Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kde můžete u Alcatelu čekat problémy?

aktualizováno 
Máme pro vás informace o tom, co se může porouchat na vašem Alcatelu, jak servis přistoupí k opravě vyplaveného mobilu a další praktické informace. U Siemensu a Motoroly jsme mohli při přípravě obdobného článku navštívit přímo servisní pracoviště, Alcatel nám pouze písemně odpověděl na otázky. Informace však nepostrádají zajímavosti.
Pro všechny majitele mobilů značky Alcatel je jistě zajímavé vědět, zda právě jejich přístroj patří k těm, jejichž anténa se často ulomí, nebo zda naopak mají aparát, na který si zatím nikdo nestěžoval. U Siemensu a Motoroly jsme podobné skutečnosti zjišťovali přímo v servisech, leč Alcatel nám pouze písemně odpověděl na zaslané otázky. Přesto v textu najdete několik zajímavých informací.

Jaký typ mobilu Alcatel je nejporuchovější?

U prvních dodávek přístrojů OT 501 a 701 jsme zaznamenali větší poruchovost než obvykle. Jednalo se závady mechanického charakteru. Naproti tomu rádi konstatujeme, že přístroje OT 311 a OT 512 mají velmi nízkou poruchovost.

Jaké jsou nejčastější závady na jednotlivých typech, případně obecné slabé místo mobilů Alcatel?

Docela často se objevují závady na SW, způsobené zásahem po nelegálním odblokování přístrojů, nebo závady způsobené v návaznosti na používání neoriginálního příslušenství.
Vzhledem k rychlému vývoji v tomto odvětví se stává, že nejsou přesně definovány technické standardy. Pak se někdy může stát, že se objeví poruchy, které mají příčinu v nesrozumitelné komunikaci mezi SIM kartou či jinými službami poskytovanými operátorem na jedné straně a přístrojem na straně druhé.
Co se týká výdrže baterií, je nutno konstatovat, že z důvodu splnění testovacích norem jsou baterie měřeny v laboratorních podmínkách. Skutečná výdrž baterie v reálné síti může být mírně nižší.

Jaká je nejdražší oprava na Alacatelu?

Jedná se o závadu na základní desce. Zde se cena opravy u některých typů může vyšplhat až na 3.500,- CZK. Základní desku je nutné posílat na opravu do zahraničního servisního střediska, kterých má Alcatel z důvodu vysokých pořizovacích nákladů na vybavení na celém světě pouze několik.
Z důvodu cenové politiky operátorů, kteří dotují ceny některých telefonů, se cena za opravu zdá neúměrná. Oprava závady se pak obecně považuje za nerentabilní. Jedná se však pouze o malou část všech oprav.

Jaká je nejlevnější oprava a jaká je základní cena v servisu?

Jedná se o drobné mechanické závady a opravy, např. výměnu antény nebo předního krytu. Častý je požadavek zákazníků na přehrání SW, jehož cena se pohybuje kolem 450,- CZK s daní. Některé z našich servisních středisek mají na svých webových stránkách zveřejněný ceník nezáručních oprav.

Opravujete také zoxidované mobily?

Oxidace je obecně velmi diskutované téma, v konečném výsledku se v poměru ke všem opravám jedná o malý zlomek. Ze statistiky vyplývá, že počet přístrojů zasažených oxidací se zvyšuje se stářím přístroje, tedy s delší možností zasažení. Častý je dotaz zákazníků, jak oxidace vznikla. Servisní středisko není povinno zjišťovat, kdo a jak závadu způsobil. Pouze konstatuje, že výrobek je poškozen způsobem, který nemůže být uznán jako záruční závada. Všechna servisní střediska pořizují digitální fotografie zasažení, které jsou zákazníkům k dispozici. Oxidace, která na telefonu vznikne, se jako závada může projevit i po velmi dlouhé době.

Pokud se týká samotné opravy, je na zvážení technika / servisního střediska, zda se pokusí oxdiaci opravit - vyčistit. Servisní střediska většinou čistí lehká, malá povrchová zasažení. Na všechny opravy musí servisní středisko poskytnou záruku. Desky se skládají z několika vrstev a servisní středisko se nemůže zaručit, že v přístroji nebyla zasažena oblast, kterou není možné zkontrolovat. Z toho důvodu se větší rozsah oxidací většinou neopravuje.

Může být oxidace považována za záruční opravu?

Veškeré zjištěné oxidace jsou standardně pojímány jako ztráta záruky. Jako jeden z prvních symptomů, že přístroj byl zasažen kapalinou či nadměrnou vlhkostí, je identifikační štítek s červeným pruhem umístěný na zadní straně přístroje pod baterií. Ten se po zasažení vlhkostí rychle rozpije.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Diskontní Huawei P20 se představí už zítra. V Evropě ale ušetříme později

Honor 10

Huawei nedávno uvedl zcela novou řadu P20, ovšem v chrlení smartphonů evidentně nehodlá polevit. Nejbližší chystanou...

Nové smartphony, které budete v nejbližší době kupovat

Asus Zenfone 5

Na jaké mobily se můžeme v nejbližších měsících těšit? Výběr bude zajímavý, od levných modelů až po zcela špičkové...

Měli jste některý z těchto podivných mobilů?

Siemens Xelibri 4

Na mobilním trhu si před lety vybrali nejen konzervativní uživatelé, ale i ti vyhledávající extravaganci. S netradičním...Najdete na iDNES.cz