Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MeetingCritic - kladivo na porady

aktualizováno 
Máte pocit, že se ve vaší firmě příliš mnoho energie vyčerpává na nudných, bezúčelných poradách? Chtěli byste zjistit, jestli jsou vaše porady skutečně efektivní? A máte PDA? Tak zkuste MeetingCritic!

 

Porady, briefingy a jiná pracovní setkávání bývají dvojsečnou zbraní - správně vedeny a řízeny jsou nesmírně užitečným a efektivním způsobem sdělování informací, názorů, stanovisek i úkolů. Naopak se ale mohou stát i smrtícím nástrojem bezúčelného vynakládání času, planých slovních exhibicí rádo se poslouchajících dominantních jedinců. 

Jistě, nudnou poradu můžete přežít s vaším PDA kupříkladu i pracovně (v nějakém kancelářském programu), zábavně (hraním nějaké gamesky s vypnutým zvukem), často i dobrodružným způsobem (odvážná IrDa "síťová" pařba s kolegou s PDA naproti vám). Můžete ale využít PDA velmi efektivně - třeba analýzou probíhající porady, se kterou můžete pak příjemně (není-li hlupák) překvapit šéfa, který poradu řídil...

Program MeetingCritic má velmi jednoduchý interface, který vám umožní velmi rychle vkládat požadované údaje:

Takže pojďme rovnou do hlavního okna. Vyplňte zde několik hlavních údajů - název porady (Name), počet účastníků porady (Number of Participants) a hodinové náklady na jednoho účastníka (to může být jejich mzdový náklad za hodinu, hodinová sazba apod.). Po vyplnění těchto několika údajů se vám v poli RATE objeví údaj, kolik vás stojí jedna hodina porady. Při zahájení porady klikněte na tlačítko START a program začne neúprosně odpočítávat náklady, které vaši firmu porada stojí...

Mezitím je čas přeskočit k obrazovce s tipy. Přečtěte si je (máte je zdarma) a zaručuji vám, že budete-li se snažit je dodržovat, máte napůl vyhráno. Mnoho lidí  (a šéfů jakbysmet) totiž nemá přehled v moderním time managementu, a tak nevědí, že se má začít (ale i skončit) včas, podklady se mají předat ještě před poradou, mají se stanovit cíle porady atd. atd. Tato obrazovka nám ale slouží k zaznamenávání kvality porady (každý důležitý aspekt si můžeme odškrtnout), takže si všechny body probereme postupně:

- Začala porada včas? Skončila porada, jak bylo stanoveno/plánováno?
- Byly důležité materiály k dispozici ještě před poradou? Nebo se ztrácel čas studiem materiálů během porady a posluchači při prezentaci neznali základní pojmy?
- Byla zajištěna účast nutných lidí? Nebo chyběla autorita, která mohla jediná rozhodnout nějaký problém? Nebo (naopak) byli na poradě někteří účastníci úplně zbytečně?
- Byla porada organizačně připravena? Byla zajištěna místnost, prezentační pomůcky, telekonference a potřebný klid pro jednání?
- Byly na poradě projednávány záležitosti týkající se většiny účastníků? Nebo se tam probíraly partikulární věci, které si mohli někteří účastníci projednat mezi sebou?
- Dosáhla porada svých cílů? Byly tam vyřešeny problémy, kvůli kterým byla svolána? Byly všem cíle vůbec jasné, nebo se odbíhalo od tématu k tématu?
- Dodržovali mluvčí časový limit, popřípadě nějaký rozumný věcný rámec pro délku vystoupení? Nebo měli své proslovy nepřipravené, neuměle improvizovali a zdržovali ostatní?
- Byl stanoven termín a místo další porady či se na něm účastníci shodli?
- Byly důležité věci z porady zdokumentovány? Dostal každý účastník včas seznam svých úkolů?

Takto vytvořený záznam lze po skončení porady vyexportovat do vašeho poznámkového programu. Program je dostupný ve verzi pro PalmOS a PocketPC.

 

Přes dobrý nápad a užitečnost mne program tak trošku zklamal. Ke svému běhu potřebuje AppForge Booster a tím se z poměrně jednoduchoučké aplikace stane pěkný bumbrlík - třeba instalační PRC soubor pro PalmOS má 386 kB! I cenově je $14,95 na schopnosti programu docela velký peníz, ale to je koneckonců věcí výrobce. Program nemá ani historii porad (přehled záznamů), export do poznámek považuji za nedostatečný, protože není s ničím dál propojen. Maximální sazbu na hodinu mi dovolil 425 (jednotek), což je v korunách docela málo... V záznamech z porady mi chybělo několik (dle mého soudu) důležitých věcí - třeba kdo a jak ji řídil, jestli bylo zkontrolováno plnění úkolů z minulé porady atd.

Ale dobrý nápad je na světě, dá se docela dobře napodobit v lepším databázovém programu či "spíchnout" něco podobného za jedno odpoledne v PDAToolBoxu i s těmi záznamy v historii...

 

MeetingCritic

Aplikace pro sledování kvality a nákladů porady

Autor: Limited reality LLC
Verze: 1.01
Jazyk: anglicky
Podporované počítače: PalmOS, PocketPC
Cena: $14,95

Hodnocení Palmare.cz

+ zajímavý nápad

- celkově nedotažené, chybí ukládání historie porad, lepší konfigurovatelnost, značná velikost

 
Užitné schopnosti:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zpracování a uživatelská přívětivost:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rychlost a stabilita:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dokumentace a nápověda:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Poměr cena/výkon:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Celkové hodnocení

 

 

 Témata: historie, aplikace

Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Najdete na iDNES.cz