Mobil za milion dolarů - dražší už neseženete

  • 13
Vertu je proti němu laciná hračka. I těch nejdražších Nokií 8800 byste za něj měli rovnou tisícovku. Řeč je o nejdražším mobilu na světě - Le Million De La Nuit od společnosti Goldvish. Stojí rovný milion dolarů.

Pokud jste nároční a s běžnou produkcí mobilních telefonů se rozhodně nesmíříte, můžete se stát zákazníkem firmy Goldvish. Stačí k tomu mít hodně naditou peněženku a chuť splnit si svůj diamantový sen. V každém případě pak budete z obchodu odcházet s pocitem, že víc jste za svého mobilního miláčka již utratit nemohli.

Mobily švýcarské firmy Goldvish jsou přesně pro ty zákazníky, kterým připadají mobily Vertu trapnou a lacinou konfekcí. Vertu přitom nabízí mobily v cenovém rozpětí od 135 000 Kč do zhruba jednoho milionu korun. A to je i v případě nejlevnějšího modelu víc jak šestinásobek ceny Nokie 8800, která drží primát nejdražšího běžně prodávaného mobilu na našem trhu. Mobily Goldvish však cenu mobilů Vertu snadno překonávají. - exkluzivní recenze Vertu Ascent zde

Nejlevnější a zároveň základní model značky Goldvish stojí přes půl milionu korun, přesně 25 600 USD. Jmenuje se Illusion a výrobce nabízí 15 různých variant. Za uvedenou sumu obdržíte mobil klasické konstrukce s tělem z osmnáctikarátového zlata v žluté, růžové, bílé a platinové barvě. Nejedná se o žádný pozlacený kryt, ale o solidních 140 gramů zlata. Klávesnici telefonu pak designéři značky ozdobili množstvím těch nejlepších diamantů kvality VVS-1.

  
Goldvish Illusion

Svůj model Illusion od designéra Emanuela Gueita si najde určitě každý zájemce. Může si totiž vybrat z osmi barev krokodýlí kůže, z které je vyzdobena zadní část telefonu. Ne každá barva se hodí k odstínu zlata, výrobce vám ale jistě s výběrem pomůže. Dodejme, že displej kryje safírové sklíčko, které se jen tak nepoškrábe. Pozor si musíte dát jen na diamanty na prstenu.

Z dostupných materiálů nelze určit, odkud si Goldvish půjčil hardware telefonu. V každém případě není tento mobil vůbec špatně vybaven a telefony Vertu tak hravě překonává.

  

Displej má rozlišení 176 x 220 obrazových bodů a dokáže zobrazit 262 000 barev. Telefon umí pracovat ve všech pásmech GSM a podporuje data GPRS i EDGE ve třídě 10. Nechybí fotoaparát - pravděpodobně s 1,3 megapixelovým rozlišením -  MP3 přehrávač, diktafon a další funkce. Telefon dokonce podporuje paměťové karty a přímo s přístrojem se dodává karta o kapacitě 2 GB, ale neznámého formátu.

Velkým překvapením je přítomnost stereofonního FM rádia, naopak Bluetooth a USB konektor asi nesmí chybět ani u milionářského mobilu. Výrobce dokonce udává kapacitu Li-Ion baterie: 950 mAh, s kterou telefon vydrží na příjmu až 400 hodin. Rozměry Goldvish Illusion jsou 110 x 46 x 17 mm a jeho hmotnost je 198 gramů. Zde ale záleží na provedení, hmotnost může mírně kolísat.


Goldvish Le Million De La Nuit

Jste-li náročnější a chcete od svého mobilu mnohem víc lesku než nabízí základní model Illusion, má pro vás Goldvish speciální edici Le Million De La Nuit. Ta stojí onen rovný milon dolarů, v přepočtu tedy asi 22 000 000 korun. Telefon má nezvyklý tvar s protilehlými čepičkami na obou koncích a je posázen 120 karáty těch nejlepších diamantů. Výbava telefonu se pak pravděpodobně nebude lišit od výbavy modelu Illusion.

Pokud již máte luxusní dům, sbírku Mercedesů, jachtu u přímořské rezidence a vlastní letadlo v hangáru, měli byste si pořídit i tuto zbytečnost. Jistě budete dostatečně extravagantní i v té nejvybranější společnosti.