Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mobilní operátoři zlevní volání v EU o 3,50 Kč na 13 Kč za minutu

  13:03aktualizováno  13:03
Tuzemští mobilní operátoři sníží na konci srpna cenu roamingového volání ze zemí EU zhruba o 3,50 Kč na přibližně 13 korun.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Zároveň o dvě koruny na šest korun klesne poplatek za příchozí hovory. Firmy tak podle svých vyjádření reagují na nové regulační nařízení EU.

U O2 zákazníci zaplatí za odchozí hovor 13,10 Kč včetně daně a za příchozí hovor 6,25 Kč, opět včetně DPH. Oproti původním cenám platným do dnešního dne tak zákazníci ušetří 3,50 Kč u odchozích hovorů a 1,90 Kč u příchozích. Nové ceny eurotarifu vstupují v platnost od 29. srpna.

T-Mobile zavádí nové ceny od soboty 30. srpna. Příchozí hovor bude stát 6,19 koruny včetně daně, odchozí pak 13,09 koruny. V případě odchozích hovorů tak zákazník ušetří oproti stávajícím cenám 3,45 Kč za minutu a u příchozích hovorů ušetří 1,90 Kč.

Vodafone nabídne nové ceny od zítřka a bude mít nejnižší cenu za odchozí hovory. Za minutu v rámci tarifní zóny 1, která odpovídá eurotarifu, si bude Vodafone účtovat za minutu odchozího hovoru 12,90 Kč. Minuta příchozího hovoru bude pak stát 6,20 Kč. V prvním případě tak Vodafone snížil cenu o 3,70 koruny a ve druhém o rovné dvě koruny.

O2 zavede levnější volání z 36 zemí všem zákazníkům s aktivovaným roamingem automaticky. T-Mobile jej automaticky zavede uživatelům předplacených karet, tarifní zákazníci si budou muset zvýhodnění EU aktivovat. Dosud jich tak podle mluvčí Martiny Kemrové učinilo kolem 1,3 milionu. Vodafone službu nabídne všem zájemcům o roamingové volání. Vedle toho ale bude nabízet i službu Passport, u které zaznamenal za poslední rok nárůst uživatelů na dvojnásobek. Podobně bude postupovat i T-Mobile se službou Cestovatel.

"Dosavadní regulace zatím uživatele tzv. eurotarifu k většímu využívání telefonu v zahraničí nepřiměla, délka i objem jejich hovorů se od zavedení regulovaných cen příliš nemění," uvedl manažer roamingu Vodafonu Jaroslav Mařík.

Autoři: ,Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...

Rodiny ušetří za volání a internet konečně u všech operátorů

Ilustrační snímek

Ryze rodinný tarif, který přináší finančně výhodnější služby pro vícečlenné rodiny, byl dlouho výsadou pouze Vodafonu....

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Najdete na iDNES.cz