Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vypadá HandEra uvnitř?

aktualizováno 
Pokud jste tak trochu technik, určitě vám nedá práci podívat se do nějakého zařízení, jak to vlastně uvnitř vypadá a jak je vše uspořádáno v tak malém prostoru. Pokud se chcete podívat, jak vypadá HandEra 330, přečtěte si či lépe prohlédněte si náš dnešní článek.

Jak už všichni dobře víte, HandEra se může pyšnit leckterými technickými lahůdkami, které její konkurence nemá. Ještě dnes nemá HandEra na poli PDA s PalmOS žádného konkurenta, který by nahradil některé technické vymoženosti.

Pokud se tedy chcete dozvědět něco o tom, jak jsou některé části v tomto PDA uspořádány a jak je tedy můžete po otevření krytu spatřit v útrobách tohoto zařízení, směle pokračujte v prohlížení tohoto článku. Pro některé z vás může být článek jediným možným zdrojem informací, jak to uvnitř vypadá, protože rozebráním vašeho zařízení pochopitelně automaticky ztrácíte záruku!!!

 


Na tomto obrázku je patrný v levém horním rohu IrDA port, integrovaný v jediném konstrukčním prvku s dvěma čočkami na přijímací a vysílací část. Hned vpravo vedle je vidět mikrospínač zapínání zařízení a aktivace podsvícení. Dále je vidět šachta SD / MMC (Secure Digital a Multi Media Card) slotu a na levé hraně nalezneme mikrospínač tlačítka Back a rolovací tlačítko.

 


Zde můžeme vidět část slotu CF (Compact Flash), na pravé straně pak zlatý mikrospínač RESETu. Vedle výřezu nad bateriemi je na pravé straně vidět zálohovací kondenzátor, který drží napětí pro paměťové obvody v době, kdy měníte baterie nebo když dochází k výkyvům napětí nebo když je nedokonalý kontakt mezi plochou pólu baterie a kontaktem v PDA.

 


Zde je vidět celé rozebrané zařízení, rozložené na dvě části. Levou část jsme si popsali na prvním obrázku, zde je navíc vidět bateriová část, která zabírá podstatnou část zadní části celého PDA z důvodu použití čtyř baterií typu AAA. Je to z důvodu napájení CF slotu, větší výdrže na baterie, použitého displeje a miniaturizace měniče. Na pravé části je vidět zadní část displeje a reproduktor ve spodní části pro lepší reprodukovatelnost zvuků, alarmů a použití hlasového záznamníku.

 


Zde je vidět celá levá část PDA z předešlého obrázku, vśimněte si na spodní straně levé hrany konektoru pro externí napájení a dobíjení Li-Ion bloku baterií, které je možné dokoupit jako přídavné příslušenství.

 


Na posledním obrázku je vidět přední část desky s CF slotem, výřezem pro baterie a jejich kontakty, na spodní straně je patrný systémový sériový konektor kompatibilní s řadou Palm III. A na levé hraně konektory pro připojení displeje a podsvícení.

 

Závěr:

Malá exkurze do vnitřností zařízení HandEra 330 vám zcela jistě ukázala hlavní prvky tohoto PDA a můžete si udělat celkový obrázek o tom, jak složité zařízení je vtěsnáno do tak malé krabičky a každý milimetr je efektivně využit.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Legenda Palm vstane z mrtvých, nový smartphone přijde v druhé půlce roku

Palm Pre 2

Legendární značka Palm se vrátí. Po letech čekání ji na trh přinese čínská firma TCL, která vyrábí smartphony Alcatel...

Originalita nevymřela. Těchto šest smartphonů si s konkurencí nespletete

Designově originální smartphony: Alcatel 5, Huawei P20 lite, Nokia 7 Plus, Sony...

Trend minimalizace rámečků a snaha o využití maxima plochy telefonu pro displej přináší velkou unifikaci designu...

Konečně trocha originality. Vtipně zrušili výřez v displeji

Doogee MIX 4 (prototyp)

Čínský výrobce Doogee ukázal světu prototyp smartphonu, který by elegantně obešel potřebu dělat kvůli senzorům výřezy v...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
PrahaNajdete na iDNES.cz