Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou malé, jsou milé a jsou zdarma

aktualizováno 
O čem že to je řeč v titulku našeho článku? Přece o PalmOS DA programech. Přinášíme vám další várku DA aplikací, které byste mohli ve svých Palmech upotřebit!

 

 

Tzv. DA aplikacím se na našich stránkách čas od času věnujeme. Souhrnně jsme vám tuto kategorii utilit představili již v našem článku z roku 1999 spolu s mnoha užitečnými DA programy. Ukázali jsme vám, jak se DA programy mohou spouštět a řídit, a to buď pomocí launcheru App/DA Launcher, PIKI ze suity MegaWiki, či třeba pomocí freewarového EasyLaunch. Nedávno jsme zveřejnili článek o užitečném DA programu na vytváření vyzváněcích profilů SAVLGDA, známé v našich končinách jsou jistě i SvátkyDA Martina Ostruzsky.

Velmi krátce si připomeneme, že tzv. DA programy jsou krátké utility, které slouží k nějakému jednorázovému úkonu. Rozšiřují schopnosti PalmOS aplikací a řeší zpravidla nějaký jednorázový úkol. Mohou to být ale i komplexní programy, které nahradí i řadu klasických aplikací (třeba kalkulačka či MemoPad). K jejich aktivaci potřebujete nějaký launcher, který je dokáže otevřít (viz první odstavec tohoto článku). DA programy jsou charakteristické tím, že se většinou otevírají jako okno uvnitř jiné aplikace. Jsou většinou zdarma.

 

BracesDA 2.21
Jestli vkládáte často do editovaného textu závorky, zde jste na správné adrese. Toto DAčko umí víc druhů závorek a ocení jej zejména programátoři, užitečné jsou i v programovatelných kalkulačkách či spreadsheetech. Utilita dokáže ještě změnit označené znaky (které uzavíráte závorkami) - na vše velké, vše malé, první písmena velká.

 

ReplaceDA 2.2
Tato utilita umí vyhledat určitý textový řetězec a nahradit jej jiným. Svůj úkol ovšem zvládá velmi důkladně a uživatel zde najde mnohá nastavení, která by v tak krátké utilitě ani nečekal, včetně historie hledaných výrazů apod.

 

LClipDA 1.9
Základní PalmOS schránka neoplývá zrovna mnoha možnostmi, a není proto divu, že se o její modifikaci a rozšíření pokouší celá řada vývojářů. LClipDA je komfortní utilita, která vám k té základní přidá dalších devět schránek. Pracuje nesmírně inteligentně. Tam, kde pozná, že chcete text vložit do schránky, se neotevře, ale pouze provede uložení (spolu s nastavitelnou signalizací - třeba pípne, zavibruje, či blikne diodou). Kde čeká vložení textu, dá vám nabídnout jednu z deseti schránek.

 

VibrateDA 0.2
Zmeškali jste alarm a potřebujete si rychle ověřit, zda vám fungují vibrace? Nebo si chcete jen tak zavibrovat? Od toho je tu tento program, který nemá ani 1kB!

 

NumberFormatDA 0.1
Tato utilita nemá vlastní okno. Funguje tak, že označíte kdekoliv v textu nějaké číslo a NumberFormatDA vám je převede do formátu, který máte nastaven v preferencích (tedy s oddělovači desetinných míst a řádů tisíců tečkou, či čárkou).

 

AOCtrlDA 1.4
Tento prográmek vám velmi rychle nastaví délku automatického vypnutí Palmu v případě nečinnosti. Kromě toho, že je vždy po ruce a že je jednoduchý na ovládání, výrazně zvyšuje rozsah vaší volby oproti nastavení v preferencích PalmOS, a to oběma směry.

 

DTMF DA 2.2
Účel utility vyplývá už z jejího názvu - umí vygenerovat DTMF tóny z vloženého telefonního čísla. Číslo vám vyhledá v telefonním seznamu. Funguje na handheldech TRGpro, HandEra 330, CLIE T a NR70(V).

 

ResistorDA  0.1.0
Bastlíři pozor - toto DA vám přepočítá kódy na odporech!

 Témata: historie

Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Vyrážíte na dovolenou? Tyto aplikace by neměly chybět ve vašem mobilu

Ilustrační snímek

Mobilní aplikace jsou dnes v mnoha případech neodmyslitelným pomocníkem v celé řadě situací a letní cestování a...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz