Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


LG Secret - další stylový majstrštyk (živé fotografie a video)

aktualizováno 
LG stylové mobily umí a potvrzením tohoto faktu je nový model Secret alias LG KF750. Jenže tento mobil nejenom dobře vypadá, ale je i dobře vybavený a používá dnes tak populární dotykové ovládání. Telefon jsme krátce vyzkoušeli.

Bezkonkurenčně největší nával se na veletrhu CommunicAsia tvořil na stánku LG, a to konkrétně u pultu, kde výrobce vystavoval svůj nový top model KF750 s přídomkem Secret. Možná byly důvodem půvabné hostesky, ale zasloužený zájem budil i samotný mobil.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Secret totiž bude letošní vlajkovou lodí výrobce, tak jak tomu bylo nedávno u modelu Shine. Právě s touto řadou stylových mobilů LG odstartovalo novou strategii, která se zdá být úspěšná. Již předběhlo Sony Ericsson na čtvrtém místě největších světových výrobců a zuby si brousí na skomírající světovou trojku Motorolu.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

LG Secret je od pohledu povedený mobil. Vcelku střídmý design a špičkové materiály z něj dělají luxusní zboží. Stačí jej vzít do ruky a je jasné, že konkurence bude v tomto směru muset přidat. Rovnat se mohou jen nejdražší Nokie osmičkové řady, ty však jsou o poznání dražší. Naopak jiné mobily, třeba i s celokovovým krytem, působí vedle nového LG laciným dojmem.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Špičkové zpracování doprovází použité výjimečné materiály, jako je temperované krycí sklo displeje a kryt z karbonových vláken. Díky těmto materiálům by měl být telefon odolný proti poškrábání a dlouho by si měl udržet vzhled nového. A to je vcelku ceněná vlastnost - kolega od LG, model KF600, vypadá po dvou měsících nošení v kapse s dalším mobilem jako veterán několika mobilních válek s displejem poškrábaným téměř k nečitelnosti za denního světla. Nechme se tedy překvapit, jestli v tomto směru novinka splní předpoklady prezentované výrobcem.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

LG patří mezi průkopníky senzorového ovládání. Po modelech KF600 a KF510 má podobný typ ovládání i novinka. Principiálně je téměř shodné právě s modelem KF510, ale s mnohem výraznějšími světelnými efekty. Celá klávesnice pod displejem je senzorová, jen prostřední potvrzovací klávesa je mechanická. To se docela hodí a zpřesňuje to oproti modelu KF510 ovládání. Přesto se nám u testovaného vzorku zdála klávesnice příliš citlivá. Podle zástupců značky se však na senzorovém ovládání stále pracuje a do uvedení na trh bude ještě doladěno.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Již v tuto chvíli ale patří telefon reakcemi na povely k jasně nejrychlejšímu LG, co jsme kdy testovali. K snadnosti ovládání přispívá i poměrně logicky rozdělené menu, i když nám vadí, že každý model od LG má menu trochu jiné. Konkurence je v tomto směru konzistentnější a to je směrem k zákazníkovi jistě správnější cesta.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Hlavním tahákem telefonu je videokamera. Aby ne, když telefon umí nahrávat video v maximálním rozlišení VGA, ale vedle obvyklých mobilních formátů také ve formátu DivX, který samozřejmě umí i přehrávat a opět až do rozlišení VGA. Vedle běžného snímání dokáže Secret nahrávat videa až se snímkováním 120 obrázků za sekundu, ale v tomto případě jen do rozlišení QVGA. S ohledem na silné video schopnosti nepřekvapí, že telefon umí automaticky natáčet displej podle polohy telefonu při sledování videa.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Přehrávání videa na displeji telefonu je plynulé a obraz je ostrý a jasný. To je samozřejmě právě i díky vlastnostem displeje, který je opravdu špičkový. I další výbava telefonu je velmi dobrá a řadí telefon do špičkové kategorie multimediálních přístrojů. O úspěchu LG Secret tak rozhodne především cena, vlastnosti jeho samotného úspěch zaručují a to jak po stránce vzhledu, tak i co se výbavy týče. Předběžně výrobce ohlásil cenu okolo 12 000 korun, což je k jeho vlastnostem adekvátní částka, i když na dnešní dobu přece jen trochu vysoká. Náš odhad ceny tak míří spíš k desetitisícové hranici. Zhruba za tuto cenu se dnes nabízí jeden z hlavních konkurentů LG, a tím je Samsung Soul.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Nejen Secret poblouznil naše oči

Na stánku LG nás zaujaly ještě dva telefony, není ale příliš pravděpodobné, že se s nimi na našem trhu setkáme. Zajímavý komunikátorek LG KS360 se bude pravděpodobně prodávat jen v Asii, i když některé zdroje uvádějí, že by jej do svého portfolia pro evropské trhy mohl zařadit Vodafone. Telefon nemá nikterak oslňující výbavu, spíš zaujme konstrukcí po vzoru komunikátorů od HTC se z boku výsuvnou klávesnicí. V tomto režimu se displej automaticky přepne do podélného zobrazení a k dispozici je plnohodnotná, i když dost titěrná QWERTY klávesnice. Nám se na ní příliš dobře nepsalo.

Communic Asia 2008

I pro Evropu je určené véčko s nápadně širokým tělem HB620T. Tento telefon zaujme především integrovaným DVB-T přijímačem televizního vysílání. Kvůli tomu se v těle skrývá poměrně dlouhá teleskopická vysouvací anténka. Díky kvalitnímu displeji nabízí telefon velmi pěkný obraz, který je plynulý, jasný a ostrý. Další výbava telefonu odpovídá průměrnému mobilu pro sítě třetí generace.

Ostatní vystavené telefony LG si můžete prohlédnout na fotografiích.

Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008 Novinky LG z CommunicAsia 2008

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

Smartphone skoro bez rámečků můžete mít už za 9 000 Kč. Recenze LG Q6

LG Q6

Korejské LG letos překvapilo svým špičkovým bezrámečkovým smartphonem G6. Jeho elegantní design se výrobce rozhodl...

iPhone X už není nejdražší běžný smartphone. Tento ho překonal

The Signature Edition je převlečenou V30

Nejdražším běžným smartphonem, tedy přístrojem bez krytu z drahých kovů nebo s diamanty, je dosud iPhone X. Trochu...

Do prodeje se dostal nový zmenšený supersmartphone. Cena je solidní

LG Q6

Na našem trhu se začalo prodávat zmenšené LG, která boduje designem, rozměry a skvělým displejem. Přináší moderní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz