Komunikátor Gigabyte GSmart i120 s televizí a pro záletníky

aktualizováno 
Tchajwanský výrobce počítačových komponentů a v poslední době také producent mobilních telefonů představil nový komunikátor, který má ve výbavě přijímač analogového televizního signálu.
Gigabyte GSmart i120

Gigabyte GSmart i120 | foto: The Unwired

Nový komunikátor GSmart i120 s netradičně umístěnou alfanumerickou klávesnicí vedle navigační klávesy používá operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 Pocket PC AKU 3.3. Z řady podobně vybavených přístrojů vybočuje nový Gigabyte vestavěným přijímačem analogové televize ve standardech NTSC, SECAM i PAL. Televizní vysílání lze nahrávat.

Uživatelská paměť má kapacitu 256 MB, operační paměť pak 64 MB. Paměť lze rozšířit pomocí paměťových karet formátu Mini SD. Procesor  Intel PXA 272 je taktovaný na frekvenci 416 MHz.

Komunikátor s rozměry 106,6 x 53,2 x 19,8 milimetru má dotykový QVGA displej, který dokáže zobrazit 262 000 barev. Fotografovat lze vestavěným fotoaparátem s rozlišením 2,1 megapixelu.

Solidní výbava

GSmart i120 pracuje ve třech pásmech GSM (900/1800/1900 MHz) a nabízí datové přenosy GPRS třídy 10. K dispozici je i bezdrátové připojení na internet Wi-Fi 802.11 b/g.

Gigabyte GSmart i120 Gigabyte GSmart i120

Připojit komunikátor k počítači lze přes Bluetooth 1.2 nebo pomocí USB 1.1. Ve výbavě nechybí také FM rádio. Hmotnost komunikátoru s baterií Li-Ion 1 300 mAh je 130 gramů. Výdrž v pohotovostním režimu dosahuje 125 hodin nebo 3,5 hodiny hovorového času.

Nový Gigabyte GSmart i120 má ve výbavě také dvě aplikace Wise Talk a Smart Input. Aplikace Smart Input umí dokončovat rozepsaná slova a tak usnadňuje psaní.

Funkce pro záletníky

Aplikace Wise Talk dokáže přidat do telefonního hovoru různé zvuky na pozadí a tak se na druhé straně hovoru může zdát, že telefonující stojí na letišti nebo v koncertní hale. Tuto funkci jistě využijí například záletníci, kteří tak mohou protistraně tvrdit, že jsou přesně tam, kde mají být, ač tam nejsou.

Gigabyte GSmart i120 bude v prodeji i v Evropě. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 650 amerických dolarů, v přepočtu tedy okolo 14 000 Kč.

Autor:


Nejčtenější

Tomu říkáme omluva. Výrobce dá za zpoždění objednávek druhý mobil zdarma

RED Hydrogen One

Výrobce profesionální fototechniky RED bude mít brzy na trhu i vlastní smartphone. Sliboval jej ve dvou verzích, zatím...

Honor bude mít smartphony se slevou 80 procent. Ale jen v pátek po obědě

Fronta na zlevněné smartphony Xiaomi na Černém Mostě

Honor se rozhodl okopírovat prodejní strategii Xiaomi. A tak s otevřením svého prvního prodejního stánku v obchodním...Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Další z rubriky

Huawei Mate 20 je chudší příbuzný Matu 20 Pro. V Česku ho nekoupíte

Huawei Mate20

Společně s Matem 20 Pro představil Huawei i obyčejnější model Mate 20. Taktika je to podobná jako loni u modelů Mate 10...

Nejméně tajemná novinka Pixel 3 chce být nejlepším fotomobilem

Google Pixel 3 XL

Google oficiálně představil špičkové smartphony Pixel 3 a Pixel 3 XL. Jsou to telefony, o kterých už dříve unikly téměř...

Návrat malých mobilů. Novinka od legendární značky je jako kreditka

Palm smartphone 2018

Návrat značky Palm, proslulého výrobce personálních asistentů, se uskuteční v podobě smartphonu, který v současnosti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz