Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letem PDA světem

aktualizováno 
Palmy v rukou lékařů, ale taky učitelů a studentů. Firma HandEra podepsala smlouvu o spolupráci s AvantGo. Palm desktop Visorů je od včerejška kompatibilní s Windows XP. CF karta pro PocketPC pro promítání displeje do TV. Visor, kerý vibruje pomocí nového SpringBoardu. Něco málo o službě CopyTalk a programu Blue Paste. Soutěž o iPaq.

 

HandEra a AvantGo - smlouva o alianci

Dohodu o spolupráci podepsaly firmy AvatGo a HandEra. AvantGo údajně rovněž přislíbilo podporu QCGA do jedné z dalších verzí stejnojmenného prohlížeče. Obdobnou smlouvu podepsal s AvantGo nedávno i Handspring.

Palm vám může zachránit život !

Obliba Palmů mezi lékaři stále stoupá. Existuje celá řada speciálních databázových aplikací specializovaných na lékaře záchranné služby, praktiké lékaře, zubaře apod. K mání jsou i databáze léků a jejich účinků. Řada lékařů jsou zároveň fanoušky PalmOs počítačů - například Jim Thompson, který tvoří jedny z nejvyspělejších "fanouškovských" stránek.

Voyager VGA CF Card

Mobile Planet začal prodávat za $149,95 Voyager VGA CF Card. Karta obsahuje VGA/S Video výstup, pomocí kterého můžete prezentovat do projektoru či televize. Podporováno je zobrazení na výšku i na šířku. Je odzkoušeno s PocketPC počítači a programem Pocket Power Point.

Palmy do výuky !

Kolem 2000 vyučujících z New Yorkské State Assotiation for Computers and Technologie in Education obdrželo barevný handheld Palm IIIc.

Na semináři v Albany se učí, jak využívat handheldy a integrovat je do svého výukového procesu. Měly by z něj rovněž vyplynout směry dalšího vývoje aplikací pro vyučující.

V současné době je pro Palmy dostupná celá řada software různých firem, a to jak pro učitele (databáze studentů, jejich hodnocení, příprava výuky apod.), tak pro studenty (různé organizery pro sledování hodnocení, domácích prací, rozvrhu hodin apod.).

CopyTalk - nový způsob vkládání záznamů do Palmu

Jestli máte každý měsíc "postradatelných" $25, můžete si předplatit novou službu CopyTalk. Pak si už nemusíte lámat hlavu nad vkládáním nových kontaktů, úkolů, položek vydání a emailů do vašeho Palmu. Prostě zavoláte tento údaj na přidělené číslo a firma vám pošle dotyčný soubor k nahrání do Palmu e-mailem. Volat můžete celodenně, 7 dní v týdnu, a poslat můžete 100 úkolů, 60 e-mailů, 25 kontaktů či 30 položek výdajů.

DataQuake SpringBoard module - Visory vibrují!

Firma PoGoProducts začala prodávat další SpringBoard modul DataQuake. Je to multifunkční SB modul - přidá vám paměť a vibrační alarm s blikající LED diodou. Vyrábí se ve dvou variantách - s 8 MB pamětí za $70 a s 16 MB pamětí za $100.

Vibrace mají tři intenzity, software umožňuje jejich spuštění z DateBooku, ToDo Listu a z ostatních aplikací, které tuto funkci podporují.

Handspring - Windows XP kompatibilitia!

Handspring updatoval Palm Desktop - nyní je kompatibilní s operačním systémem Windows XP. Žádné další změny zde nejsou - stáhnout si desktop můžete zde, ale musíte uvést sériové číslo Visora.

"Modrá pasta" pro Palmy

Další rychlý způsob převední textu do Palmu je Blue Paste od Bluesquirell. Za zaváděcí cenu $15 získáte program pro rychlé převádění dat z PC do Palmu - delší texty převede do DOC formátu, kratší do Memo.

Dobrý program, ale není originální - již dřív jsme psali o podobném HandStory.

Soutěž o iPaq H3630...

...pořádá firma Cígler software. Velmi stručně se jedná o to vymyslet co nejlepší grafický skin pro nový ekonomický systém Money S3. Vítěz dostane iPAQ H3630. Uzávěrka soutěže je 31. 1. 2002. Soutěž sponzoruje firma PalmPC.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Lidem v šuplících leží nedostatkový materiál do elektromobilů

Šuplík

Výrobci automobilů, kteří hledají nové dodávky kobaltu, jenž je důležitý pro výrobu baterií, by se mohli zaměřit na...

Možná i váš smartphone těžil kryptoměnu. A vůbec o tom nemusíte vědět

Smartphony jsou zneužívány k těžbě kryptoměny Monero.

K těžbě kryptoměny útočníci nezneužívají jen počítače, v ohrožení jsou díky narůstajícímu výkonu i chytré telefony. Tým...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Najdete na iDNES.cz