Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kartou bez limitu Vodafone předstihl i některé své tarify

aktualizováno 
Operátor Vodafone svou letošní vánoční nabídku rozšířil o speciální předplacenou kartu bez limitu. K té si lze navíc přiobjednat jakýkoli zvýhodněný balíček volání, SMS i dat. V určitých situacích se s ní dají v porovnání s aktuálními Fér tarify ušetřit i stovky korun.
Nová předplacenka Vodafonu dokáže vykouzlit i úsměv na tváři.

Nová předplacenka Vodafonu dokáže vykouzlit i úsměv na tváři. | foto: Profimedia.cz

Vodafone u svých současných Férových tarifů nabízí v měsíčním paušálu volné minuty, neomezené SMS (v případě Fér tarifu 399 pouze ve vlastní síti) i data. Ne každý zákazník však celou nabídku využije. Někteří neodešlou měsíčně ani jednu SMS, jiní naopak nevyužijí data. Srovnání tarifní nabídky s předplacenými službami pak může překvapit.

Vodafone v rámci své letošní vánoční akce připravil Kartu bez limitu, u níž nabízí v případě hovorů ve vlastní síti sedmikorunovou hodinovou tarifikaci a v prosinci a lednu navíc minutovou sazbu 2,50 koruny za hovory do ostatních sítí. Ta se od února sice zvýší na 3,50 koruny, ale sazba pro hovory ve vlastní síti je bez časového omezení.

Jakkoli zní tato sedmikorunová částka za až hodinový hovor lákavě, je nutné brát v potaz, že stejnou částku si operátor naúčtuje i za hovor, který trvá jen pár vteřin. I při dvouminutovém hovoru je novinka Vodafonu dražší než volání s Divokou kartou, u níž si operátor účtuje tři koruny za minutu.

S Kartou bez limitu lze přitom v některých případech ušetřit i v porovnání se současnou nabídkou Férových tarifů. K nové předplacence si totiž lze přiobjednat kterýkoli ze zvýhodněných balíčků v nabídce Vodafonu. Jediné, na co je nutné pamatovat, je pouze dostatečná výše kreditu.

Při vánoční zvýhodněné ceně 2,50 koruny za minutu hovoru do ostatních sítí lze při současném využití datových balíčků s Kartou bez limitu ušetřit měsíčně ve srovnání s tarify až desítky korun. Tedy za předpokladu, že zákazník nepíše moc textových zpráv. Odeslání jedné SMS stojí u této předplacenky 2,40 koruny. Operátor však při aktivaci karty do konce ledna přidá 100 SMS na jeden měsíc zdarma.

Výhodnější je Karta bez limitu zejména ve srovnání s nejlevnějším Fér tarifem 399. Ten za měsíční paušál 399 korun nabízí 50 volných minut, 150 MB dat a neomezené SMS v síti operátora (SMS do ostatních sítí stojí 1,50 koruny). U Karty bez limitu s akční cenou 2,50 koruny za minutu volání do ostatních sítí pak 50 minut vychází na 125 korun. Při současném objednání datového balíčku s limitem 150 MB za 177 korun pak vychází předplacenka o 97 korun měsíčně levněji než tarif. Minutová sazba za hovor se sice od února zvýší na 3,50 koruny, avšak i poté bude možné oproti nejlevnějšímu měsíčnímu paušálu ušetřit 47 korun.

Značnou nevýhodou současných tarifů je vysoká sazba za hovor uskutečněný nad rámec volných minut. Vodafone si poté účtuje za minutu hovoru 4,99 koruny. Srovnání měsíčních výdajů tak s rostoucím počtem nad rámec provolaných minut činí některé tarify oproti předplacené Kartě bez limitu ještě nevýhodnějšími.

Jako model může posloužit opět nejlevnější Fér tarif 399, kdy by zákazník provolal nad rámec 50 volných minut ještě dalších 30 minut. Měsíční paušál ve výši 399 korun pak naroste o necelých 150 korun na téměř 550 korun. V případě Karty bez limitu stojí 80 provolaných minut 280 korun (200 korun při akční ceně 2,50 koruny za minutu). Při současném využití k tarifu adekvátního datového balíčku Připojení pro mobil standard s FUP 150 MB za 177 korun pak rozdíl činí 93 korun ve prospěch předplacenky (respektive 173 korun při akční sazbě).

Karta bez limitu bez zohledněné dvouměsíční akční ceny volání mimo síť Vodafonu je při současném využití adekvátního datového balíčku ve srovnání s tarify výhodná pouze u nejlevnějšího Fér tarifu 399. U dražšího tarifu s měsíčním plněním 599 korun jsou ceny při provolání 50 minut měsíčně již srovnatelné, u tarifů s vyšším měsíčním plněním již Karta bez limitu své výhody znatelně ztrácí.

V současné chvíli dělá Kartu bez limitu zajímavější právě akční nabídka levnějšího volání mimo síť operátora. Díky té se dá ušetřit i ve srovnání s Fér tarifem 799, konkrétně 50 korun při srovnatelném provolání 200 minut a využití shodného datového balíčku Připojení pro mobil super s měsíčním paušálem 249 korun. Vánočním bonusem může být i stokoruna ušetřená ve srovnání s Fér tarifem 599.

Autor:


Nejčtenější

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Nový tablet Xiaomi má výkonný procesor a obří baterii, potěší cenou

Xiaomi Mi Pad 4 a jeho desetipalcová varianta Plus

Trh s tablety je sice na ústupu, přesto na tato zařízení někteří výrobci dosud nezanevřeli. Jedním z nich je čínské...Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...

Hodně muziky za málo peněz. Test Xiaomi Redmi S2

Xiaomi Redmi S2

Veliký displej, překvapivě výkonný procesor a k tomu cena pod úrovní čtyř a půl tisíce korun. Xiaomi Redmi S2 je...

Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Další z rubriky

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

S předplacenkou můžete neomezeně volat až týden na účet operátora

S Go kartou za akční cenu lze získat až týden neomezeného volání na účet...

I v době neomezených tarifů se najdou uživatelé, kteří dávají přednost předplaceným službám. Na trhu je z čeho vybírat,...

Zázračný tarif od nich nedostanete. Vyzkoušeli jsme srovnávače tarifů

Tarifomat láká na nabídku na míru

Tarifní kalkulačky slouží především ke srovnání mobilních tarifů, lákají ovšem i na neveřejné tarify. V současnosti...

Najdete na iDNES.cz