Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LG L3100 - klasika v podání výrobce véček (minirecenze)

aktualizováno 
Ve stínu staršího bratra, véčka L1100, přichází na český trh model L3100. Jedná se o mobilní telefon klasické konstrukce, jehož schopnosti se výrazně podobají "Sámerovi". LG L3100 má také VGA fotoaparát a velmi rychlé menu.

Zatímco příchodu LG L1100 na český trh si musel všimnout díky rozsáhlé televizní reklamní kampani snad každý. Model L3100, který se vnitřní výbavou liší opravdu jen v drobnostech, přichází poměrně nenápadně. Klasických telefonů od asijského výrobce LG zatím příliš neznáme. Záleží jen na vás, vyhovuje-li vám více véčko či klasická koncepce.

Vzhled - trochu chladný design

Telefon má integrovanou anténu a designové výstřelky jako u L1100 na něm budete hledat marně. Novinka tak pravděpodobně svým designem nikoho neohromí, ale na druhou stranu nepohorší ani konzervativní uživatele. L3100 tak nejvíce připomíná stříbrnou cihličku. S rozměry 105x44x18 mm a váhou 90 g patří spíše k lehčím a středně velkým telefonům.

 LG L3100 LG L3100

Po stranách objevíte jen konektor pro hands-free a tlačítko pro vyvolání digitálního fotoaparátu na levém boku. Rychlá aktivace fotoaparátu se i u tohoto modelu vyskytuje hned dvakrát: jednou na boku pro jistotu ještě na klávesnici. Na zadní straně naleznete kromě loga výrobce pouze malou chromovanou vybouleninu, která pomáhá s pořízením autoportrétu a navíc  díky vyvýšení trochu chrání snímač.

LG L3100 LG L3100

Jako u téměř každého asijského telefonu zde najdete poutko pro šňůrku na krk. Zadní kryt baterie pevně drží a nemá žádnou vůli, telefon také po několika dnech používání nijak nevrže. Celkově lze konstrukci pochválit. Použité materiály jsou velmi kvalitní, design kompaktní a LG L3100 by měl bez problémů zvládnout i nějaký ten pád na podlahu.

LG L3100 LG L3100

Klávesnice - velká čísla, ale horší ovládání 

Véčko L1100 má velmi velké klávesy, na kterých se opravdu pohodlně píše. Zde je vidět, že kvůli rozměrnému displeji byla klávesnice trochu zmenšena. Hlavním ovládacím prvkem telefonu je relativně malý čtyřsměrný kříž, který nelze použít pro potvrzení aktuální volby. Za tímto účelem musíte stisknout levou kontextovou klávesu.

LG L3100 LG L3100

Těsně pod ovládacím tlačítkem naleznete ještě miniaturní tlačítko fotoaparátu a „C“ pro opravu chybně zadaných znaků. Ty se nám ale dařilo stisknout jen nehtem, jinak jsme téměř vždy zmáčkli současně i nějakou jinou klávesu. Navíc občas některou z těchto kláves stisknete při ovládání telefonu omylem.

Číselná část klávesnice je zpracována výborně. Tlačítka jsou velká a ve spodní části vystupují nad povrch telefonu. Chválíme hlavně velký popisek tlačítek. Mezi displejem a funkčním blokem kláves je ovšem zbytečně velká nevyužitá plocha.  V noci zvýrazňuje klávesy výrazné modré podsvícení.

Zářivý displej

Aktivní TFT displej s rozlišením 120×160 zobrazí 65 000 barev. Jasem a kontrastem dosahuje téměř kvalit stolních LCD monitorů, jen s pozorovacím úhlem je to trochu horší. Pokud se nekoukáte přímo kolmo na displej, už při drobném naklonění nahoru či dolů displej tmavne. Překreslování je velmi rychlé, takže nikde žádné duchy (dokonce ani při focení) neuvidíte. Můžete si nastavit hned dvě tapety jednu na jako pozadí na výchozím displeji a jednu, která se bude zobrazovat při procházení menu. Podsvícení můžete vypnout nebo nastavit zhasnutí po 10, 30 a 60 vteřinách.

Menu

Základní menu se skládá z animovaných ikonek uspořádaných do matice 3x3, další úrovně menu jsou již textové. Praktické je, že v celém menu se můžete pohybovat rychleji pomocí číselných kláves.

