Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Letní várka bezplatných aplikací pro Pocket PC

aktualizováno 
Okurková sezona je něco, co nabídka freeware pro Pocket PC nezná. Bez ohledu na měsíc a roční období se tak kvalitní tituly objevují každý den. Ty nejlepší z poslední doby vám předkládáme v pravidelném přehledu.
Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Některé nové Windows Mobile komunikátory jsou již v základu programově vybaveny natolik dobře, že běžný uživatel není nucen do svého zařízení cokoli instalovat. Proč to ale nezkusit, když aplikací, za které nezaplatíte ani cent, je prakticky nekonečné množství? V dnešním pravidelném přehledu vám nabídneme povedený hudební přehrávač GSPlayer.
Utilita Batti k opravdu komplexnímu monitorování stavu akumulátoru přichází z českých luhů a hájů. Nástroj Slide2Unlock2 je portace známé úvodní obrazovky iPhone s posuvníkem, nově však s několika extra funkcemi. Přehled potom zakončíme zajímavým systémovým nástrojem s názvem EdgeWay PPC.

GSPlayer 2.29
Kategorie:
Hudební přehrávač
Velikost: 617 kB

GSPlayer je mezi Windows Mobile komunitou poměrně dobře známý. Svou oblibu si přitom nevydobyl dokonalým grafickým rozhraním, ale uživatelskou přívětivostí. Přehledné ovládání ale není zdaleka jediným pozitivem programu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

GSPlayer si totiž mimo MP3 souborů poradí i s audio stoupou ve formátu Ogg Vorbis nebo WAV. Na to vestavěný Media Player nestačí.
Pohodlně se také přidávají skladby do playlistu. V základním náhledu je pak vidět název právě hrající písně, datový tok a délka skladby. Kromě toho je zobrazena část playlistu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

Pochvalu si zaslouží ještě možnost poslech přibarvit rozličnými efekty (3D zvuk, echo, extra basy). Kromě poslechu muziky uložené ve svém PDA si můžete volnou chvíli zpříjemnit streamovanou hudbou. Stačí jen do kolonky napsat přesnou URL a mít aktivní připojení k internetu. Tímto způsobem můžete poslouchat i webová rádia. Zamrzí jen trochu pomalejší odezva, která na HTC TyTNu II rozhodně nebyla blesková. GSPlayer je určen pro všechny Pocket PC na Windows Mobile 2003/5.0/6/6.1.

Stahujte zde

Batti 2.2
Kategorie: systémové nástroje
Velikost: 124 kB

Jméno Davida Andrše coby tvůrce WM aplikací se již v našich pravidelných přehledech jednou objevilo. Tehdy šlo o zajímavý plugin monitorující východ a západ Slunce ve zvolených lokalitách. Batti je dalším počinem tohoto tvůrce, tentokráte jde o aplikaci monitorující stav baterie.

Batti 2.2 Batti 2.2 Batti 2.2

Již během instalace vyskočí okno s nastavením, kde lze nastavit zobrazení stavové lišty, signalizaci nabíjení nebo blikání při nízké úrovni baterie. Kritický nedostatek elektrické energie přitom může být signalizován i výstražným zvukem. Nastavit lze i výšku bateriové lišty. Nová verze utility je přitom k baterii skutečně shovívavá a její běh se na výdrži opravdu neprojeví. Batti je určena pro všechna PDA s WM 5 a výše.

Stahujte zde

S2U2
Kategorie:
Plugin pro Dnes
Velikost: 650 kB

S aplikacemi a utilitami, které inspiraci čerpají u Apple iPhone, se setkáváme velmi často. S2U2 (Slide2Unlock2) je nástavbou poměrně známé utility k odemčení přístroje po jeho zapnutí.

S2U2 S2U2 S2U2

Novinkou je možnost zobrazení čísla volajícího při příchozím hovoru, kdy se výchozí nápis “slide to unlock“ změní na “slide to answer“. Zmeškané hovory se pak zobrazují v pravém rohu. Graficky je obrazovka samozřejmě prakticky totožná jako u iPhone. Aplikace je určena pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0 a novějšími.

Stahujte zde

EdgeWay PPC Utilities
Kategorie: Systémové
Velikost: 192 kB

EdgeWay je komplexním systémovým nástrojem, který prostřednictvím velkých ikon dovoluje s PPC provádět řadu úkonů ve stylu stolních Windows XP. Namátkou jmenujme vypnutí přístroje nebo jeho soft reset. Jedním klepnutím se také dozvíte podrobný stav FlashROM i operační paměti, totéž platí o stavu baterie.

EdgeWay EdgeWay EdgeWay

Méně praktické je potom vypnutí displeje. Program nabízí i obrazovku zástupců k rychlému spuštění některých aplikací. EdgeWay nepatří do kolonky aplikací s nápisem "Must have“, přesto stojí za vyzkoušení. Díky jednoduchému ovládání a cenným systémovým informacím může nejednomu uživateli přijít vhod.

Stahujte zdeTémata: Apple iPhone

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Výrobce mobilů potupně smazal vlastní anketu, nelíbily se mu výsledky

Ilustrační snímek

Toto se Xiaomi moc nepovedlo. Výrobce se na sociální síti Twitter zeptal svých fanoušků, zda se jim líbí grafická...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz