Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo bude stát v čele Palm, Inc. ?

aktualizováno 
Bývalý generální ředitel firmy Palm poskytl krátce před svou rezignací rozhovor izraelskému deníku Yadioth Ahronot. A firma Palm, Inc. prý bude mít už brzy nového šéfa - přijde prý od Apple Computer!

 

Palmy s ARM procesory - zpětná kompatibilita software!
Yankowski v rozhovoru například uvedl, že očekává přechod k ARM procesorům během příštího roku. Tento přechod má jednu podmínku - zachování kompatibility se všemi dosud vyvinutými aplikacemi pro Palm, což je dnes něco přes 12.000 programů. Od zavedení ARM si slibuje více licencí a razantní zvýšení výkonu.

PalmOS5.0 - multimédia, komunikace, zabezpečení
Nový PalmOS 5.0 přinese zlepšení bezpečnosti programů i dat, lepší multimediální a zlepšené komunikační schopnosti. Právě to jsou dnes asi nejvíc vytýkané limity strojů s PalmOS, ve srovnání s PocketPC a v poslední době stále oblíbenějším Symbianem.

Kritika konkurence
Yankowski si neodpustil několik kritických slov na adresu největšího rivala - platformy WinCE. Třeba vytvoření tří samostatných platforem (Pocket PC 2002, Stinger a Talisker) přinese, dle něj, IT managerům řadu problémů.

Palm prý rovněž potřebuje razantně zvýšit úroveň marketingu. Microsoft se prezentuje jako nejlepší handheld ve firemním použití, protože rovněž vytvořil nejpopulárnější desktop software (Word a Excel). Přitom třeba s programem Documents ToGo lze na Palmu dokumenty z Excelu i Wordu číst, editovat i formátovat bez problémů. Formátování je zde, dle Yankowského, lepší než u PocketPC.


Vezme si nový šéf Palmu, Inc z postřehů odstupujícího ředitele nějaká ponaučení? Podle posledních dohadů a fám by se novým CEO Palmu mohl stát John Sculley, který dříve v Apple Computer stál za vývojem a prodejem PDA Newton.

Úlohu nebude mít nový CEO rozhodně jednoduchou, ať už to bude kdokoli. Palm, Inc. stojí na křižovatce - čeká se od něj v příštím roce převod Palmů na ARM procesor, PalmOS 5.0, větší podpora multimédií. Palm musí rovněž vyjasnit problém rozlišení displeje - je jasné, že 160x160 pixelů se již přežilo. Na jaře se zdál logickým pokračováním 240x320 a Virtual Graffiti HandEry330, do hry ale razantně vstoupil gigant Sony, který investoval do vývoje rozlišení 320x320.

Dnes začíná kampaň firmy Palm, Inc.
Firmu Palm, Inc. zatím řídí předseda správní rady Eric Benhamou, a ten rovněž nelení. Ode dneška běží velká reklamní kampaň firmy - v televizi i na internetu - zaměřená na propagaci handheldů firmy Palm a jejich využití v běžném životě. Kampaň jmenovitě vyzvedává výhody SD slotu - Palm, Inc. nyní přikládá zdarma 16 MB kartu k novým modelům.Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Ve světě se 3G vypíná, na ostrově svobody ho teď se slávou spouštějí

Mobilní internet spouští už i na Kubě

Ostrovní stát Kuba konečně začal umožňovat svým občanům připojení na mobilní internet. Zatím však poskytuje služby...

Odmítl odemknout svůj iPhone, poslali ho na půl roku za mříže

Ilustrační snímek

Při běžné kontrole vozu policí na Floridě se dostal řidič do sporu ohledně podezřelé zprávy zobrazené na displeji...

Na klávesnici od Googlu můžete mít jen dva znaky. Tečku a čárku

Klávesnice od Googlu bude umět i moresovku

Google oznámil, že jeho softwarová klávesnice Gboard bude podporovat psaní pomocí Morseovy abecedy. A to jak na...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz