Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mé zkušenosti se službou Eurotel Data Expres

aktualizováno 
Náš nejstarší operátor nabízí mobilní vysokorychlostní připojení k internetu Eurotel Data Expres založené na technologii CDMA 1xEV-DO. Data jsou rychlá, ale uživatele trápí vadné modemy.

Mnoho uživatelů mobilního připojení Eurotel Data Express trápí vadné modemy. Operátor se pokusil vyjít zákazníkům vstříc a zjednodušul reklamační řízení tak, že modemy mění na značkoných prodejnách z ruky do ruky.

Podle nám dostupných informací by již měly být chyby u nových modemů odstraněny. Přesto jsme se rozhodli zveřejnit zkušenosti, které nám zaslal Ing. Antonín Sahula a vystihují ohlasy mnoha čtenářů. Můžete si tak udělali představu, jak moc vás může taková malá krabička potrápit.

Chtěl bych se podělit o zkušenosti se službou Eurotel Data Expres a varovat všechny, kteří si myslí, že by je tato služba mohla spojit se světem internetu. Co musím uznat, opravdu lze i v lokalitách, jako je místo mého bydliště, surfovat po internetu rychlostí až 800 Kbps ale má to háček.

Půjčil jsem si u prodejce modem na zkoušku, abych zjistil, zda je u mne doma tato služba dostupná. Nehledě na to, že jediné, co jsem si mohl s testovacím modemem prohlížet byly stránky Eurotelu, měl jsem doma prvně a naposledy "rychlý internet".

Po zkušenostech s bezproblémovým zkušebním modemem jsem si koupil svůj první nezkušební a dostal identifikační číslo a heslo. Celý večer jsem se snažil službu rozchodit, snad 10x jsem krok za krokem přesně podle návodu nainstaloval a odinstaloval software i ovladače a modem se ne a ne přihlásit do sítě. Na displeji byl zobrazen plný signál, ale v počítači mi dialer neustále ukazoval, že zařízení je bez signálu.

Hned druhý den jsem modem vrátil a bez jakéhokoliv vysvětlování jsem obratem dostal jiný. Překvapila mne ochota s jakou mi pracovníci obchodu modem vyměnili, ještě stále jsem netušil, že modemy mění  jako na běžícím pásu.

Přinesl jsem si tedy domu svůj třetí modem s nadějí, že si stáhnu poštu a užiju si "rychlý internet", jak slibuje reklama. A opravdu, vše nasvědčovalo tomu, že to tak skutečně bude. Připojení se podařilo a asi 5 hodin fungovalo bez jediného zakolísání. Dokončil jsem domácí infrastrukturu, modem umístil na půdu a anténu na střechu, abych zlepšil příjem.

Modem se asi po třech dnech začal vypínat, ne pravidelně, ale nahodile. V následujících dvou dnech jsem byl na půdě snad vícekrát, než za předchozí tři roky. Vždy jsem modem zapnul, začal se přihlašovat do práce a znovu a znovu. Nakonec jsem vše demontoval a vyrazil zařízení reklamovat. Opět mne čekal další modem.

Přinesl jsem ho domů, namontoval na půdu. Zařízení se okamžitě připojilo a cca 5 minut běželo bezvadně. Po stažení části e-mailů se však spojení přerušilo a už se nepodařilo  modem identifikovat, marně jsem  XPčkům tvrdil, že k USB je připojen modem, stále opakovaly, že je připojeno neznámé zařízení, dialer se také nepřipojil, a tvrdil, že modem není připojen. Asi věděl víc než já.

Ale přejdeme k dalšímu, v pořadí k pátému, modemu. Leží tu vedle mě a připojím se. Vždy na několik minut. Potom se spojení přeruší a modem musí odpočívat. Většinou mu stačí dvě až tři hodiny a pak se mohu vždy na několik minut připojit. Na e-maily to stačí, občas se stihnu podívat, jak se vyvíjí ceny akcií a kurzy měn, než se modem unaví...

Už 17 dnů tak platím Eurotelu za službu, kterou díky nefunkčním modemům nemohu používat. Přečtěte si tedy pečlivě internetové diskuse o tomto produktu, než podepíšete smlouvu na celé dva roky. Eurotel tvrdí, že vadných je přibližně 5 % modemů, tak blahopřeji všem, co si pořídí těch 95 dobrých. Pět špatných už jsem jim totiž vrátil...

 Jaké jsou vaše zkušenosti s Eurotel Data Expres?

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Nové Apple Watch budou mít větší displej a podrobnější sledování zdraví

Apple Watch Series 3 je možné koupit i ve verzí s LTE modemem

Letos Apple představí už čtvrtou generaci svých hodinek. Series 4, jak se bude nová verze jmenovat, má přijít na trh...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz