Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Low-endový RAZR uspokojí nenáročné - recenze Motoroly W220

aktualizováno 
Motorola připravila nové véčko, které doplňuje nabídku výrobce o cenově dostupný a přesto designově propracovaný přístroj. Základní design nového modelu vychází z oblíbeného modelu RAZR. Ve výbavě nechybí FM rádio.

Úspěch Motoroly, druhého největšího světového výrobce mobilních telefonů, je z velké části postaven na mobilech rozevírací koncepce. Motorola jako první s tzv. véčky přišla a její nejvíce úspěšné modely používaly právě tuto koncepci.

V portfoliu výrobce bylo několik veleúspěšných véčkových mobilů, z nichž v poslední době nejvíce zazářil model RAZR V3. Šlo o celosvětový úspěch, který našel odezvu jak v Evropě, Americe tak i v Asii. Motorola RAZR V3 je nejprodávanější véčko všech dob a jedná se o jeden z nejůspěšnějších modelů mobilních telefonů vůbec.

Není proto divu, že výrobce zareagoval na úspěch designově povedeného mobilu rozšířením nabídky. Mezi novinkami je několik modelů vyšší třídy, které nabízejí bohatou nabídku funkcí. Motorola se však rozhodla rozšířit nabídku stylových véček i směrem dolů do nižších tříd.

I když původní RAZR se dnes prodává již za hodně nízké ceny, v portfoliu výrobce chybělo dostupné véčko, které si může dovolit téměř každý. Motorola tak přišla s low-endovým véčkem W220, které v sobě spojuje povedený vzhled a přijatelnou cenu. Model W220 bude postupně v prodeji následovat Motorola W375 s lepší výbavou a nově také model W510, který však výrobce prozatím oficiálně nepředstavil.


Katalog mobilů:

Motorola W220 Motorola W375 Motorola V3 RAZR
Odkazy do katalogu mobilů: Motorola W220, W375 a původní RAZR V3.

Kapitoly recenze:

Krátké hodnocení:

Jednoduchý lowendový telefon s povedeným designem a kvalitními materiály.


Vzhled - povedený design

Vzhled nového modelu W220 od Motoroly vychází právě z úspěšného véčka RAZR. Telefon je poměrně tenký (rozměry 95 x 46,7 x 16,7 milimetru) a spodní část tvoří charakteristická brada. Ta je vystouplá díky kratší vrchní odklápěcí části. Design telefonu vypadá moderně, což je patrné například na zapracování reproduktoru telefonu nebo na klávesnici, jejíž tlačítka jsou v jedné rovině ohraničené pouze vystouplými předěly.

Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Místo vnějšího displeje má Motorola W220 podsvícené ikony, které indikují příchozí hovor, došlou zprávu a stav baterie. Celý kryt telefonu je tvořen materiálem soft touch, který je příjemný na dotek a neklouže. Výjimku tvoří čelo telefonu, obruba displeje a malý pruh na "bradě" telefonu. Tyto části jsou vyrobeny z lesklého plastu, na kterém jsou viditelné otisky prstů.

Zpracování přístroje je na solidní úrovni, nic nepovrzává a mechanismus otevírání nedělá problémy. Na vrchu zavřeného telefonu nechybí očko pro připoutání poutka. Motorola W220, která váží 93 gramů, se ve světě prodává ve třech barevných variantách. Na našem trhu jsou k dostání dvě verze - černá a stříbrná. V budoucnu by k nim mohla přibýt růžová varianta.

Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Displej - malý s nízkým rozlišením

Že Motorola W220 patří mezi low-endové přístroje připomíná její displej. Ten nabízí nízké rozlišení 128 x 128 obrazových bodů a dokáže zobrazit 65 000 barev. Displej je pouze pasivní (CSTN) a nenabízí nijak oslňující zobrazení. Rastr je hrubý a barvy nejsou příliš syté. Kvalitu zobrazení na přímém slunečním světle jsme nemohli, vzhledem k panujícímu počasí, ohodnotit.

Kontrast displeje lze nastavit v šesti krocích, nastavit můžeme i délku podsvícení. Na displej v pohotovostním stavu lze samozřejmě nastavit tapetu a nechybí možnost zvolit si z několika barevných provedení menu. Zvolit lze také zobrazení hodin a data.

