ICQ nabízí cestovatelskou SIM kartu. O její nevýhodě „taktně“ mlčí

  15:19aktualizováno  15:43
Společnost ICQ, známá službami pro rychlé zasílání zpráv na internetu, začala v Česku nabízet SIM kartu pro mobilní telefony, která umožňuje přijímat hovory a SMS zprávy v zahraničí zcela zdarma.

S United Mobile ušetříte, vaše okolí za to však zaplatí | foto: Mobil.iDNES.cz

SIM kartu vytvořila firma ICQ ve spolupráci s virtuálním mobilním operátorem United Mobile. Karta umožní v téměř 80 zemích bezplatné přijímání hovorů a SMS, uvádí společnost v právě vydané tiskové zprávě.

Za zmíněný benefit ale zaplatí protistrana. Vydaná SIM karta totiž používá lichtenštejnské, případně britské telefonní číslo. Volající tedy za hovor zaplatí dle platného ceníku pro mezinárodní hovory. - čtěte Na dovolené si zavoláte zdarma, zaplatí za to okolí

Tato informace v tiskové zprávě, zdá se, záměrně chybí. Za odchozí hovor do zmíněných destinací přitom český volající zaplatí asi 22 až 28 korun za minutu, při využití různých zvýhodnění mezinárodních volání mohou tyto sazby klesnout přibližně na polovinu.

Bohužel, volající často ani netuší, že volá na zahraniční číslo. Reálné jsou tedy prvně zmíněné sazby.

V případě volání na českou SIM kartu nacházející se kdekoli v zahraničí přitom platí standardní sazby za tuzemská volání, za mezinárodní hovor se tedy neplatí.

Celkové náklady na minutu hovoru tedy ve většině případů o několik korun překročí standardní roamingové sazby českých operátorů. Cestovatelská SIM karta tedy nalezne uplatnění jen ve vzdálenějších destinacích.

S ICQ kartou si lze ale volat pouze ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Rakousku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku, Polsku, Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, Česku, Rumunsku, Moldavsku, Tádžikistánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Gruzii, Řecku, Turecku, Alžírsku, Egyptě, Saúdské Arábii, Jordánsku, Izraeli, Mongolsku, Číně, v Nizozemsku a na Kypru.

Sazby za odchozí komunikaci jsou však oproti tradičním roamingovým plánům lákavé; poslání jedné SMS vyjde na 19 eurocentů, tedy asi 4,50 Kč, a minuta volání na 29 centů, což odpovídá necelým sedmi korunám.

Takzvaný eurotarif, nařízený operátorům Evropskou komisí, zpoplatňuje odchozí hovory přibližně 17 korunami za minutu, příchozí pak asi osmi korunami za minutu.

Podle viceprezidenta ICQ Ofera Oveda umožňuje karta používat jedno telefonní číslo ve všech zemích, kam uživatel zavítá, na rozdíl od způsobu, kdy si turisté pořizují předplacenou kartu místního operátora.

"ICQ SIM karta je určena zejména cestovatelům s omezenými finančními možnostmi, jako jsou náctiletí turisté, kteří si chtějí užít svobody cestování během letních prázdnin," dodal Oved.

Karta je k dostání na internetových stránkách icqsim.com nebo United Mobile s kreditem deset nebo 20 eur. Za samotnou kartu uživatel neplatí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Operátor mu převedl tarif na nový, šestkrát dražší. Podle ČTÚ neoprávněně

Ilustrační snímek

Operátoři mají zákonnou povinnost informovat zákazníky o všech jednostranných změnách smlouvy. Nesmí tak ovšem činit...

Půlmilionová pokuta pro T-Mobile. Vymáhal neexistující pokuty

T- Mobile.

Český telekomunikační úřad udělil T-Mobilu půlmilionovou sankci za použití agresivní obchodní praktiky, prostřednictvím...

Nenechte se napálit speciálními čísly. Volání je pak velmi drahé

Ilustrační snímek

V době neomezených tarifů není víceméně potřeba řešit, jak dlouho voláme. Platí to ovšem jen v případech, kdy je hovor...Najdete na iDNES.cz