Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou-li vám vaše filmy drahé... (1)

aktualizováno 
Máte doma videokazety? A chtěli byste si je evidovat ve vašem Palmu? Hledáte určitý film, žánr nebo třeba jen volné místo na natočení nového pořadu? Tak to jste tady na správné URL!

 

Problém evidence pořadů na videokazetách není zdaleka tak triviální, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na pár filmů jistě postačí jednoduchý soubor v databázovém programu. 

Dobrý program tohoto typu by vám však měl umožnit víc - zejména: 

- dobrou filtraci a vyhledávání 
Chcete si prohlížet například pouze přehled akčních filmů či máte stovky kazet a potřebujete dobrou vyhledávací funkci

- různé pohledy na data
Zajímá vás přehled natočených pořadů, ale chcete se třeba podívat i na přehled svých videokazet podle typů nebo třeba přehled volného místa na vašich kazetách

- zvládnutí ošidností různých rychlostí
Pořady lze na video natáčet různými rychlostmi a tento problém způsobuje většině produktů největší potíže - tedy těm, které se snaží nějak pracovat s časem celé kazety (viz dále)

- spolupráci s PC
Určitá forma kooperace s PC je velmi žádoucí, zejména export dat do formátu, který lze na PC převést do nějakého spreadsheetu (CSV) a vytisknout.

 

Dnes se porozhlédneme po několika jednodušších aplikacích této kategorie a zítra téma dokončíme představením dvou (dle našeho názoru) nejpropracovanějších programů.


 

AVC
Příklad jednoduchého univerzálního trackeru na evidenci videeokazet, DVD, CD, kazet, CD, CDR apod. Obsahuje pouze základní pole (titul, žánr, status, WS, média) a souhrnné zobrazení přes kategorie.

Je vhodný pro velmi nenáročné uživatele, kteří ocení, že je freeware.

 

My Movies
Docela rozsáhlý program z PDAToolBoxu. O daném filmu můžete dělat podrobnější  poznámky (režisér, herci), je zde hodnocení (rating) v rozmezí 1-4, kategorie i samostatná obrazovka na poznámky.

Obsahuje i samostatný modul na evidenci půjčených videokazet a kromě vlastní sbírky kazet si zde můžete poznamenávat filmy k půjčení či filmy již zapůjčené. Zajímavý je i modul pro zvažování zakoupení filmu, který obsahuje porovnání cen mezi obchody (až čtyři obchody) - data sem ovšem musíte vkládat ručně.

Nepotěší věci, za které tvůrce nemůže, neboť jsou omezením PDAToolboxu - zejména špatné třídění a řazení. Program je dobrý pro ty, kteří mají doma jen málo filmů (nejlépe kupovaných), zato však si často půjčují. S časovými funkcemi si příliš hlavu neláme a jako správa vaší videokolekce je vhodný jen v případě nízkých nároků. Program stojí $5,99.

 

TapeMaster
TapeMaster má trošku zvláštní historii - byl totiž postaven na kódu populárního HandyShopperu verze 1.7 a jako on zůstává freeware.

Jako správný program tohoto typu má oddělenou evidenci videokazet (sláva - konečně program, který respektuje, že si většina z nás filmy nahrává z TV či z jiné kazety). Pořady se přiřazují konkrétní kazetě, ale v souhrnném zobrazení vidíme vždy jen jednu z nich. Časové funkce fungují (program sleduje délku pořadu a délku volného místa na pásce), pouze však pro jednu (základní) rychlost nahrávání. K filmu nemůžete přiřadit kategorie. Poslední zmíněná omezení tento produkt poměrně dost deklasují pro případné pohodlné užívání...


Zítra téma evidence videopořadů dokončíme - podíváme se blíže na bezkonkurenčně nejlepší programy této kategorie - VideoList (Pro/Lite) a VideLib!

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...Najdete na iDNES.cz