Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou malé, jsou milé a jsou zdarma

aktualizováno 
O čem že to je řeč v titulku našeho článku? Přece o PalmOS DA programech. Přinášíme vám další várku DA aplikací, které byste mohli ve svých Palmech upotřebit!

 

 

Tzv. DA aplikacím se na našich stránkách čas od času věnujeme. Souhrnně jsme vám tuto kategorii utilit představili již v našem článku z roku 1999 spolu s mnoha užitečnými DA programy. Ukázali jsme vám, jak se DA programy mohou spouštět a řídit, a to buď pomocí launcheru App/DA Launcher, PIKI ze suity MegaWiki, či třeba pomocí freewarového EasyLaunch. Nedávno jsme zveřejnili článek o užitečném DA programu na vytváření vyzváněcích profilů SAVLGDA, známé v našich končinách jsou jistě i SvátkyDA Martina Ostruzsky.

Velmi krátce si připomeneme, že tzv. DA programy jsou krátké utility, které slouží k nějakému jednorázovému úkonu. Rozšiřují schopnosti PalmOS aplikací a řeší zpravidla nějaký jednorázový úkol. Mohou to být ale i komplexní programy, které nahradí i řadu klasických aplikací (třeba kalkulačka či MemoPad). K jejich aktivaci potřebujete nějaký launcher, který je dokáže otevřít (viz první odstavec tohoto článku). DA programy jsou charakteristické tím, že se většinou otevírají jako okno uvnitř jiné aplikace. Jsou většinou zdarma.

 

BracesDA 2.21
Jestli vkládáte často do editovaného textu závorky, zde jste na správné adrese. Toto DAčko umí víc druhů závorek a ocení jej zejména programátoři, užitečné jsou i v programovatelných kalkulačkách či spreadsheetech. Utilita dokáže ještě změnit označené znaky (které uzavíráte závorkami) - na vše velké, vše malé, první písmena velká.

 

ReplaceDA 2.2
Tato utilita umí vyhledat určitý textový řetězec a nahradit jej jiným. Svůj úkol ovšem zvládá velmi důkladně a uživatel zde najde mnohá nastavení, která by v tak krátké utilitě ani nečekal, včetně historie hledaných výrazů apod.

 

LClipDA 1.9
Základní PalmOS schránka neoplývá zrovna mnoha možnostmi, a není proto divu, že se o její modifikaci a rozšíření pokouší celá řada vývojářů. LClipDA je komfortní utilita, která vám k té základní přidá dalších devět schránek. Pracuje nesmírně inteligentně. Tam, kde pozná, že chcete text vložit do schránky, se neotevře, ale pouze provede uložení (spolu s nastavitelnou signalizací - třeba pípne, zavibruje, či blikne diodou). Kde čeká vložení textu, dá vám nabídnout jednu z deseti schránek.

 

VibrateDA 0.2
Zmeškali jste alarm a potřebujete si rychle ověřit, zda vám fungují vibrace? Nebo si chcete jen tak zavibrovat? Od toho je tu tento program, který nemá ani 1kB!

 

NumberFormatDA 0.1
Tato utilita nemá vlastní okno. Funguje tak, že označíte kdekoliv v textu nějaké číslo a NumberFormatDA vám je převede do formátu, který máte nastaven v preferencích (tedy s oddělovači desetinných míst a řádů tisíců tečkou, či čárkou).

 

AOCtrlDA 1.4
Tento prográmek vám velmi rychle nastaví délku automatického vypnutí Palmu v případě nečinnosti. Kromě toho, že je vždy po ruce a že je jednoduchý na ovládání, výrazně zvyšuje rozsah vaší volby oproti nastavení v preferencích PalmOS, a to oběma směry.

 

DTMF DA 2.2
Účel utility vyplývá už z jejího názvu - umí vygenerovat DTMF tóny z vloženého telefonního čísla. Číslo vám vyhledá v telefonním seznamu. Funguje na handheldech TRGpro, HandEra 330, CLIE T a NR70(V).

 

ResistorDA  0.1.0
Bastlíři pozor - toto DA vám přepočítá kódy na odporech!

 Témata: historie, volby

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...Najdete na iDNES.cz