Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miniaturní GPS - Další virtuální klávesnice - a další aktuality

aktualizováno 
Tak malou GPS jste ještě neviděli! | Další virtuální klávesnice? | Palmy m515 s chybou? | Microsoft vydal DirectPlay pro PocketPC | JFile expanduje | Palm: Sežeňte nové uživatele, dostanete "Bucky"

 

Tak malou GPS jste ještě neviděli!
GPS moduly se stěhují do čím dál miniaturnějších zařízení. Společnost SyChip představila nejmenší GPS jednotku na trhu s CF I. rozhraním. Ideální řešení pro naše PDA, alespoň co do velikost určitě!

Další virtuální klávesnice?
Tak tuto "klávesnici" si jednoduše promítnete na psací desku (na jakýkoliv povrch). "Klávesy" mohou mít plnou velikost, (klávesnice je klasická QWERTY) a přitom nezabírají žádné místo. Na CeBITu klávesnici předváděl Siemens Procurement Logistics Services. Virtuální interface ale pochází od Developer VKB Inc. z Izraele a může být integrován třeba do mobilních telefonů, laptopů, handheldů a další myslitelných zařízení.

A jak to vlastně funguje? Jednoduše - miniprojektor kromě promítání klávesnice zároveň snímá pohyby prstů (lze simulovat i myš). Vypadá to docela na bombu, co říkáte?

 

Palmy m515 s chybou?
Na PalmInfocenter byla včera popsána údajná chyba displeje nového Palmu m515, kdy v některých aplikacích při adjustaci podsvětlení zmizí podsvětlení z dolní části displeje. Tuto chybu způsobují pouze některé aplikace a vypadá to na drobnou chybu v operačním systému. Někteří čtenáři navíc nahlásili, že jim uvedené aplikace tuto chybu nezpůsobují.

 

Microsoft vydal DirectPlay pro PocketPC
Microsoft oznámil včera dostupnost DirectPlay API pro Pocket PC 2002 - je nyní volně ke stažení pro vývojáře her a dalších aplikací.

Palm: Sežeňte nové uživatele, dostanete "Bucky"
Palm Inc. zavedl nový program - doporučte jeden z nových modelů Palmu (i705, m515, m130) svým kamarádům, členům rodiny či kolegům v práci. Jestli si někdo z nich koupí jeden z modelů, obdržíte od firmy kredity (Palm Bucks), které můžete proměnit podle Palm katalogu v různé užitečné věci. Podrobnosti k programu najdete zde.

 

JFile expanduje
Včera byli jistě potěšeni majitelé PalmOS databázového programu JFile - objevil se freewarový program JJfile5_2CSV 1.1 pro export obsahu databází do CSV formátu a JJFile5_2HTML beta pro export dat z JFile do HTML souboru.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...

Nejsme špioni a nešmírujeme vás. Huawei se z USA stáhnout nechce

Huawei P20 Pro je aktuálně nejlépe vybaveným běžným smartphonem. Výše stojí jen...

Huawei dlouhodobě ukazuje, že umí vyrobit špičková zařízení. Poslední novinka P20 Pro může být kandidátem na smartphone...

Prodloužení penisu inzerovala reklama v dětských mobilních hrách

Reklama na pomůcku pro prodloužení penisu na stránkách Wish.com (cenzurováno)

Britská reklamní komise upozornila na závadné reklamy americké nákupní služby Wish, které se zobrazovaly v dětských...Najdete na iDNES.cz