Motorola W220  Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Baterie - velmi slušná výdrž

Testovaná Motorola používá baterii typu Li-Ion s kapacitou 850 mAh. Podle údajů výrobce by s ní měl telefon vydržet v pohotovostním režimu až 293 hodin nebo 497 minut hovorového času. V našem testu přístroj vydržel při sporadickém používání a s přibližně dvou hodinovým poslechem rádia bez vypínání na noc osm dní. Což je velmi dobrý výsledek. Novinka tak částečně navazuje na rekordní low-endy Motoroly řady C, které vydržely na příjmu i 14 dnů.

Ovládání - klasika bez inovace

Ovládání nové Motoroly W220 vsází na klasiku známou z jiných modelů výrobce. Hlavním ovládacím prvkem telefonu je čtyřsměrná navigační klávesa s potvrzováním uprostřed. Tlačítkem uprostřed lze vstupovat do hlavního menu s rozložením v matici 3 x 3 ikony a potvrzovat jednotlivé funkce. Další níže zanořená menu jsou až na vyjímky textová a rozložená v řádcích.

Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 

K ovládání slouží také dvě kontextové klávesy, ke kterým lze v pohotovostním stavu přiřazovat libovolném funkce. Ty pak lze přiřadit i jednotlivým pohybům navigační klávesy. Na displeji mohou být tyto funkce graficky zobrazeny.

Vedle obligátních kláves pro přijmutí a ukončení hovoru doplňuje ovládací prvky přístroje dvousměrná klávesa pro regulaci hlasitosti umístěná na levém boku. V telefonu se nelze pohybovat pomocí klávesových zkratek a vzhledem k ceně přístroje chybí také hlasové ovládání.

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 

Kvalitně podsvícená klávesnice dává pocit dobrého kontaktu s telefonem. I když jsou jednotlivé klávesy tvořeny jedním celkem, nechybí jasný dojem dotisku klávesy a tak lze psát i poslepu. K odezvě přístroje nemáme výhrady, vše je rychlé. 

Telefonování - bez specifického vyzvánění

Telefonní seznam testované Motoroly pojme 600 telefonních čísel. K jednomu kontaktu lze přiřadit až čtyři čísla, z paměti telefonu se však odečtou také čtyři pozice. Ke kontaktu můžeme také přidat čtyři další informace: poznámku, e-mailovou adresu, poštovní adresu a internetovou adresu. Všechny čtyři další položky však mohou být pouze e-mailové nebo poštovní adresy. Paměť je omezena na 100 dalších vyjmenovaných položek pro všechny kontakty.

Motorola W220 

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 

V telefonním seznamu se vyhledává postupným zadáváním vícero znaků, hledat se však může přímo konkrétní kontakt v samostatném políčku. Kontakty můžeme třídit do 15 skupin, které lze libovolně pojmenovat a přiřadit k nim libovolné zvonění. K samotnému kontaktu nelze přiřadit specifické vyzvánění ani obrázek. Telefon nepodporuje vyzvánění ve formátu MP3.

Motorola W220  Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 

Testované véčko od Motoroly pracuje pouze ve dvou pásmech GSM (900/1800 MHz), takže se s ním při cestě za oceán nedovoláte. Telefon nenabízí hlasitý odposlech, maximální hlasitost je však dostatečná. Zvukový projev nepostrádá kvalitu. Šikovnou funkcí je zápisník naposledy zadaného čísla, které lze i po čase vyvolat a uložit.

Zprávy - bez e-mailu

Motorola W220 umí komunikovat nejen pomocí klasických textových zpráv SMS, ale také přes multimediální zprávy MMS. E-mailový klient však chybí. Paměť na textovky pojme 250 zpráv, paměť na zprávy MMS využívá sdílenou paměť. Při psaní textové zprávy telefon informuje o počtu zbývajících znaků ze 160 možných a také zobrazuje pořadí právě psané vícenásobné zprávy.

Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 

Testovaný model používá, jako všechny Motoroly, prediktivní slovník iTap. Při prvním použití nabízí jako první slova s diakritikou, většinou jako druhá nabídnutá možnost je však slovo bez diakritiky. Telefon si jednou zadaná slova automaticky pamatuje a příště již nabídne jednou napsané slovo bez diakritiky. Telefon tak nemusí zkracovat zprávy, primárně to však dělá. Stačí, abyste přehlédli jednu čárku nebo háček a korunky se posypou zbytečně z vaší kapsy ven. Editor multimediálních zpráv umožňuje vkládání obrázků a melodií.

Další funkce - FM rádio potěší

Jedním z hlavních lákadel nové Motoroly W220 je vestavěné FM rádio. To hraje do sluchátek (konektor jack 2,5 milimetru) stereofonně, může však hrát i přes vestavěný reproduktor. Bez připojených sluchátek však rádio nehraje. Neměli jsme však k dispozici originální sluchátka, která se s telefonem standardně dodávají. Pomocí našich testovacích sluchátek hraje rádio poměrně kvalitně.

