ICQ nabízí cestovatelskou SIM kartu. O její nevýhodě „taktně“ mlčí

  15:19aktualizováno  15:43
Společnost ICQ, známá službami pro rychlé zasílání zpráv na internetu, začala v Česku nabízet SIM kartu pro mobilní telefony, která umožňuje přijímat hovory a SMS zprávy v zahraničí zcela zdarma.

S United Mobile ušetříte, vaše okolí za to však zaplatí | foto: Mobil.iDNES.cz

SIM kartu vytvořila firma ICQ ve spolupráci s virtuálním mobilním operátorem United Mobile. Karta umožní v téměř 80 zemích bezplatné přijímání hovorů a SMS, uvádí společnost v právě vydané tiskové zprávě.

Za zmíněný benefit ale zaplatí protistrana. Vydaná SIM karta totiž používá lichtenštejnské, případně britské telefonní číslo. Volající tedy za hovor zaplatí dle platného ceníku pro mezinárodní hovory. - čtěte Na dovolené si zavoláte zdarma, zaplatí za to okolí

Tato informace v tiskové zprávě, zdá se, záměrně chybí. Za odchozí hovor do zmíněných destinací přitom český volající zaplatí asi 22 až 28 korun za minutu, při využití různých zvýhodnění mezinárodních volání mohou tyto sazby klesnout přibližně na polovinu.

Bohužel, volající často ani netuší, že volá na zahraniční číslo. Reálné jsou tedy prvně zmíněné sazby.

V případě volání na českou SIM kartu nacházející se kdekoli v zahraničí přitom platí standardní sazby za tuzemská volání, za mezinárodní hovor se tedy neplatí.

Celkové náklady na minutu hovoru tedy ve většině případů o několik korun překročí standardní roamingové sazby českých operátorů. Cestovatelská SIM karta tedy nalezne uplatnění jen ve vzdálenějších destinacích.

S ICQ kartou si lze ale volat pouze ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Rakousku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku, Polsku, Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, Česku, Rumunsku, Moldavsku, Tádžikistánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Gruzii, Řecku, Turecku, Alžírsku, Egyptě, Saúdské Arábii, Jordánsku, Izraeli, Mongolsku, Číně, v Nizozemsku a na Kypru.

Sazby za odchozí komunikaci jsou však oproti tradičním roamingovým plánům lákavé; poslání jedné SMS vyjde na 19 eurocentů, tedy asi 4,50 Kč, a minuta volání na 29 centů, což odpovídá necelým sedmi korunám.

Takzvaný eurotarif, nařízený operátorům Evropskou komisí, zpoplatňuje odchozí hovory přibližně 17 korunami za minutu, příchozí pak asi osmi korunami za minutu.

Podle viceprezidenta ICQ Ofera Oveda umožňuje karta používat jedno telefonní číslo ve všech zemích, kam uživatel zavítá, na rozdíl od způsobu, kdy si turisté pořizují předplacenou kartu místního operátora.

"ICQ SIM karta je určena zejména cestovatelům s omezenými finančními možnostmi, jako jsou náctiletí turisté, kteří si chtějí užít svobody cestování během letních prázdnin," dodal Oved.

Karta je k dostání na internetových stránkách icqsim.com nebo United Mobile s kreditem deset nebo 20 eur. Za samotnou kartu uživatel neplatí.

Autoři: ,

Nejčtenější

Máte smartphone se starým Androidem? Google vás odstřihne od aplikací

Samsung Galaxy S II s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Sedm let staré verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich končí oficiální podpora. Telefony, které stále...

Pošlete nám fotku rozbitého displeje a vyhrajte výborné samsungy

rozbitý telefon

Máme pro vás atraktivní nabídku. Pokud máte na telefonu rozbitý displej, nebo ho máte jinak viditelně mechanicky...

Vyhraje Mobil roku opět Samsung? Rozhodněte a hlasujte

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Samsung má chystat monstrum. S10 bude mít šest foťáků a keramická záda

Rendry Samsungu Galaxy S10 Plus

Samsung finišuje s vývojem své prémiové řady Galaxy S10, k vidění by totiž mohla být už zkraje příštího roku. Celá řada...

Apple oživí vyřazený iPhone, desítka se vrátí do prodeje

iPhone X byl prvním telefonem Applu s OLED displejem. Teď se možná vrátí na trh

Apple vždy současně s nejnovější kolekcí iPhonů vyrábí a prodává i několik starších generací. Výjimkou byl loni uvedený...

Další z rubriky

Miliony lidí byly bez mobilního internetu. Chybu technici řešili celý den

Ilustrační snímek

Zdánlivě nesouvisející výpadky mobilního internetu postihly Velkou Británii a Japonsko. Jak se později ukázalo, oba...

EU nařizuje: do členských zemí budeme volat za šest korun za minutu

Ilustrační snímek

Nový telekomunikační balíček schválený Evropským parlamentem udává maximální cenu za hovor do zahraničí v rámci EU. Je...

Rychlý internet pro statisíce domácností. O2 je připojí přes 5G technologii

O2 připojí k internetu statisíce domácností pomocí 5G technologie

Od poloviny listopadu je pro zákazníky O2 dostupný nový způsob připojení k internetu. Domácnosti, v nichž v současnosti...

Najdete na iDNES.cz