Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jednoduché uzamčení Palmu? Proč ne...

aktualizováno 
Představíme si dvě jednoduché aplikace pro uzamčení Palmu před neoprávněným zapnutím a tím pádem k přístupu ke všem datům a aplikacím.

Vlastní zabezpečení, které je standardně dodáváno v PalmOS, není úplně ideální, a tak se nabízí prostor pro třetí firmy, které nabízejí své rozličné produkty. My se zaměříme na aplikace GridLock a Matrix, které mne nejvíce zaujaly svojí jednoduchostí a také tím, že jsou z freewarové scény.

Pokud máte doma nenechavé děti, nedůvěřivou manželku, příliš mnoho milenek, nebo rovnou kombinaci tohoto všeho, měli byste se poohlédnout po nějakém softu, který Vám bezpečně uzamkne Palm, nejenom v prostředí aplikací, kde máte ona “ožehavá” data, ale bude požadovat po uživateli ihned po spuštění zadání hesla a tím se teprve dostat do vlastního systému.

Aplikace GridLock a Matrix jsou v tomto případě ideální, a navíc jejich možnost vkládání hesla je poněkud ulehčena, nebo řekněme jinak vyřešena. Nemusíte tudíž zadávat písmena, či znaky v Graffiti, ale posloupnost tlačítek na displeji, nebo hardwarových tlačítek.

 

  • Matrix

Místo potřebné v paměti RAM -16 k

Zadávání hesla – hardwarovými tlačítky

Aplikace má jednoduché rozhraní a vzhled kultovního filmu :) Při prvním spuštění je nutné si aplikaci nastavit. V menu v Preferences je veškeré nastavení vzhledu obrazovky. Máte zde možnosti nastavit formát času, datumu, rychlost překreslování padajícího kódu, umístění hlášky, která roluje a kde si můžete nastavit např. text a kontakt na Vás. V levém horním rohu po kliknutí na visací zámek si nastavíte kombinaci stisku jednotlivých hardwarových tlačítek pro odemčení systému. Můžete nastavit automatické spouštění tak, že když Palma vypnete a zapnete, nastartuje se ihned zámek a aplikace Matrix. Nebo můžete aplikaci spustit a tím rovnou palma uzamknout. O uzamknutí jste informováni blikajícím nápisem Systém Lockout na spodním okraji displeje. 

  • GridLock

Místo potřebné v paměti RAM - 16 k

Zadávání hesla – tlačítky, tahem po displeji

Je obdobou aplikace Matrix, ale přidává mnohem více kombinací a zadávání pomocí stylusu na displeji. Máte totiž matici 5 x 5 tlačítek, která můžete a nemusíte zmáčknout. Můžete také využít toho, že uděláte jeden tah stylusem, a patřičná tlačítka se tak zmáčknou. Nejprve je nutné zadat heslo a potvrdit jeho verifikaci, tj. ověření. No a potom si jen nastavit, za jakou dobu se má aktivovat.

 

Závěr:

Jednoduché aplikace, které zabírají pár kilo a odvedou spoustu práce, oceníte nejenom doma, v zaměstnání, ale i studenti ve škole mezi svými spolužáky.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Křehký koláč s ovocem
Křehký koláč s ovocem

Lahůdka, která vás zasytí a dodá energii.Najdete na iDNES.cz