Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Invex: Roste jako z vody aneb zde ty loňské sněhy jsou

  17:00aktualizováno  17:00
Do zahájení letošního Invexu zbývá šestnáct hodin a výstaviště je plné dělníků a připravujících se hostesek. Stánky jsou již postaveny, probíhají poslední úpravy. Teď již víme, kdo překvapil a kdo se jen veze na vlně nápadů ze let minulých.
 

Invex roste, je však hodně podobný tomu loňskému. Velké telekomunikační firmy mají vesměs stejné stánky jako před rokem. Kamióny vyjely, ze skladů vytáhly již loni použité a vyzkoušené materiály. Ve čtyři hodiny v neděli už jsou všechny stavby dokončené, dělníci pouze dolaďují vzhled, nalepují se poslední plakáty a pomalu se trousí hostesky.

Na výstavišti opět uvidíte gigantický stánek Českého Telecomu v podobě klenutých schodů. Oproti loňskému roku však tentokrát nemůže schodiště sloužit Eurotelu jako tribuna pro jeho produkce. Největší mobilní operátor se totiž jako jediný přesunul z pavilonu G1, jinak obsazeného právě firmami z oblasti mobilní komunikace. Letos je stánek Eurotelu v pavilonu Z. Přesto je velmi podobný, jako před dvanácti měsíci – je členěný na několik samostatných kójí v podobě skleněných koulí, s jedním centrálním barem. Celý jeden roh čtvercového prostoru je rezervován službám Juice. U každého notebooku na stánku najdete připojenou jednu Nokii 6210.

Náš stánek je v centru dění, hned u jednoho ze dvou vchodů do pavilonu G1. Vidíme tak nejen na Telecom, ale i na oba distributora Nokie Celadon. Budeme tedy moci nerušeně sledovat návštěvníky zajímající se o nové telefony, především modely 8310 a 5510, budou-li k vidění. Jakoby to nebylo dost, venku za sklem, přímo před naší základnou, je postaven stan Nokia Clubu.

Z expozice Paegasu však můžeme zahlédnout jen samotnou špičku plnou reflektorů, které budou během veletrhu obstarávat osvětlení již známého tanečného parketu. Stačí však přijít blíž a sledovat, jak je stánek členěn tak, aby se obyčejní Twistaři příliš nepletli s firemní klientelou, které je věnována sekce Paegas Professional.

Oskara na výstavišti zatím vůbec nenaleznete. Vlastní stánek totiž nemá, jen v pondělí se sejdou jeho GPRS testeři v pavilónu A při prvním pracovním workshopu.

Jak jsme již věděli předem, z pohledu výrobců telefonů není Invex příliš zajímavý. Jejich zastoupení obstarají dealeři. Přesto najdete v pavilonu Z, hned naproti Eurotelu, velkou expozici firmy Siemens, která však není zdaleka věnována jen mobilním telefonům.  Zbytek tohoto pavilonu obsadily firmy zabývající se připojením k internetu (kabelovým i bezdrátovým), GSM bránami, ústřednami a kabelovými spoji.

U tohoto článku více než kdy jindy platí, že jeden obrázek vydá za několik vět, a tak se tedy sami podívejte, jak vypadá brněnské výstaviště šestnáct hodin před otevřením Invexu.

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Invex 2001

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Nejbohatší Čech by mohl vytvořit operátorské impérium

Španělská Telefónica působila v Česku osm let, mobilní operátor pod značkou O2...

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera měla podat nabídku na odkup čtyř operátorů ve střední a jihovýchodní...

T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat

T-Mobile Magenta 1

T-Mobile spustí novou službu Magenta 1. Je to jakási varianta rodinných tarifů, ale v principu funguje úplně jinak a...

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...Najdete na iDNES.cz