Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jukeboxy, které lze ovládat mobilem. Třeba přes půl světa

aktualizováno 
Jukeboxy, tedy elektronické automaty přehrávající hudbu, se spojují se světem mobilní komunikace. Prostřednictvím telefonu budou mít uživatelé možnost měnit jejich playlist nebo třeba zjistit, jaká písnička právě hraje na druhé straně světa.

Co hrají v klubu na druhé straně světa? Mobil to za vás zjistí | foto: Profimedia.cz

Společnost LocaModa se chystá zahájit zajímavou spolupráci s jednou z největších světových sítí jukeboxů TouchTunes. Firma připojí až třicet tisíc hracích automatů na internet a vytvoří tak unikátní komunitní systém.

Největší zajímavostí je funkce, která by uživatelům umožnila ovládat jukeboxy přímo z displeje jejich mobilního telefonu. Každý člověk by si nejdříve musel vytvořit svůj vlastní profil - podobně jako na hudebních portálech MySpace.com či Last.fm.

Když by se pak uživatel například nacházel v nějakém klubu a líbil se mu aktuálně přehrávaný song v jukeboxu, mohl by několika jednoduchými úkony zjistit jeho název, jméno uživatele, který ho nechal zahrát či informaci o tom, kolikrát již byla v daném klubu skladba objednána. Systém by také mohl vyhledat podnik, ve kterém jsou vámi oblíbené skladby či hudební žánr hrány nejčastěji.

TouchTunes jukeboxy v propojení s mobilními telefony

Unikátní technologie jde ale ještě dál. Uživatel by se po příchodu do klubu mohl prostřednictvím svého uživatelského jména a hesla přihlásit na tamní jukebox. Pokud by souhlasil, každý na internetu by posléze mohl zjistit, že se nachází právě tam.

Jestliže by si vaši přátelé užívali v klubu na druhé straně světa a vy jste byli doma, mohli byste si zjistit, kde "paří" a zahrát jim na dálku vybraný song.

Každý takový úkon by byl pravděpodobně zpoplatněn. Cena by ale nemusela být nijak závratně vysoká. Při objednávání hudby v klubu, ve kterém se právě nacházíte, by se asi poplatek rovnal klasickým cenám v jukeboxech. S objednávkou na dálku by se patrně objevila ještě přirážka.

"Touto službou poskytujeme našim zákazníkům novou formu komunikace. Jedná se o unikátní komunitní službu, která by s sebou mohla přinést i zcela nové způsoby inzerce," říká Art Matin, generální ředitel firmy TouchTunes, jejíž digitální jukeboxy přehrají denně po celém světě více než jeden a půl milionů hudebních skladeb.

Zatím jen za oceánem

Digitální automaty TouchTunes jsou instalovány převážně v kanadských, amerických a mexických klubech či barech. Evropané tedy zatím mají smůlu.

Pokud by ale služba měla úspěch, není samozřejmě vyloučeno, že by se nenašel distributor podobné technologie i v našich končinách nebo že by firma TouchTunes nerozšířila svou síť digitálních jukeboxů i na náš kontinent.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Lidé jsou závislí na smartphonech. Nevzdávají se jich ani v posteli

Ilustrační snímek

Smartphony nám usnadňují život, ale jak se říká, všeho s mírou. Podle evropského průzkumu společnosti Huawei se tím...

Možná i váš smartphone těžil kryptoměnu. A vůbec o tom nemusíte vědět

Smartphony jsou zneužívány k těžbě kryptoměny Monero.

K těžbě kryptoměny útočníci nezneužívají jen počítače, v ohrožení jsou díky narůstajícímu výkonu i chytré telefony. Tým...

Za tisíce si udělají z mobilu dobrovolně těžítko

Kryty Roxxlyn

Z poměrně neobvyklého materiálu vyrábí pouzdra pro mobilní telefony firma Roxxlyn. Speciální kryt smartphone pokryje...Najdete na iDNES.cz