Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak Siemens představoval nové telefony

aktualizováno 
Celosvětová premiéra nového produktu, to už je důvod k velké akci. Pokud jde dokonce o představení několika horkých novinek, pak je teprve čas na velkou show. Nejinak tomu bylo v tureckém Istanbulu, kde svůj nový mobil C45 a další produkty představoval Siemens.
Jak jsme vás již informovali, společnost Siemens v tureckém Istanbulu představila nové produkty bezdrátové komunikace, a to nejen mobilní telefony, ale i další systémy pro domácnost. Dnes vám nabízíme exkluzivní reportáž našeho zpravodaje v Istanbulu. Podívejme se, co se na prezentacích firmy Siemens dělo.

istanbul_mesto

10. září 2001

Představení nových produktů zahájil prezident divize bezdrátových produktů společnosti Siemens, pan Karl Christoph Caselitz. Po krátkém úvodu následovalo originální představení s vtipným komentářem a profesionálními herci. První dějství celé show ukázalo „takovou normální rodinku“ hádající se o jednu telefonní linku, na které Dcera řešila své problémy s kamarádkou, Synek se domáhal volného telefonu, aby si domluvil rande, a nevrlý Otec čekal, až na něj dojde řada, aby na internetu vyřídil pracovní povinnosti.

istanbul_novarodinka

Řešení této tristní situace demonstroval Siemens o patro výše. Nové produkty řady Gigaset nabídly elegantní východisko pro všechny členy imaginární rodiny. istanbul_micro4000Bezdrátový telefon pro Dceru zas tak revolučním řešením není, ale v případě modelu Gigaset 4000 s možností odesílat SMS zprávy se již o novinku v pravém slova smyslu jedná. Otec díky technologii DSL, která umožňuje přenášet data rychlostí až 6 mbps na běžné telefonní lince, pohodlně pracoval na internetu a Matka si s dotykovým terminálem SIMpad SL4 hledala na internetu recepty. Vše fungovalo bez nutnosti natahování kabelů díky technologii Home RF.

Na výstavce všech představených produktů jsme si mohli vyzkoušet, jak zařízení fungují v praxi. Jak na fotografiích vidíte, zařízení byla plně funkční a na trhu by měla být dostupná ještě do konce roku. Bohužel technologie DSL a rozesílání SMS zpráv pevnou sítí je závislé na možnostech operátora pevné sítě. Podle zatím dostupných informací náš dominantní operátor pevných linek nepočítá s ani jednou technologií. Nezbývá, než zamáčknout slzu a těšit se alespoň na další funkce nové řady bezdrátových telefonů Gigaset 4000. Vlastnosti jako hlasové ovládání, váha okolo 100 gramů a vzhled nápadně podobný mobilnímu telefonu S45 by z novinky mohly udělat prodejní hit. I technologii HomeRF jistě mnoho zákazníků přivítá s otevřenou náručí. Kabely a dráty se prostě na konci roku 2001 již nenosí.

istanbul_simpad

Shodou okolností se nám v Istanbulu podařilo potkat hráče italského fotbalového klubu Lazio Řím, mezi jehož hlavní sponzory patří právě Siemens.

11. září 2001

Dopoledne představila společnost Siemens svůj nový mobilní telefon C45. Novinka v kategorii low-endů má jasný cíl - sesadit z trůnu konkurenční Nokie 3310 a 3330. Do boje je Siemens velmi dobře vybaven výměnnými kryty, EMS zprávami, vlastním webem s logy a melodiemi nebo třeba on-line hrou Battlemail.

siemens_c45_zluty Na představení nových produktů si společnost Siemens vybrala turecký Istanbul. Po včerejším představení bezdrátových produktů pro domácnost přišla dnes řada na zlatý hřeb programu - mobilní telefon Siemens C45. Dlouho očekávaná novinka z low-endové řady Siemensů je na světě a podle prvních poznatků se zákazníci rozhodně mají na co těšit.

Tisková konference probíhala v o něco formálnější atmosféře než včerejší divadelní představení DECT produktů. Za přítomnosti novinářů z celé Evropy, které doplnila rozsáhlá suita jejich kolegů z Asie, zahájil konferenci prezident divize mobilních telefonů, pan Peter Zapf. O samotném telefonu, jeho vlastnostech a umístění na trhu následně hovořil Ulrich Skrypalle, ředitel designérského oddělení.

Novinka z dílen Siemensu má množství funkcí, ale jeho hlavní předností by měl být vzhled a další atributy napomáhající zvýraznit identitu uživatele. Výměnné kryty nazvané CLIPit byly vytvořeny ve spolupráci pařížských designerů a v základní nabídce by jich mělo být sedm. Prodejní balení však bude obsahovat jen jeden základní kryt, a to buď v barvě orientální modré, nebo africké šedé.

Siemens C45 umí i EMS zprávy, pomocí kterých si bude moci uživatel nahrát do telefonu požadovanou melodii nebo tapetu na displej. Abyste nemuseli požadovanou melodii dlouho hledat, zřídil Siemens nový web portál s příznačným názvem My-Siemens.com. Dvě loga či melodie má každý majitel Siemense zdarma, další se již budou muset platit.

Množství dalších funkcí C45 vám podrobněji popíšeme v recenzi, na kterou se můžete těšit již zanedlouho. Další část tiskové konference patřila další novince Siemensu, mobilnímu telefonu SL45i. Tento přístroj jsme vám již představili v preview, takže pouze dodejme, že se jedná o nástupce SL45. Oba telefony mají téměř identický vzhled a funkční vybavení, ale ten novější podporuje JAVA protokol, takže si do něj budete moci nahrát libovolnou aplikaci vytvořenou na této platformě.

siemens_c45_vsechny

Na závěr přidejme informaci, kdy že budou oba nové telefony na trhu. Nemusíte čekat dlouho, termín uvedení je naplánován u obou na přelom letošního září a října. Oba telefony budou přibližně stejně drahé jako jejich předchůdci, to znamená, že C45 bude stát podobně jako současná C35 a SL45i bude mít identickou cenu s SL45.

Autor:


Témata: Asie, SMS, Istanbul, Java, Nokia, Siemens

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Tomuto mobilu energie jen tak nedojde. Utrhne vám ovšem kapsu

Ulefone Power 5

Do redakce nám zavítal neobvykle vybavený smartphone značky Ulefone. Velké a těžké monstrum s názvem Power 5 má baterii...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Další z rubriky

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Smartphone s druhým dotykovým displejem na zádech. Recenze Meizu Pro 7

Meizu Pro7

Smartphony se dvěma displeji nejsou obvyklou záležitostí. Model Meizu Pro 7 je už tímto řešením vcelku jedinečný. Druhý...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz