Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mé zkušenosti se službou Eurotel Data Expres

aktualizováno 
Náš nejstarší operátor nabízí mobilní vysokorychlostní připojení k internetu Eurotel Data Expres založené na technologii CDMA 1xEV-DO. Data jsou rychlá, ale uživatele trápí vadné modemy.

Mnoho uživatelů mobilního připojení Eurotel Data Express trápí vadné modemy. Operátor se pokusil vyjít zákazníkům vstříc a zjednodušul reklamační řízení tak, že modemy mění na značkoných prodejnách z ruky do ruky.

Podle nám dostupných informací by již měly být chyby u nových modemů odstraněny. Přesto jsme se rozhodli zveřejnit zkušenosti, které nám zaslal Ing. Antonín Sahula a vystihují ohlasy mnoha čtenářů. Můžete si tak udělali představu, jak moc vás může taková malá krabička potrápit.

Chtěl bych se podělit o zkušenosti se službou Eurotel Data Expres a varovat všechny, kteří si myslí, že by je tato služba mohla spojit se světem internetu. Co musím uznat, opravdu lze i v lokalitách, jako je místo mého bydliště, surfovat po internetu rychlostí až 800 Kbps ale má to háček.

Půjčil jsem si u prodejce modem na zkoušku, abych zjistil, zda je u mne doma tato služba dostupná. Nehledě na to, že jediné, co jsem si mohl s testovacím modemem prohlížet byly stránky Eurotelu, měl jsem doma prvně a naposledy "rychlý internet".

Po zkušenostech s bezproblémovým zkušebním modemem jsem si koupil svůj první nezkušební a dostal identifikační číslo a heslo. Celý večer jsem se snažil službu rozchodit, snad 10x jsem krok za krokem přesně podle návodu nainstaloval a odinstaloval software i ovladače a modem se ne a ne přihlásit do sítě. Na displeji byl zobrazen plný signál, ale v počítači mi dialer neustále ukazoval, že zařízení je bez signálu.

Hned druhý den jsem modem vrátil a bez jakéhokoliv vysvětlování jsem obratem dostal jiný. Překvapila mne ochota s jakou mi pracovníci obchodu modem vyměnili, ještě stále jsem netušil, že modemy mění  jako na běžícím pásu.

Přinesl jsem si tedy domu svůj třetí modem s nadějí, že si stáhnu poštu a užiju si "rychlý internet", jak slibuje reklama. A opravdu, vše nasvědčovalo tomu, že to tak skutečně bude. Připojení se podařilo a asi 5 hodin fungovalo bez jediného zakolísání. Dokončil jsem domácí infrastrukturu, modem umístil na půdu a anténu na střechu, abych zlepšil příjem.

Modem se asi po třech dnech začal vypínat, ne pravidelně, ale nahodile. V následujících dvou dnech jsem byl na půdě snad vícekrát, než za předchozí tři roky. Vždy jsem modem zapnul, začal se přihlašovat do práce a znovu a znovu. Nakonec jsem vše demontoval a vyrazil zařízení reklamovat. Opět mne čekal další modem.

Přinesl jsem ho domů, namontoval na půdu. Zařízení se okamžitě připojilo a cca 5 minut běželo bezvadně. Po stažení části e-mailů se však spojení přerušilo a už se nepodařilo  modem identifikovat, marně jsem  XPčkům tvrdil, že k USB je připojen modem, stále opakovaly, že je připojeno neznámé zařízení, dialer se také nepřipojil, a tvrdil, že modem není připojen. Asi věděl víc než já.

Ale přejdeme k dalšímu, v pořadí k pátému, modemu. Leží tu vedle mě a připojím se. Vždy na několik minut. Potom se spojení přeruší a modem musí odpočívat. Většinou mu stačí dvě až tři hodiny a pak se mohu vždy na několik minut připojit. Na e-maily to stačí, občas se stihnu podívat, jak se vyvíjí ceny akcií a kurzy měn, než se modem unaví...

Už 17 dnů tak platím Eurotelu za službu, kterou díky nefunkčním modemům nemohu používat. Přečtěte si tedy pečlivě internetové diskuse o tomto produktu, než podepíšete smlouvu na celé dva roky. Eurotel tvrdí, že vadných je přibližně 5 % modemů, tak blahopřeji všem, co si pořídí těch 95 dobrých. Pět špatných už jsem jim totiž vrátil...

 Jaké jsou vaše zkušenosti s Eurotel Data Expres?

Autor:


Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Další z rubriky

Úspornější displeje zajistí delší výdrž iPhonů, jsou však ještě ve vývoji

iPhone X se loni stal prvním telefonem Applu s moderním OLED displejem. Letos...

iPhony nikdy nebyly šampiony ve výdrži baterie, v této disciplíně patří mezi průměrné smartphony. Lepší výsledky by...

Nejvíce chytrých hodinek prodá Apple. Nejčastěji staré modely

Watch Series 3 jako první hodinky od Applu nabídly LTE modem

Apple vkročil do segmentu chytrých hodinek před čtyřmi lety a dnes mu jednoznačně kraluje. Jeho nadvláda pokračovala i...

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz