikanálovou navigační GPS jednotku. Telefon s rozměry 129x44x23 mm má poměrně velký displej, který bohatě stačí na zobrazení dat, která zajišťuje GPS navigace. Hmotnost 150 gramů není rovněž na takovéto multifunkční zařízení moc.
Tento dualbandový  přístroj je rovněž do jisté míry i odolný proti nárazu a vodě. Nejsem si ovšem jistý do jaké míry je opravdu odolný, jelikož displej a GPS zařízení uvnitř přístroje budou nejspíše velkou slabinou v odolnosti vůči nárazu.

Telefon podporuje díky HW modemu přenosy do 14.4 kbps (pomocí HSCDS) a SIM toolkit. IrDA a WAP se zatím nekoná. Zato ESC! dokáže vibrovat, přijímat nové melodie. Pokud nepoužíváte GPS jednotku, vydrží telefon až 140 hodin ve standby a nebo až 6 hodin hovoru.

Benefon ESC!

 

Další produkt, který představila firma Benefon na Cebitu je zaměřen na managerskou obec a pro ty, kteří potřebují snadno komunikovat i přes e-mail. Telefon, který by měl být konkurencí k Sony Z5 a novým Nokiím, se nazývá Benefon Q.

O tomto produktu jsme již psali (Benefon Q).
Benefon Q obsahuje Microsoft Mobile Explorer, který podporuje HTML/HTTP, WAP 1.1 a TCP/IP. Implementací produktu pro mobilní zařízení společnosti Microsoft se Benefon řadí k prvním, kteří se mohou touto technologií pochlubit.

Kromě jeho proporcí, které činí 100x46x18 mm a jeho hmotnosti 89 gramů je tento telefon i dualbandový. Má plně grafický elektro-luminiscenční displej o rozlišení 100x48 bodů (na to už by se vešel i reklamní banner!). Displej obsáhne až 6 řádek textu. To je umožněno také díky proměnlivé velikosti fontů. Tu může ostatně volit i uživatel a používat jednu předvolenou standardně.

Telefon má obdobně jako Sony Z5 možnost čtení pošty pomocí e-mailového klienta. Tím je v tomto případě Microsoft Mobile Explorer a podporuje jak POP3, tak IMAP4.

Pro ulehčení psaní textů má Benefon Q vestavěnou technologii T9. Benefon Q se snaží tak trošku suplovat i kancelářské aplikace. Má v sobě totiž vestavěný kalendář, to-do list, upozornění a také časovač pro zapnutí a vypnutí telefonu. Vibrační zvonění je u manažerského telefonu již samozřejmostí a tak nechybí ani "kvéčku".

Zvlášntostí nového Benefonu je možnost odesílat až 640 znaků dlouhé SMS zprávy. Tuto možnost musí ale podporovat mobilní síť. Datové přenosy s HW modemem jsou možné až do rychlosti 14.4 kbps (rovněž s HSCDS).

Benefon Q

 

Benefon Twin je mobilní telefon střední třídy, o kterém jsme již psali na našem serveru (Benefon Twin).
V dnešní době si již i modely střední třídy pyšní kalendáři, plánovači a jinými funkcemi. Benefon Twin není vyjímkou. Spíše naopak. Je jakýmsi průkopníkem. Twin má vestavěný HW modem, který podporuje datové přenosy o rychlosti až 14.4 kbps. Jeho rozměry jsou 112x49x27 mm a jeho hmotnost je 105 gramů. Na grafickém displeji lze zobrazit až 6 řádek textu.

Benefon Twin

 

Benefon má i druhou variantu pro mobilní telefon Benefon Twin. Je jím Benefon Twin Dual SIM, který umožňuje vložit do mobilu 2 SIM karty najednou. Při zapnutí telefonu jednoduše zvolíte, kterou SIM kartu chcete používat. Bohužel pro přepnutí na druhou SIM musíme telefon vypnout a zapnout. Funkce tohoto modelu jsou stejné, jako u jeho předchozího bratříčka na jednu SIM kartu.

Článek, který jsme již psali o Benefon Twin Dual SIM si můžete přečíst zde (Benefon Twin Dual SIM).

Benefon Twin Dual SIMNejčtenější

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Tenkrát se mu všichni smáli, jenže on přinesl současné trendy

Samsung Galaxy Note - premiéra Berlín

Krátce po premiéře svět zaplavily vtipy na jeho velikost. Lidé kroutili hlavou, že taková plácačka se ani nevejde do...

Samsung naučil chytré hodinky tikat a ručičky mají jako ty opravdické

Samsung Galaxy Watch

Spolu se špičkovým smartphonem Note 9 představil Samsung v New Yorku i nové hodinky. Ty se jmenují jednoduše Galaxy...

Další z rubriky

Google chrlí verze Androidu, ale trvá mu, než je nahraje do vašich mobilů

Android 9 Pie

Google představil a zároveň i vydal novou verzi mobilního systému Android 9.0 Pie. Každým rokem je nová verze...

Luxusní zajíc v pytli. Za iPhone, o kterém se nic neví, dáte tři miliony

Britská společnost Goldgenie začala přijímat předobjednávky na „miliardářské“...

Britská společnost Goldgenie není ve světě luxusních smartphonů žádným nováčkem. Její produkty se řadí mezi ty...

Nevídaná novinka. Legendární Palm přijde se smartphonem, který nikdo nemá

Palm Pre 2

Zcela nevídaně bude pravděpodobně působit telefon od obnovené značky Palm. Na dnešní dobu bude mít neobvykle malý...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz