Jak se dostat do klubu vyvolených?

  • 29
Kolik musíte provolat, abyste mohli mít nadstandardní výhody? Co jsou to firemní tarify? Co je potřeba k jejich aktivaci? A vyplatí se to i malým firmám?

Jako řadoví zákazníci se musíme vždycky nějak vejít do zvoleného tarifu a žádný z operátorů se s námi nemazlí. Jestliže máte předplacenou kartu a chcete přejít na paušál, jste alespoň na chvilku operátorem hýčkán a na pár okamžiků si užijete komfortu levnějších telefonů nebo několik volných minut navíc. Podobné pocity můžete zažít ještě při prodlužování smlouvy. Jinak jste ale jen řadový voják, který platí.

Co udělat, aby si vás začal operátor víc vážit? Staňte se firmou. Není to moc složité, ale musíte se zavázat k tomu, že na faktuře budete mít stabilně několikatisícové částky. Operátoři mají firemní zákazníky mnohem radši protože mívají lepší platební morálku a jejich účty bývají většinou vyšší než čísla, na které se dostanou běžní zákazníci. Za peníze, které platí, si ale zavolají lidé ve firmách mnohem více než my.

Co nabízejí operátoři firmám?

Zákazníkem, který je označován za významného, se nestanete jen tak. Podmínky jsou u každého operátora jiné. Ceny jsou také celkem nestálé, protože u větších zákazníků operátoři radši volí individuální smlouvu s cenami šitými na míru firemnímu provozu.

T-Mobile rozděluje svou firemní klientelu do tří úrovní. Firemní, Významní a Klíčoví zákazníci mají některé služby společné. Mezi ne patří především privátní firemní síť, správa podnikové sítě přes internet  a nebo GSM brána. Kromě toho mají různě modifikované tarify, ke kterým jim přibývají volné minuty snižují se ceny nových telefonů a příslušenství. Přehlednou nabídku pro business zákazníky T-Mobile si můžete prohlédnout v této tabulce.

Abyste se mohli stát Firemním zákazníkem, musíte mít u T-Mobile zaktivovanou alespoň jednu SIM kartu a hlavně mít vlastní IČO, tedy minimálně živnostenský list. Významní zákazníci jsou tací, kteří uzavřou s operátorem dvouletou Smlouvu významného zákazníka, ve které se zaváží k měsíční útratě alespoň 3600 korun. Podobně jsou natom Klíčoví zákazníci, kteří musí provolat minimálně 30 tisíc a uzavřít Rámcovou smlouvu klíčového zákazníka.

Oskar - Na jistotu, nebo Na zisk?

Oskar na to jde jednoduše. Jakmile máte své IČO a dvě SIM karty od operátora, můžete si aktivovat jeden z jeho speciálních firemních tarifů. Na jistotu a Na zisk jsou tarify bez volných minut. Fungují prostě tak, že čím víc voláte, tím máte levnější minutu.  K těm si můžete ještě aktivovat jednu z verzí VPN – Firma a nebo Korporace. Volba tarifu záleží na počtu SIM karet, které ve firmě máte.

  Na jistotu Na zisk
měsíční paušál 119 297,5
volné minuty 0 0
volání do Oskara    
1. - 35. minuta / 1. - 125. minuta 4,76 3,57
36. - 75. minuta / 126.  - 250. minuta 3,57 2,38
76. a další minuty / 251. a další minuty 2,38 1,19
volání do ostatních sítí v ČR / min 4,76 3,57
volání do hlasové schránky zdarma zdarma
posílání SMS 1,19 1,19
posílání MMS 11,31 11,31
WAP / min. 1,79 1,79
poslání M-Banka a M-Platby SMS / za zprávu 1,19 1,19

Ceny jsou uvedeny včetně 19% DPH

Eurotel - za šest tisíc měsíčně už jste zajímavější

U Eurotelu můžete ještě do konce října uzavřít s Eurotelem akční Rámcovou smlouvu. Kromě standardních výhod totiž celá vaše firma získá následující výhody - dva měsíce bez paušálu, nebude vám účtován žádný měsíční paušál ke všem novým telefonním číslům. Toto zvýhodnění se vztahuje na 40 nových aktivací.  V současné době už stačí podepsat Rámcovou smlouvu s měsíčním paušálem minimálně 5950 včetně DPH.

Standardní výhody u Eurotelu jsou ke každému firemnímu telefonu měsíčně 250 volných minut navíc  a neomezené volání v rámci vaší firmy i mimo ní jen za měsíční paušál. Samozřejmě, že v nabídce je i VPN a GSM brána. Tyto možnosti přijdou na řadu později.  

Další výhody firemních tarifů

Jak vidno z předchozích řádků, ceny volání jsou celkem příjemné. A to je jen základ. Operátoři si své firmy předbíhají voláním zdarma v rámci firmy a nebo privátní SMS bránou.

Firemní zákazníci také nepodepisují zavazující smlouvy jen kvůli volání. Lákavé jsou především virtuální privátní sítě (VPN).  To je v podstatě sdružení všech čísel do jedné skupiny, v jejímž rámci máte k dispozici vlastní číslovací plán, výhodnější ceny volání, ale i různé restriktivní možnosti. U T-Mobile můžete například nastavit síť tak, aby se po skončení pracovní doby proměnila firamní karta na běžnou Twist kartu, a podobně. 

Oskar nabízí VPN ve dvou verzích Korporace a Firma. Korporace je určena firmám, které mají více než deset SIM

 karet. Měsíční paušál za jedno číslo je pak 59,50 a minuta volání za 1,19 korun. VPN Firma je pro malé firmy, se dvěmi a více kartami. Za číslo platíte 47,60 a cena volání je stejná jako u předchozí služby.

Eurotel v rámci své služby Eurotel VPN nabízí volání v rámci firmy za 1,79 korun. Další možností je objednání služby VPN Nonstop, kde za 474 korun můžete volat v rámci firmy zadarmo celý měsíc.

T-Mobile VPN přejmenoval na Privátní podnikovou (PPS) a Privátní síť (PS). U PPS je měsíční paušál 42 korun za číslo a 1,80 za minutu volání v rámci sítě. Službu PPS mohou využít ale jen Klíčoví zákazníci.  Pro ostatní je k dispozici Privátní síť. U ní jsou ceny volání a měsíční paušál za jedno číslo stejné jako u PPS.

Repertoár služeb je však mnohem širší. Datové služby, vzdálený přístup do aplikací jako nadstavba nad datové služby, lokalizační služby, vlastní hlasový informační systém a nebo SMS bránu.

Využitelnost v praxi

Dají se tyto nabídky nějak využít v praxi? Určitě dají, jenom musíte najít dostatečné množství známých a vytvořit si vlastní firmu. Jeden příklad z praxe všechny. "Jeden můj spolužák vzal živnostenský list a šel k Oskarovi s tím, jestli může získat pro sebe a několik kamarádů firemní výhody. S obchodním zástupcem Oskara se domluvili, že budou měsíčně v deseti lidech platit minimálně tři tisíce korun. Vůbec nevadilo, že ve skutečnosti kamarády vůbec nezaměstnává.

Za takový „závazek“, který  každý z nich provolal bez problémů na svojí předplacence, dostali výhodný firemní tarif a ještě k tomu levné telefony. Teď si spolu volají za korunu za minutu, korunu je stojí SMS a do všech sítí volají za čtyři koruny. Nevím, jestli je možné získat podobnou nabídku i od jiných operátorů, ale takové podmínky za 150 Kč měsíčně mi připadají zajímavé," řekl nám o svých zkušenostech čtyřiadvacetiletý Mirek.
 

Jak to tedy dopadá?

Jak sami vidíte, tak volání s firemními tarify je levnější a není až zas tak veliký problém si je zařídit. Máte-li menší firmu a trápí vás vysoké telefonní účty, tak zkuste vyzkoušet některé z nabídek našich tří operátorů. Vybírat je z čeho, jen se rozhodnout pro toho, který splňuje vaše požadavky.