Motorola W220 

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220 

Uložit lze až devět stanic, které si můžeme pojmenovat. Mezi jednotlivými uloženými stanicemi můžeme snadno přepínat pomocí alfanumerické klávesnice. Rádio hraje i na pozadí a tak lze například hrát hry a k tomu poslouchat rádio.

Další výbava telefonu zahrnuje kalendář, který však prezentuje pouze měsíční náhled. Upomínky je možné zadávat v několika typech a přidat můžeme i telefonní číslo, které lze přímo po upozornění z kalendáře použít pro volání nebo odeslání zprávy. Dále nechybí budík s opakováním, jednoduchá kalkulačka a skladatel vyzváněcích melodií.

Motorola W220  Motorola W220 Motorola W220 Motorola W220

 Motorola W220 Motorola W220 

Testovaná Motorola také nabízí svítilnu, ta však jako zdroj světla používá bíle podsvícený displej. Intenzita takovéhoto zdroje světla není nikterak zázračná, klíče v tašce s její pomocí ale najdeme. Telefon nepodporuje Javu, jsou v něm však tři hry. Pro wapový prohlížeč 2.0 lze využít datové přenosy GPRS třídy 8. Vestavěná paměť má kapacitu 634 KB. Telefon pak nemůžeme připojit k počítači žádným způsobem.

Sečteno podtrženo 

Nová Motorola W220 boduje hlavně svým designem. Na jednoduchý telefon nižší třídy je elegantní a moderní, zaujmout může muže i ženy. Zklamáním zůstává malý displej s nízkým rozlišením. Chybějící fotoaparát a další multimediální funkce zčásti nahrazuje vestavěné FM rádio. Škoda chybějící podpory Javy.

Doporučená cena telefonu činí 2 690 Kč včetně DPH. Operátor Vodafone Motorolu W220 prodává za necelé 2 000 Kč včetně daně. To je akceptovatelná cena pro telefon nižší třídy, který nabízí na svou kategorii dostatek funkcí. Telefon nemá vzhledem k vestavěnému rádiu přímého konkurenta na současném trhu. Zajímavou alternativou pro testovaný přístroj je však starší Motorola V360 s daleko bohatší výbavou, která se v současné době prodává za doporučenou cenu 2 990 Kč.

Proč koupit?

  • povedený design
  • kvalitní zpracování
  • FM rádio 
  • výdrž   

Proč nekoupit?

  • rozlišení displeje
  • chudá výbava
  • nepodporuje Javu 
  • chybí hlasitý odposlech 

Kdy?

V prodeji

Za kolik?

2 690 Kč s DPH

Autor:
Nejčtenější

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

iPhone X
iPhonů X bude zoufale málo. Vyprodáno může být za pár minut

Uvedení iPhonu X se blíží, předobjednávky Apple spustí za několik dnů a první kusy zamíří ke koncovým zákazníkům už 3. listopadu. Telefonů však bude ve...  celý článek

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový Android má extrémně málo smartphonů. U Applu je to úplně jinak

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

Honor 6A
Nenápadný premiant nižší třídy. Vyzkoušeli jsme Honor 6A

Nejlevnější model v nabídce značky Honor je dobrým příkladem toho, jak se mají dělat levné smartphony. Soustředí se na baterii, kvalitu displeje a na systém,...  celý článek

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

Další z rubriky

Lenovo Moto G5 a Lenovo Moto G5 Plus
Pátá generace střední třídy Moto se povedla. Prohlédněte si ji

Série Moto G od Lenova se letos dočkala už páté generace. Modely Moto G5 a Moto G5 Plus mají zajímavou nejen výbavu, ale i ceny.  celý článek

Motorola Moto X4
Toto je chystaná Moto X. Kdysi to bývala prémiovka

Řada Moto X bývala nejvyšší modelovou linií Motoroly, ale už loni tuto roli převzala kolekce Z. Nyní „xková“ řada hlásí návrat, ale model X4 nemíří na vrchol....  celý článek

Smartphone Moto G5 Plus
Bude to další trhák od Motoroly? Moto G5 a G5 Plus přichází do ČR

Smartphony Moto G5 a G5 Plus se začínají prodávat v Česku. Zejména ten druhý jmenovaný má překvapivě zajímavou výbavu s poměrně rozumnou cenovkou.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.