Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letem PDA světem ...

aktualizováno 
Když se sejde řada drobnějších aktualit a novinek, nezbývá, než se je pokusit shrnout do jednoho článku. Palmy v boji s kriminálními živly, nové typy kabelů, GPS modul pro Clié, Bluetooth pro vývojáře, akvizice palmu v branži elektronických knih, nový RoutePlanner po všechny hlavní platformy a první PPC2002 v Japonsku - to jistě stojí za zaznamenání.

 

Palmy v boji s kriminalitou

Policejní důstojníci okrsku Bellevue ve Washingtonu používají bezdrátové Palmy VIIx k propojení se státní databází v terénu. Třicet důstojníků na motocyklech používají Palmy k ověření platnosti řidičských průkazů, registrací zbraní a jiných informací uložených v databázi. Policisté si nové Palmy velmi pochvalují - vždyť třeba ověření řidičského průkazu přes rádio trvalo dřív přes 10 minut a nyní je podobná informace k dispozici obratem.

Jiným způsobem využívají handheldy policisté ve městě Santa Clara v Kalifornii - zaznamenávají do Palmu informace z dopravních nehod.

 

Co takhle kabely?

I ve věku Bluetooth přijdou vhod nejrůznější kabely pro propojení handheldu s nejrůznějšími periferiemi. V této oblasti se objevilo několik novinek :

SupplyNet vyvinulo kabely pro všechny Palmy a Visory pro připojení rozšířených mobilních telefonů (Motorola, Samsung, Kyocera, Sanyo apod.).

Jedná se o novou generaci "chytrých" kabelů s vestavěnou elektronikou. Zpřístupní vám internet, e-maily a faxové služby i s mobilem bez IrDa. Připojují se do spodu handheldu.

Jejich cena je $49,95, resp. $39,95.

Purple Data Cables zase objevila unikátní cestu k propojení handheldu s jiným zařízením. Na jedné straně kabelu je vstup do handheldu a na druhé straně je standardní RS232 konektor. Ten již může být připojen PC data kabelem k mobilu či jinému zařízení, plní tedy funkci jakési redukce.

 

Sony oznámilo prodej GPS modulu v Japonsku

Firma Sony si dobře uvědomuje, že k vítěznému tažení svých handheldů Clié potřebuje vybavit tyto počítače dostatkem příslušenství kompatibilního s Memery Stick slotem. Vývoj GPS modulu pro Clié byl oznámen již před nějakou dobou, nyní však firma představila GPS modul oficiálně.

PEGA-MSG1 bude stát 20.000 YEN, popřípadě $165. Bude fungovat se sérií T a N (ne na S). GPS modul si bere energii z handheldu, výdrž na T sérii se předpokládá asi 50 minut a na N sérii 75 minut. Součástí dodávky bude mapový software Navin´You Pocket 2.0.

 

TomTom Route Planner pro všechny platformy

Známý výrobce mapového software vydal novou verzi populární aplikace Route Planner, a to pro všechny hlavní platformy - PalmOS, PocketPC a Epoc.

Nově můžete plánovat svoji cestu i přes hranice - je zde mapa Evropy v měřítku 1:200.000. CD ROM verze obsahuje mapy více než 40 zemí Evropy.

 

Bluetooth pro Palm vývojáře


Firma Rad-M připravila dva Bluetooth kity, které by měly pomoci vývojářům důkladně otestovat jejich Bluetooth aplikace. První je určena k testování sítě - má připojení k LAN. Druhá je vyvinuta jako modul k Palmu V/Vx, obsahuje rovněž kabel pro připojení k PC s běžícím Palm emulátorem. Stojí $199.

 

Průnik Palmu do světa elektronických knih

Palm, Inc. podepsal včera smlouvu s nakladatelstvím HarperCollins Publishers. Budou spolu distribuovat e-knihy řady HarperCollins PerfectBound prostřednictvím Palm Digital Media, který se zabývá distribucí knih pro handheldy.

HarperCollins je jeden z největších vydatavelů anglicky psané literatury na světě. Řada e-knih PerfectBound dnes představuje přes 3000 titulů.

Toshiba přináší Pocket PC 2002 do Japonska

Navzdory agilním japonským firmám si museli v Japonsku na první handheld s lokalizovaným japonským Pocket PC 2002 počkat. Nyní by jim ho měla přinést Toshiba s lokalizovanou verzí série Genio - pod jménem Toshiba Genio e550X. Má stejné technické specifikace jako modely e550 a e550/MD, dostupné by měly být 6. 12. 2001.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Naboural do ní opilec, život jí zachránily chytré hodinky

Apple Watch Series 3

O štěstí v neštěstí může mluvit mladá Američanka, do jejíhož vozu koncem loňského roku narazil opilý řidič. Vážně...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...Najdete na iDNES.cz