LG L3100 LG L3100

Pro rychlejší přístup k nejpoužívanějším funkcím se stisknutím hlavní klávesy nahoru dostanete do telefonního seznamu, do stran k rychlé volbě profilu či nejpoužívanějším funkcím a stiskem dolů do osobního menu. Tato nastavení nelze u telefonu měnit.

Telefonní seznam, profily

V telefonu najdete šest profilů, z čehož tři jsou pevně nastavené (vibrace, hlasitý a sluchátka), ostatním můžete nastavovat vyzvánění a tón příchozí zprávy. Do telefonního seznamu můžete uložit až 200 kontaktů, kopírování ze či na SIM kartu nedělá telefonu žádný problém. Při procházení seznamu máte možnost hledat pomocí více písmen. Kontakty můžete rozdělovat do skupin, kterým lze přiřadit vlastní vyzváněcí melodii. Filtrování hovorů podle profilů ale v telefonu nehledejte. Při vyzvánění může hrát najednou až 40 tónů a je dostatečně hlasité na to, abyste ho slyšeli i hluboko v kapse.

LG L3100 LG L3100 

Organizační funkce

Užitečná je možnost nastavit si pět budíků, kterým můžete přiřadit melodii, opakování (jednou, pracovní dny, pondělí až sobota, denně) a čas. Také zde najdete kalendář s měsíčním pohledem nebo zobrazením všech událostí za sebou. Do telefonu můžete také ukládat hlasové poznámky, jedna ale může mít maximálně 19 vteřin. Z dalších funkcí jmenujme například kalkulačku, světový čas či převodník jednotek.

LG L3100 LG L3100

Digitální fotoaparát

Maximální rozlišení fotografií je 640×480, obnovování displeje při náhledu fotky je velmi rychlé, často rychlejší než u některých standardních fotoaparátů. Zajímavou funkcí je vyfocení několika fotografií rychlostí asi dva snímky za sekundu, ze kterých si pak můžete vybrat nejzajímavější k uložení či odeslání.

LG L3100 LG L3100

Java, WAP, data

V telefonu najdete přeinstalovanou hru SpaceBall (vylepšený had). WAP je přítomen ve verzi 2.0. S obrázky či CSS stylováním nemá prohlížeč při zobrazování žádné problémy. Pro připojení na internet můžete použít GPRS třídy 10 (4+2), telefon spojíte s počítačem pomocí datového kabelu. Zahraniční internetové zdroje uvádějí u tohoto modelu také infraport, ale u testovaného vzorku se nám jej nalézt nepodařilo.

Sečteno a podtrženo

LG L3100 je kompaktní telefon s nevýrazným designem. Uživatele může oslovit díky skvělému displeji a velkým numerickým klávesám. Škoda, že navigační kříž není jen o něco větší. LG L3100 by si také zasloužilo větší paměť, protože 1,5 MB zaplní doslova pár fotografií, a pak musíte začít mazat. Na druhou stranu je LG 3100 opravdu rychlý telefon a práce s ním  je tak docela příjemná. Cena LG L3100 by neměla překročit 6000 Kč a největším soupeřem pro něj bude Siemens CX65 nebo i Sony Ericsson T610. Zaváděcí cenu L3100 ovšem nelze s těmito ostřílenými modely příliš srovnávat.

Fotogalerii displejů najdete zde.

Čemu byste dali přednost vy?

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

LG připravilo slušný guláš. Při koupi zajímavé novinky buďte pozorní

LG Q7

LG nedávno ukázalo nový vrcholný model G7 ThinQ, nyní přichází novinka ze segmentu střední třídy. Jenže pod jedním...

Skvělá nabídka na trhu. Nový supersmartphone zlevnil o 6 000 korun

LG G7

LG při uvedení nových vrcholných modelů nasadí vysokou cenu. Ale platí, že zanedlouho rapidně klesne. Týká se to i...

Samsung s perem má konkurenci. Je odolná a prý bude výrazně levnější

LG Q Stylus

Samsungy řady Galaxy Note nejsou jedinými smartphony vybavenými dotykovými pery. O podobné chytré telefony se pokouší i...

Najdete na iDNES.cz