Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letní várka bezplatných aplikací pro Pocket PC

aktualizováno 
Okurková sezona je něco, co nabídka freeware pro Pocket PC nezná. Bez ohledu na měsíc a roční období se tak kvalitní tituly objevují každý den. Ty nejlepší z poslední doby vám předkládáme v pravidelném přehledu.
Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Stahujte nové programy pro své Pocket PC zcela zdarma!

Některé nové Windows Mobile komunikátory jsou již v základu programově vybaveny natolik dobře, že běžný uživatel není nucen do svého zařízení cokoli instalovat. Proč to ale nezkusit, když aplikací, za které nezaplatíte ani cent, je prakticky nekonečné množství? V dnešním pravidelném přehledu vám nabídneme povedený hudební přehrávač GSPlayer.
Utilita Batti k opravdu komplexnímu monitorování stavu akumulátoru přichází z českých luhů a hájů. Nástroj Slide2Unlock2 je portace známé úvodní obrazovky iPhone s posuvníkem, nově však s několika extra funkcemi. Přehled potom zakončíme zajímavým systémovým nástrojem s názvem EdgeWay PPC.

GSPlayer 2.29
Kategorie:
Hudební přehrávač
Velikost: 617 kB

GSPlayer je mezi Windows Mobile komunitou poměrně dobře známý. Svou oblibu si přitom nevydobyl dokonalým grafickým rozhraním, ale uživatelskou přívětivostí. Přehledné ovládání ale není zdaleka jediným pozitivem programu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

GSPlayer si totiž mimo MP3 souborů poradí i s audio stoupou ve formátu Ogg Vorbis nebo WAV. Na to vestavěný Media Player nestačí.
Pohodlně se také přidávají skladby do playlistu. V základním náhledu je pak vidět název právě hrající písně, datový tok a délka skladby. Kromě toho je zobrazena část playlistu.

GSPlayer GSPlayer GSPlayer

Pochvalu si zaslouží ještě možnost poslech přibarvit rozličnými efekty (3D zvuk, echo, extra basy). Kromě poslechu muziky uložené ve svém PDA si můžete volnou chvíli zpříjemnit streamovanou hudbou. Stačí jen do kolonky napsat přesnou URL a mít aktivní připojení k internetu. Tímto způsobem můžete poslouchat i webová rádia. Zamrzí jen trochu pomalejší odezva, která na HTC TyTNu II rozhodně nebyla blesková. GSPlayer je určen pro všechny Pocket PC na Windows Mobile 2003/5.0/6/6.1.

Stahujte zde

Batti 2.2
Kategorie: systémové nástroje
Velikost: 124 kB

Jméno Davida Andrše coby tvůrce WM aplikací se již v našich pravidelných přehledech jednou objevilo. Tehdy šlo o zajímavý plugin monitorující východ a západ Slunce ve zvolených lokalitách. Batti je dalším počinem tohoto tvůrce, tentokráte jde o aplikaci monitorující stav baterie.

Batti 2.2 Batti 2.2 Batti 2.2

Již během instalace vyskočí okno s nastavením, kde lze nastavit zobrazení stavové lišty, signalizaci nabíjení nebo blikání při nízké úrovni baterie. Kritický nedostatek elektrické energie přitom může být signalizován i výstražným zvukem. Nastavit lze i výšku bateriové lišty. Nová verze utility je přitom k baterii skutečně shovívavá a její běh se na výdrži opravdu neprojeví. Batti je určena pro všechna PDA s WM 5 a výše.

Stahujte zde

S2U2
Kategorie:
Plugin pro Dnes
Velikost: 650 kB

S aplikacemi a utilitami, které inspiraci čerpají u Apple iPhone, se setkáváme velmi často. S2U2 (Slide2Unlock2) je nástavbou poměrně známé utility k odemčení přístroje po jeho zapnutí.

S2U2 S2U2 S2U2

Novinkou je možnost zobrazení čísla volajícího při příchozím hovoru, kdy se výchozí nápis “slide to unlock“ změní na “slide to answer“. Zmeškané hovory se pak zobrazují v pravém rohu. Graficky je obrazovka samozřejmě prakticky totožná jako u iPhone. Aplikace je určena pro všechny komunikátory s Windows Mobile 5.0 a novějšími.

Stahujte zde

EdgeWay PPC Utilities
Kategorie: Systémové
Velikost: 192 kB

EdgeWay je komplexním systémovým nástrojem, který prostřednictvím velkých ikon dovoluje s PPC provádět řadu úkonů ve stylu stolních Windows XP. Namátkou jmenujme vypnutí přístroje nebo jeho soft reset. Jedním klepnutím se také dozvíte podrobný stav FlashROM i operační paměti, totéž platí o stavu baterie.

EdgeWay EdgeWay EdgeWay

Méně praktické je potom vypnutí displeje. Program nabízí i obrazovku zástupců k rychlému spuštění některých aplikací. EdgeWay nepatří do kolonky aplikací s nápisem "Must have“, přesto stojí za vyzkoušení. Díky jednoduchému ovládání a cenným systémovým informacím může nejednomu uživateli přijít vhod.

Stahujte zdeTémata: Apple iPhone

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Najdete na iDNES.cz