Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mobil.cz: Za články lze nyní autorovi i připlatit pomocí Q

aktualizováno 
Líbil se vám nějaký článek na Mobil.cz? Chtěli byste redaktora speciálně odměnit, dokázat mu, že článek byl k něčemu? Nyní mu můžete zaplatit "kvéčky". Dobrovolně, nikoliv povinně.

Tentokráte bude moje letní okénko zaměřené na suchou propagaci a osvětu naší nové služby – možnosti přispět na článek, který si čtete na Mobil.cz. Předesílám, že nejde o žádné zpoplatnění článků, ale o to, že můžete autorovi přilepšit za článek, který považujete za dobrý.

Nejdříve trocha historických reálií. Nejsme první, kdo podobnou službu zavádí. Pokud mne paměť neklame, první byl Root.cz následovaný Intervalem, Netem a Lupou. Nicméně myšlenka je poměrně stará – váže se k loňskému Invexu, kdy virtuální platební systém I like Q začínal. Jenže byly jiné starosti a když jsme se někdy v květnu dostali k implementaci Q do našeho redakčního systému Genesis 2, ukázalo se, že seriózně něco zakomponovat do systému, který používá několik desítek firem, není tak jednoduché, jako to dohackovat do systému řešeného na míru pro jeden server.

Práce se táhly a programátoři Villusion (provozovatel Q) již šíleli pod přívalem našich připomínek. Vše se ovšem v dobré obrátilo a v červenci jsme začali testovat modul Q, abychom jej nyní na počátku srpna mohli odstartovat v ostrém provozu.

Q modul v Genesis 2 samozřejmě umožňuje realizovat libovolný způsob Q plateb a nyní bude záležet na jednotlivých serverech, zda a jak si tyto možnosti budou přát využít. Pro všechny zákazníky používající vlastní instalaci Genesis 2 bude Q modul instalován postupně.

Dobrovolné příspěvky za články

Na Mobil.cz nyní můžete „kvéčky“ poděkovat za článek, pokud se vám líbí. Na českém internetu se zatím ustálil obyčej, že o tento příspěvek se dělí redakce a redaktor napůl – v daném případě sice deklarujeme, že autor dostane polovinu příspěvku, druhou polovinu si ale necháme pro nějakou zvláštní redakční akci, pro strýčka příhodu. Původně jsme přemýšleli, že bychom například mohli naspořenou polovinu věnovat na sponzoring nějakého zvířete v zoologické zahradě, ale jízlivci by nám jistě doporučili sponzorovat konkrétního vodního ptáka a mít vlastní pořádnou novinářskou kachnu. Takže o druhé polovině financí ještě pouvažujeme.

Příspěvek „kvéčky“ není samoúčelný. Sice nám nepomůže (alespoň ne hned) odstranit reklamu (kéž by jednou), bude pro nás ale představovat dobré vodítko, jak se vám které články líbí. Přeci jenom zaplacení určité částky za článek je podstatně lepší znamení toho, že článek vám v něčem pomohl, než jeho jednoduché oznámkování, které nic nestojí. Ne snad, že bychom se známkování zříkali, ale zavedení Q nám dává další měřítko.

Takže pokud se vám nějaký článek bude zdát užitečný a budete ochotni autorovi dát najevo i drobnou finanční částkou, že se líbil, můžete tak učinit. Drobné částky do několika desetikorun ani nevyžadují vaše heslo v případě, že jste stále zalogováni do systému I LIKE Q.  Samozřejmě, kdybyste chtěli přispět částkami v řádu nad desetitisíce, kam už „kvéčka“ nesahají, neváhejte nás kontaktovat, rádi pomůžeme. A pokud Q účet nemáte, můžete si jej založit zde .

Pokud patříte mezi uživatele Genesis 2, nebo vás jen prostě zajímá, jak se Q v Genesis 2 používá, můžete se nechat poučit na servisních stránkách Genesis.

Kdybyste narazili na nějaký problém při používání Q, nebo měli nějakou připomínku či poznatek, jak je dále používat, neváhejte použít můj e-mail.

Jak budeme Q používat výhledově, je otázka. Pár nápadů je, příští týden, až se Q trochu zavedou, zprovozníme možná i statistiky článků a autorů dle Q.

Ale nebojte, i novinky bez Q na sebe nedají dlouho čekat. Pár dalších chystáme a budeme včas informovat. Například by vás mohlo zajímat, že na TelStore prodáváme vybrané mobilní telefony spolu se skvělou plně počeštěnou strategickou hrou State of War.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Ten určitě neznáte. Toto je úplně první dotykový mobil v Evropě

Alcatel One Touch Com a Sharp MC-G1

Před dvaceti lety se na trh dostal jedinečný mobilní telefon. Alcatel One Touch Com byl jedním z prvních přístrojů s...

Další z rubriky

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Najdete na iDNES.cz