Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Které bluetooth sluchátko je nejlepší?

aktualizováno 
V letošním roce představily firmy, zabývající se výrobou mobilních telefonů a příslušenství, hezkou řádku bezdrátových sluchátek. Vybírat je již opravdu z čeho, od drahých miniaturních přístrojů až po levné jednoduché bluetooth hands-free. Vyberete si i vy?

Možnost bezdrátového přenosu zvuku z telefonu do sluchátka již přestává být luxusní specialitou, kterou si nemůže dovolit každý. V dnešní době je na trhu již hezká řádka bondovek pracujících pomocí technologie Bluetooth. Jedinou podmínkou, jak telefonovat bezpečně a pohodlně bez drátů, které se často rády zamotávají a na různých místech přerušují, je mít telefon s vestavěným Bluetooth a modrozubý headset. Propojení mobilu s přídavným sluchátkem je potom vždy velmi jednoduché, zvládnout by jej měl snad každý, u všech bondovek probíhá velmi podobným způsobem. U vývoje bluetoothových sluchátek si za uplynulý rok můžeme povšimnout především velikostních rozdílů, a také některých změn parametrů a především rozšíření dosahu. Velkou revoluci letos přineslo především nejmenší sluchátko Bluespoon, které přejímá hlas z lícní kosti. Ve valné většině se ovšem všechna sluchátka drží svého standardního tvaru s mikrofonem na vysunuté nožičce, tyto bodovky jsou také výrazně levnější než moderní miniaturní headsety. Pokud se rozhodujete pro nějaké modrozubé sluchátko a nemůžete si vybrat, může vám tento článek pomoci. Najdete v něm přehled bluetooth sluchátek, o kterých jsme v letošním roce psali, v každém odstavci naleznete odkaz na podrobnou recenzi popisovaného modrozubého zařízení.

Firma Plantronics představila svůj první bluetooth headset s označením M1000 již více než před rokem, počátkem roku letošního uvedla na trh vylepšenou verzi. Toto sluchátko je zajímavé tím, že je připojitelné k jakémukoliv mobilnímu telefonu, který nemusí mít Bluetooth, ale stačí, když má výstup pro sluchátko v podobě jacka. V balení totiž najdete kromě části, která se zavěšuje za ucho, také malou krabičku, která se pomocí krátkého kabelu s jackem propojí s mobilním telefonem.

Plantronics M1500

Sluchátko váží necelých 28 gramů, adaptér k telefonu je o polovinu lehčí. Zařízení vydrží na jedno nabití až tři hodiny hovoru a téměř 72 hodin v pohotovostním stavu. Výhodou sluchátka je, že komunikaci mezi telefonem a headsetem nemusíte nikterak nastavovat, propojení proběhne automaticky pokud se obě zařízení nacházejí ve vzdálenosti do 10 metrů. Plantronics podporuje hlasové vytáčení a ovládá se tlačítkem na vnější straně přístroje.

Společnost Sony Ericsson představila v září letošního roku spolu s novým mobilem T100 také bluetooth sluchátko s označením HBH-60 . Tato bondovka je kompatibilní se všemi telefony s modrým zubem, nejen tedy s přístroji Sony Ericsson. Design této bondovky je poněkud netradiční, mikrofon najdete na konci vysunuté ruky, za uchem drží pomocí pružného klipsu. Dosah sluchátka je standardních 10 metrů. Tazo bondovka váží 22 gramů, je dlouhá 72 milimetrů a výdrž baterie odpovídá 2,5 hodinám hovoru a více než 70 hodinám v pohotovosti.

HBH 60

Také finský gigant ve světě mobilních telefonů představil letos novou bluetooth bondovku s označením HDW-2. Toto příslušenství Nokie je kompatibilní se všemi telefony s modrým zubem a svým designem je sluchátku od Sony Ericsonu značně podobné. Tento headset je ovládán třemi tlačítky, mikrofon najdete na spodní prodloužené ruce přístroje. Dosah této bluetooth bondovky je 10 metrů od telefonu.

Nokia bluetooth Handsfree HDW-1

Rovněž německý Siemens nezůstal pozadu a spolu se svým letošním hitem, telefonem S55, představil nové bluetooth sluchátko. Tato bondovka váží 24 gramů a jeho Li-Ion baterie vydrží až 150 hodin na příjmu a čtyři hodiny hovoru. Design sluchátka je atraktivní a moderní, dosah je shodný jako u předchozích zařízení, tedy 10 metrů od telefonu.

  

Zajímavá sluchátka nabízejí také tradiční výrobci příslušenství k mobilním telefonům. Kanadská firma Wireless Network. uvedla na trh sluchátko tradičního tvaru s jednoduchým ovládáním a standardních rozměrů se standardním dosahem 10 metrů od telefonu. Tuto bondovku ovládáte třícestným tlačítkem na vrcholu přístroje, jeho výhodou je přenastavitelný klips pro nošení na pravém případně levém uchu.

Bluetooth headset Bluetooth headset  

Na Bluespoon – miniaturní handsfree, které přebírá hlas z lícních kůstek, čekal celý mobilní svět. Tento přístroj má velmi netradiční ale důmyslné uchycení (pomocí pružného drátku drží za chrupavkou ušního vchodu) a jeho největší předností jsou rozměry (35 x 22 x 14 mm) a váha (pouhých 10 gramů). Bluespoon na jedno nabití vydrží až 100 hodin v pohotovostním režimu a až 10 hodin hovoru. Velmi dobrý je také dosah přístroje, v našem testu jsme se s Bluespoonem mohli vzdálit až na 18 metrů od telefonu. Za vysoký komfort ale zaplatíte také poměrně značnou částku, téměř 10 tisíc korun.

Bluespoon Bluespoon

Jabra BT 100  je bluetooth sluchátko velmi malých rozměrů, nenabízí sice takový komfort jako Bluespoon, ale zase jej je možné pořídit za poloviční cenu. Toto sluchátko je malé a lehké (28 gramů), zapíná se otočením flipu a nosit jej můžete na levém i pravém uchu. Na tenkém flipu je umístěn mikrofon, reproduktor najdete na zadní straně přístroje, která díky pružnému závěsnému háčku těsně přilehá na ucho. Jabra se ovládá pomocí jednoho multifunkčního tlačítka a dvou menších, která slouží pro zesilování zvuku. Největší předností BT 100 je vzdálenost od telefonu, kterou sluchátko vydrží na příjmu. Rekordní odstup je 37 metrů, k takovému výsledku se ostatní bondovky ani nepřiblížily.

Jabra Jabra

Firma Wicos přispěla do nabídky bezdrátových headsetů svým modelem ozačeným Wicos 201. Jedná se o klasickou bondovku s oboustranným uchycením, v jejíž horní části je z přední strany jediné ovládací tlačítko a proti němu reproduktor. Mikrofon najdete na jeho tradičním místě, na konci nožičky. Dosah tohoto sluchátka je standardních 10 metrů ve volném prostoru, váží 22 gramů a jeho baterie vydrží až dvě hodiny hovoru a 72 hodin v pohotovosti. Jeho cena je zhruba 3500 Kč.

Bluetooth Headset Bluetooth Headset

Posledním sluchátkem, které jsme vám v recenzi v letošním roce představili, byl model od firmy Bluetake a nese označení BT400. Výrobcem udávané hodnoty dosahu jsou 10 metrů od telefonu, v našem testu byl signál nepřerušený do osmi metrů. Zajímavostí modelu BT400 je především decentní design, pořídit jej můžete do 3500 korun.

Bluetooth Headset Bluetooth Headset

 

 

 

 

  

 

 

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Najdete na iDNES.cz