Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

LG G7000 – Evropané se mají na co těšit (preview)

aktualizováno 
Korejská firma LG si může mnout ruce. Její mobil LG G7000 získal posvěcení od certifikační autority, díky kterému může začít tento skvost se dvěma displeji (jedním barevným) začít prodávat v Evropě. LG totiž chce výrazně zvýšit svůj podíl na evropském trhu a k tomu by mělo toto funkcemi nadupané „véčko” pořádně pomoci.

Na letošním CeBITu představila korejská firma LG poměrně ambiciózní plán – chce razantně zvýšit svůj tržní podíl v Evropě. Samozřejmě že mluvíme o mobilech, v prodeji spotřební a bílé elektroniky si LG vede poměrně dobře. Klíčové pro úspěch by měly být tři věci – skutečnost, že LG si dokáže většinu součástí vyrobit a vyvinout sama (je významným dodavatelem i pro jiné výrobce mobilů). Dále je to již existující velkoobchodní distribuční síť, přes kterou by se měly dostat mobily až na pulty obchodů. A pak jsou to samozřejmě nové mobily, mezi nimiž vyčnívá LG G7000.

A právě G7000 nedávno mohl oslavit úspěch – získal certifikát od GSM Certification Forum, který říká, že G7000 je plně kompatibilní se standardy a sítěmi GSM a GPRS. Tento certifikát není pro mobily samozřejmostí (ale považuje se za nepsaný standard) a vůbec to neznamená, že bez něj nebudou mobily v sítích GSM fungovat. Ale s mobilem, který ho má, máte větší jistotu, že vám bude bezproblémově komunikovat se sítí (můžete si ho tedy bez obav koupit kdekoliv, kde se prodává) a pro mobilní operátory a prodejce je telefon důvěryhodnější (operátorům odpadne část starostí s testováním kompatibility). Jinými slovy – aby byl mobil v Evropě prodejný, musí tento certifikát mít.

LG CeBIT  LG CeBIT

Mobil LG G7000 je „véčko”, tedy otevírací mobil, který má displej i klávesnici uvnitř. Dalo by se říct, že jde o klasické nové véčko, tedy se dvěma displeji. Hlavním velkým, který je - jak je obvyklé - uvnitř, a malým informačním na vnější straně. Na malém displeji vidíte čas, sílu signálu i zbývající kapacitu baterie a samozřejmě si můžete přečíst, kdo vám volá. Výhody podobného řešení jsme více rozebírali v tomto článku. Vnitřní displej je barevný – zvládne zobrazit až 256 barev. Za zápor se dá považovat fakt, že je pasivní, byť k tomuto řešení sahají i renomovanější výrobci (připomeňme například Sony Ericsson T68). Jako pozitivum ale určitě oceníte rozlišení displeje – 128 x 160 bodů. Vnější displej zobrazí 96 x 64 bodů, za což by se nemusely stydět ani standardní displeje jiných mobilů.

LG CeBIT  LG CeBIT  LG CeBIT

Barevný displej oceníte zejména při prohlížení wapových stránek (WAP 1.2.1.) a ještě více při spoustění aplikací v prostředí J2ME. Velké rozlišení vám nebude překážet ani při pohybu v menu a psaní a čtení textových (SMS) či rozšířených (EMS) zpráv. LG chce tento mobil prodávat náročnějším uživatelům; proto nechybí organizér, T9, infračervený port, zvukový záznamník na 90 sekund a interní telefonní seznam s kapacitou 255 záznamů (je jednopoložkový). Rozhodně byste mohli LG 7000 vyčítat absenci bluetooth či hlasového vytáčení.

LG G7000 - klávesnice 

Nic není dokonalé a LG možná tyto již obvyklé funkce pro tuto kategorii telefonů kompenzuje velmi rychlým GPRS. To šlape v konfiguraci 4+2 timesloty – tedy maximální rychlostí 53,6 kb/s. LG sice ve svých materiálech hovoří o až 115 kb/s (a některé méně informované zdroje na internetu to uvádějí jako reálnou maximální rychlost), ale to je pouhá teorie, dosažitelná v laboratoři (a ani tam ne vždy...). Pokud budeme brát v úvahu realitu existujících sítí GSM/GPRS, tak jsou rychlosti mezi 53,6 až 67 kb/s opravdu maximem, a to především na méně zatížených místech. Ve městech zapomeňte i na to.

Dobrý mobil určený pro náročnější uživatele rozhodně nemůže ignorovat ani jejich potřebu se bavit; byť je jasné, že zábava není to, podle čeho se o koupi podobného mobilu lidé rozhodují. LG G7000 má 40 polyfonních melodií, hry, obrázky na pozadí velkého displeje, možnost získávat melodie a obrázky prostřednictvím textových zpráv.

LG CeBIT

Mobil má v zavřeném stavu přijatelné rozměry 88 x 45 x 22,5 mm a nízkou hmotnost 89 gramů. Baterie je Li-Pol, s kapacitou 820 mAh – G7000 s ní vydrží až 150 hodin v pohotovostním režimu (výdrž velmi závisí na používání barevného displeje) a až 180 minut hovoru. Zatím se neví, za kolik se bude G7000 prodávat. Ostatně, na stanovení ceny je zatím čas, protože ve vybraných evropských státech se s prodejem začne až v červenci tohoto roku.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Tento smartphone nás nadchl. Umí vše a vypadá výborně

LG V30

LG je takový smartphonový otloukánek, přestože nabízí špičkové chytré telefony, tak prodeje tomu neodpovídají. Firma...

Nástupce LG G6 má mít OLED displej a zvýšenou odolnost. Dorazí v březnu

LG G6

Zásadním modelem pro LG bude v letošním roce nástupce “gé šestky”. Chystaná novinka se bude v radě ohledů lišit. Jejího...

Do prodeje se dostal nový zmenšený supersmartphone. Cena je solidní

LG Q6

Na našem trhu se začalo prodávat zmenšené LG, která boduje designem, rozměry a skvělým displejem. Přináší moderní...Najdete na iDNES.cz