Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ICQ nabízí cestovatelskou SIM kartu. O její nevýhodě „taktně“ mlčí

  15:19aktualizováno  15:43
Společnost ICQ, známá službami pro rychlé zasílání zpráv na internetu, začala v Česku nabízet SIM kartu pro mobilní telefony, která umožňuje přijímat hovory a SMS zprávy v zahraničí zcela zdarma.

S United Mobile ušetříte, vaše okolí za to však zaplatí | foto: Mobil

SIM kartu vytvořila firma ICQ ve spolupráci s virtuálním mobilním operátorem United Mobile. Karta umožní v téměř 80 zemích bezplatné přijímání hovorů a SMS, uvádí společnost v právě vydané tiskové zprávě.

Za zmíněný benefit ale zaplatí protistrana. Vydaná SIM karta totiž používá lichtenštejnské, případně britské telefonní číslo. Volající tedy za hovor zaplatí dle platného ceníku pro mezinárodní hovory. - čtěte Na dovolené si zavoláte zdarma, zaplatí za to okolí

Tato informace v tiskové zprávě, zdá se, záměrně chybí. Za odchozí hovor do zmíněných destinací přitom český volající zaplatí asi 22 až 28 korun za minutu, při využití různých zvýhodnění mezinárodních volání mohou tyto sazby klesnout přibližně na polovinu.

Bohužel, volající často ani netuší, že volá na zahraniční číslo. Reálné jsou tedy prvně zmíněné sazby.

V případě volání na českou SIM kartu nacházející se kdekoli v zahraničí přitom platí standardní sazby za tuzemská volání, za mezinárodní hovor se tedy neplatí.

Celkové náklady na minutu hovoru tedy ve většině případů o několik korun překročí standardní roamingové sazby českých operátorů. Cestovatelská SIM karta tedy nalezne uplatnění jen ve vzdálenějších destinacích.

S ICQ kartou si lze ale volat pouze ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Rakousku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku, Polsku, Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, Česku, Rumunsku, Moldavsku, Tádžikistánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Gruzii, Řecku, Turecku, Alžírsku, Egyptě, Saúdské Arábii, Jordánsku, Izraeli, Mongolsku, Číně, v Nizozemsku a na Kypru.

Sazby za odchozí komunikaci jsou však oproti tradičním roamingovým plánům lákavé; poslání jedné SMS vyjde na 19 eurocentů, tedy asi 4,50 Kč, a minuta volání na 29 centů, což odpovídá necelým sedmi korunám.

Takzvaný eurotarif, nařízený operátorům Evropskou komisí, zpoplatňuje odchozí hovory přibližně 17 korunami za minutu, příchozí pak asi osmi korunami za minutu.

Podle viceprezidenta ICQ Ofera Oveda umožňuje karta používat jedno telefonní číslo ve všech zemích, kam uživatel zavítá, na rozdíl od způsobu, kdy si turisté pořizují předplacenou kartu místního operátora.

"ICQ SIM karta je určena zejména cestovatelům s omezenými finančními možnostmi, jako jsou náctiletí turisté, kteří si chtějí užít svobody cestování během letních prázdnin," dodal Oved.

Karta je k dostání na internetových stránkách icqsim.com nebo United Mobile s kreditem deset nebo 20 eur. Za samotnou kartu uživatel neplatí.

Autoři: ,Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Nejbohatší Čech by mohl vytvořit operátorské impérium

Španělská Telefónica působila v Česku osm let, mobilní operátor pod značkou O2...

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera měla podat nabídku na odkup čtyř operátorů ve střední a jihovýchodní...Najdete na iDNES.cz