Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Invex 2002 bude mít opět infosystém pro PDA!

aktualizováno 
V průběhu veletrhu Invex bude na brněnském výstavišti opět zprovozněna verze Návštěvnického informačního systému. V letošním roce nebude také chybět mobilní verze plánku výstavby pro přenosná PDA zařízení.

 

On-line návštěvnický systém je postaven na platformě Autodesk MapGuide a Macromedia ColdFusion a umožní jednoduchou orientaci v areálu výstaviště i v jednotlivých pavilonech. 

Mobilní eGuide je mobilní průvodce výstavištěm určený pro kapesní počítače s PocketPC/WindowsCE platformou. Obsahuje plánek výstaviště se základními informacemi o vystavovatelích a jako novinka byla představena už předloni. Instalaci si lze stáhnout po registraci ze webových stránek Návštěvnického informačního systému (http://bvvnis.bvv.cz), nebo přímo v době konání veletrhu na stánku firmy Sitewell v pavilonu A1-06.

Mobilní verze umožňuje instalaci kompletního interaktivního plánku výstavy na zařízení používající operační systém Microsoft Pocket PC či Windows CE. Po kliknutí na stánek získá uživatel základní informace o vystavovatelské firmě. Aplikace umožňuje základní vyhledávání stánků. Do plánku je možná také kresba a vkládání vlastních poznámek do speciální vrstvy včetně audio záznamu. Aplikace Sitewell Mobile eGuide je provozována v prostředí třicetidenní zkušební verze Autodesk OnSite View, kterou každý uživatel může po uvedené období používat.

 

Podle zdrojů BVV využilo v roce 2001 službu NIS pro PDA celkem 1.093 registrovaných uživatelů. Tři z nich byli vylosováni a získali hodnotné ceny - dvakrát to byl handhled iPAQ a jednou software HomeSite 4.5. Obdobná soutěž by se měla konat i letos.

Služba byla loni spuštěna 2.10.2001 a v jejím rámci si mohli uživatelé stáhnout do svých PDA plánek výstaviště a katalogové údaje ke každému stánku. Informace do PDA bylo možno jak přes Internet (z domu), tak i přímo na INVEXu z celkem 13 dobíjecích stanic na stáncích ELIS (přes infraport). Natažení informací netrvalo víc než několik desítek vteřin. 

Podle oznámení BVV bude letošní NIS spuštěn počátkem října na stránkách www.bvvnis.bvv.cz. Stejně tak jako v loňském roce, i letos spolupracovaly BVV na vytváření systému s firmou Sitewell.

 


O společnosti Sitewell
Menší česká společnost Sitewell je autorizovaný dodavatel GIS řešení na platformě produktů Autodesk, Macromedia, Oracle. Zaměřuje se na dodávky kompletního řešení provozně technických informačních systémů především pro rozvodné společnosti (vodárny, plynárny, elektrárny či  teplárny) dále pro průmyslové závody, regionální a státní správu a dodávky systémů pro správu zařízení, budov, majetku, vše v návaznosti na geografické informace a elektronickou správu dokumentace. Návštěvnický informační systém je ukázkou využívání geografického informačního systému pro nejširší veřejnost.

Řešení společnosti Sitewell vychází z nejmodernější platformy pro vývoj informačních systémů a to prostředí web technologií. Technologický základ tvoří produkty firem Autodesk, Macromedia, Microsoft a Oracle. Sitewell je také partnerem firmy Oracle a autorizovaným distributorem firmy Earth Resource Mapping, dodavatele produktu ER Mapper - softwarového řešení pro zpracování rastrových dat, leteckých a satelitních snímků. Firma SITEWELL patří mezi přední dodavatele GIS a její projekty jsou pravidelně oceňovány také na mezinárodní úrovni. Více informací naleznete na http://www.sitewell.cz


Pro majitele PalmOS handheldů mám ještě jednu pozitivní zprávu - netruchlete, že budete ošizeni o infosystém pro váš handheld - připravujeme pro vás jednoduchou PalmOS aplikaci se seznamem PDA vystavovatelů a plánkem výstaviště. Tu najdete u nás před veletrhem, až BVV uvolní seznam vystavovatelů. Pro ostatní platformy poskytneme alespoň soubor v textovém formátu.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Najděte svého slavného dvojníka z 18. století. Google vyhledá staré obrazy

Google Art Selfie

Stačí se vyfotit, nahrát fotku do aplikace Art Selfie a Google najde tvář, která se vám nejvíce podobá. Vtipná...

Najdete na iDNES.cz