Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komfortní ISDN telefon pro náročné

aktualizováno 
Propracovaný telefonní adresář, digitální záznamník a propojení s počítačem jsou jen některé vlastnosti, jimiž se vás telefon Well ISDNtel-PCZ snaží oslovit.

Digitální telefonní síť ISDN je dobrým příkladem toho, jak v našich končinách probíhá rozšiřování moderních technologií. Zatímco v západní Evropě začínají uživatelé běžně používat ADSL, nadstavbu obyčejné linky umožňující velmi rychlý přístup k internetu, u nás stále ještě zvažují přechod na ISDN. Samozřejmostí je tak tato technologie zatím jen u velkých firem. Uvažovat nad jeho pořízením se totiž vyplatí pouze těm, kteří vlastní alespoň dvě telefonní linky. Ovšem za poslední dva roky je patrný pokrok i v této oblasti. Počet nabízených koncových přístrojů vzrostl a zájemci mají skutečně z čeho vybírat.

Well ISDNtel se zaznamnikem

Náročným uživatelům vychází vstříc Well ISDNtel-PCZ. Svým konzervativním vzhledem zapadne téměř kamkoliv a díky přehlednému rozmístění ovládacích prvků si na něj velmi snadno zvyknete. Použitý dvouřádkový displej pro naprostou většinu úkonů bohatě postačí, přičemž dostatečně velký font bude vyhovovat i uživatelům s horším zrakem. V pohotovostním režimu vás informuje o aktuálním dni, času a případně o nepřijatých hovorech.

Vzhledem k většímu množství funkcí přesahujících rámec telefonu sloužícího jen k volání použil výrobce pro ovládání relativně jednoduché menu, jemuž asistuje několik tlačítek přímého přístupu. Na první dotek obsluhujete například hlasitý telefon (hands-free), opakované vytáčení či přepínání mezi dvěma účastníky při současném vedení dvou hovorů. Není to nic složitého a během krátké doby se naučíte využívat všech možností telefonu.

Velmi zajímavou funkcí je telefonní adresář schopný pojmout až 100 záznamů. Z pohledu pamětí dnešních mobilních telefonů to sice není nic převratného, ale pozoruhodným ho činí praktický doplněk. U každé položky totiž můžete aktivovat individuální počítadlo hovorného, díky němuž velice snadno zjistíte, na kolik vás například přišlo volání s příbuzenstvem. Menší firmy, které nemají pobočkovou ústřednu schopnou vést individuální účty, pak zase snadno spočítají náklady spojené s voláním k zákazníkovi. Vybraným jedincům navíc můžete přiřadit status VIP a umožnit jim, aby se vám dovolali i ve chvíli, kdy například nechcete být rušeni. Stačí jen zapnout filtr příchozích volání.

Neméně praktická je možnost připojení telefonu k počítači. Celý seznam se dá pak velmi jednoduše vytvořit prostřednictvím dodávaného programu, který současně umožňuje zálohování. Bohužel však nepodporuje synchronizaci s MS Outlook či obdobným programem, takže všechna data musíte zadat znovu. Ovšem tímto problémem trochu nepochopitelně trpí většina podobných zařízení.

Potrpíte-li si na nejrůznější plánovače, pak vás Well potěší seznamem s kapacitou až pro 50 jednorázových nebo opakovaných událostí. Každé můžete přiřadit stručný popisek a dobu, kdy se uskuteční. V souvislosti s časem stojí za pozornost ještě funkce přesměrování, u něhož si můžete nastavit až deset pravidel, kdy mají být hovory přepojovány jinam. Například víte-li, že pravidelně mezi jednou a druhou odpolední jste ve skladu, stačí nastavit samočinné přepojování na mobil.Well ISDNtel se zaznamnikem

Ve chvíli, kdy nebudete moci, popřípadě chtít s někým mluvit, máte k dispozici digitální záznamník s kapacitou pro 50 minut vzkazů, schopný odpovídat jen při volání na vybraná čísla MSN. Bohužel těchto teoreticky až šest schránek není nijak výrazně odděleno, takže ke všem vzkazům se přistupuje společně. Nedokážete tedy zabránit tomu, abyste vyslechli vzkazy určené někomu jinému. Samozřejmostí je možnost dálkového přístupu prostřednictvím vzdáleného telefonu s tónovou volbou, kdy stačí znát PIN, a už si můžete přehrávat uložené vzkazy. Rovněž můžete dle libosti nahrávat probíhající hovory.

ISDN telefon Well ISDNtel-PCZ si rozhodně zaslouží vaši pozornost při výběru nového koncového zařízení. Prospěla by mu však větší paměť na telefonní čísla a záznamník s možností oddělení vzkazů pro jednotlivá MSN. Za 7 198 Kč včetně DPH ovšem představuje dobrý kompromis mezi výkonem a cenou.

Podrobnější informace najdete u výhradního zastoupení v ČR.

Autor:


Témata: internet, počítač

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Další z rubriky

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Účet na Facebooku si zrušil i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak

Spoluzakladatel Apple Computer Steve Wozniak skoncoval s Facebookem

Skandál úniku informací z Facebooku, který se dotkl přibližně 87 milionů účtů, spustil iniciativu #DeleteFacebook, v...

Toto jsou mobilní rarity minulosti. Vypadaly jako list či dámská pudřenka

Nokia 7600

Pod pojmem mobilní telefon si většina současných uživatelů představí onu uniformní placku. Dříve tomu ovšem bylo jinak...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz