Mercedesy dostanou do výbavy nejlepší navigaci od Garminu

aktualizováno 
Garmin oznámil prodloužení spolupráce s výrobcem automobilů Mercedes-Benz. Při této příležitosti zvolila automobilka do programu originálního příslušenství navigaci Garmin Nüvi 760. V materiálech jednotlivých vozů bude označena jako StreetPilot III.

Garmin Nüvi 760

Garmin Nüvi 760 bude k mání k modelům řady A, B a C. Oproti běžnému modelu Nüvi 760 nabídne upravená verze jiný držák, je připevněna na palubní desku a kabely jsou elegantně ukryty pod ní. Přístroj ponese označení StreetPilot III a jeho úvodní obrazovka přivítá řidiče notoricky známou trojcípou hvězdou v kruhu. Nabídne jim mimo jiné i evropskou databázi prodejních a servisních míst Mercedesu, samozřejmě včetně kontaktů.

"Díky rostoucí oblibě a univerzálnosti se přenosné navigace GPS objevují v nabídce originálního příslušenství většiny velkých automobilek. Těší nás, že právě Garmin bude strategickým partnerem pro vozy Mercedes-Benz, které dlouhodobě patří mezi prémiové značky na automobilovém trhu," uvedl Ing. Ivo Steiner, marketingový manažer společnosti Picodas Praha, která je výhradním zástupcem Garminu pro Českou republiku. "Navigace je ve vozech umístěna ve speciálním stojánku navrženém přímo pro zmiňované modely. Stojánek je integrovaný do palubní desky vozu a splňuje požadavky automobilky na design, umístění a bezpečnost."

Garmin Nüvi 760

Hlavní předností nové nejvyšší řady Garminu je inovovaný systém dynamické navigace a také nový způsob varování před pevnými i mobilními radary. Navigace je vybavena 4,3palcovým dotykovým displejem s rozlišením 480 x 272 obrazových bodů.

Garmin Nüvi 760

Model Nüvi 760 nabídne také bezdrátové spojení bluetooth, díky kterému poslouží i jako plnohodnotné handsfree. Novinkou je funkce "kde jsem", která zobrazí nejbližší aktuální polohu, nejbližší známou adresu, nemocnici a další potřebná místa, jako jsou například čerpací stanice.

Garmin Nüvi 760

Výrobce navigací Garmin má v současné době pozici vedoucího partnera pro dodávku přenosných navigací výrobcům automobilů. Vedle mercedesů jsou přístroje značky Garmin v nabídce originálního příslušenství automobilek BMW a BMW Mini, Volvo, Saab, Citroen, Ford, Jeep, Chrysler, Honda, Smart nebo Hyundai.

Autor:

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Honor se chlubí, že má první průstřel displeje. Samsung ho však předběhl

Takto vypadá nový Samsung A8s

Výrobci dodrželi sliby, že ještě do konce roku představí modely s novým typem výřezu displeje. Svůj model už oficiálně...

Chlubili se nejvýkonnějším mobilem, ale byla to chyba v překladu

OnePlus 6T

Šéf značky OnePlus se u příležitosti představení nejvýkonnějšího mobilního procesoru Snapdragon 855 chlubil, že právě...

Další z rubriky

Autonavigaci znali už před osmdesáti lety, ale do cíle nedovedla

Automobilová navigace Iter Avto z 30. let dvacátého století

Navigace neodmyslitelně patří k výbavě moderního řidiče a někteří by bez ní nedojeli snad ani do práce. Snímání polohy...

Aplikace Mapy.cz předbíhá Google, už umí vyhledávat i off-line

Mapy.cz nyní přidávají možnost vyhledávat offline

Nová aktualizace aplikace Mapy.cz přináší několik zásadních změn. Tou nejzásadnější je možnost vyhledat nejbližší...

PhoneMaps je solidní aplikace s turistickou off-line mapou

Aplikace PhoneMaps na iPhonu

Mapových aplikací pro mobily jsou desítky. Ale pokud hledáte skutečně kvalitního společníka na turistiku a kolo, je...

Najdete na iDNES.cz