Letní várka bezplatných aplikací pro Pocket PC

aktualizováno 
Okurková sezona je něco, co nabídka freeware pro Pocket PC nezná. Bez ohledu na měsíc a roční období se tak kvalitní tituly objevují každý den. Ty nejlepší z poslední doby vám předkládáme v pravidelném přehledu.
Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Některé nové Windows Mobile komunikátory jsou již v základu programově vybaveny natolik dobře, že běžný uživatel není nucen do svého zařízení cokoli instalovat. Proč to ale nezkusit, když aplikací, za které nezaplatíte ani cent, je prakticky nekonečné množství? V dnešním pravidelném přehledu vám nabídneme povedený hudební přehrávač GSPlayer.
Utilita Batti k opravdu komplexnímu monitorování stavu akumulátoru přichází z českých luhů a hájů. Nástroj Slide2Unlock2 je portace známé úvodní obrazovky iPhone s posuvníkem, nově však s několika extra funkcemi. Přehled potom zakončíme zajímavým systémovým nástrojem s názvem EdgeWay PPC.

GSPlayer 2.29
Kategorie:
Hudební přehrávač
Velikost: 617 kB

GSPlayer je mezi Windows Mobile komunitou poměrně dobře známý. Svou oblibu si přitom nevydobyl dokonalým grafickým rozhraním, ale uživatelskou přívětivostí. Přehledné ovládání ale není zdaleka jediným pozitivem programu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

GSPlayer si totiž mimo MP3 souborů poradí i s audio stoupou ve formátu Ogg Vorbis nebo WAV. Na to vestavěný Media Player nestačí.
Pohodlně se také přidávají skladby do playlistu. V základním náhledu je pak vidět název právě hrající písně, datový tok a délka skladby. Kromě toho je zobrazena část playlistu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

Pochvalu si zaslouží ještě možnost poslech přibarvit rozličnými efekty (3D zvuk, echo, extra basy). Kromě poslechu muziky uložené ve svém PDA si můžete volnou chvíli zpříjemnit streamovanou hudbou. Stačí jen do kolonky napsat přesnou URL a mít aktivní připojení k internetu. Tímto způsobem můžete poslouchat i webová rádia. Zamrzí jen trochu pomalejší odezva, která na HTC TyTNu II rozhodně nebyla blesková. GSPlayer je určen pro všechny Pocket PC na Windows Mobile 2003/5.0/6/6.1.

Stahujte zde

Batti 2.2
Kategorie: systémové nástroje
Velikost: 124 kB

Jméno Davida Andrše coby tvůrce WM aplikací se již v našich pravidelných přehledech jednou objevilo. Tehdy šlo o zajímavý plugin monitorující východ a západ Slunce ve zvolených lokalitách. Batti je dalším počinem tohoto tvůrce, tentokráte jde o aplikaci monitorující stav baterie.

Batti 2.2 Batti 2.2 Batti 2.2

Již během instalace vyskočí okno s nastavením, kde lze nastavit zobrazení stavové lišty, signalizaci nabíjení nebo blikání při nízké úrovni baterie. Kritický nedostatek elektrické energie přitom může být signalizován i výstražným zvukem. Nastavit lze i výšku bateriové lišty. Nová verze utility je přitom k baterii skutečně shovívavá a její běh se na výdrži opravdu neprojeví. Batti je určena pro všechna PDA s WM 5 a výše.

Stahujte zde

S2U2
Kategorie:
Plugin pro Dnes
Velikost: 650 kB

S aplikacemi a utilitami, které inspiraci čerpají u Apple iPhone, se setkáváme velmi často. S2U2 (Slide2Unlock2) je nástavbou poměrně známé utility k odemčení přístroje po jeho zapnutí.

S2U2 S2U2 S2U2

Novinkou je možnost zobrazení čísla volajícího při příchozím hovoru, kdy se výchozí nápis “slide to unlock“ změní na “slide to answer“. Zmeškané hovory se pak zobrazují v pravém rohu. Graficky je obrazovka samozřejmě prakticky totožná jako u iPhone. Aplikace je určena pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0 a novějšími.

Stahujte zde

EdgeWay PPC Utilities
Kategorie: Systémové
Velikost: 192 kB

EdgeWay je komplexním systémovým nástrojem, který prostřednictvím velkých ikon dovoluje s PPC provádět řadu úkonů ve stylu stolních Windows XP. Namátkou jmenujme vypnutí přístroje nebo jeho soft reset. Jedním klepnutím se také dozvíte podrobný stav FlashROM i operační paměti, totéž platí o stavu baterie.

EdgeWay EdgeWay EdgeWay

Méně praktické je potom vypnutí displeje. Program nabízí i obrazovku zástupců k rychlému spuštění některých aplikací. EdgeWay nepatří do kolonky aplikací s nápisem "Must have“, přesto stojí za vyzkoušení. Díky jednoduchému ovládání a cenným systémovým informacím může nejednomu uživateli přijít vhod.

Stahujte zde

Témata: Apple iPhone

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Honor se chlubí, že má první průstřel displeje. Samsung ho však předběhl

Takto vypadá nový Samsung A8s

Výrobci dodrželi sliby, že ještě do konce roku představí modely s novým typem výřezu displeje. Svůj model už oficiálně...

Chlubili se nejvýkonnějším mobilem, ale byla to chyba v překladu

OnePlus 6T

Šéf značky OnePlus se u příležitosti představení nejvýkonnějšího mobilního procesoru Snapdragon 855 chlubil, že právě...

Další z rubriky

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Neničte si prohlížením smartphonu oči. Poradíme, jak na to

Ilustrační snímek

Snížení jasu displejů mobilních telefonů může celkem výrazně ulevit vašim očím. K tomu jsou ideální noční či temné...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Najdete na iDNES.cz