Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ICQ nabízí cestovatelskou SIM kartu. O její nevýhodě „taktně“ mlčí

  15:19aktualizováno  15:43
Společnost ICQ, známá službami pro rychlé zasílání zpráv na internetu, začala v Česku nabízet SIM kartu pro mobilní telefony, která umožňuje přijímat hovory a SMS zprávy v zahraničí zcela zdarma.

S United Mobile ušetříte, vaše okolí za to však zaplatí | foto: Mobil.iDNES.cz

SIM kartu vytvořila firma ICQ ve spolupráci s virtuálním mobilním operátorem United Mobile. Karta umožní v téměř 80 zemích bezplatné přijímání hovorů a SMS, uvádí společnost v právě vydané tiskové zprávě.

Za zmíněný benefit ale zaplatí protistrana. Vydaná SIM karta totiž používá lichtenštejnské, případně britské telefonní číslo. Volající tedy za hovor zaplatí dle platného ceníku pro mezinárodní hovory. - čtěte Na dovolené si zavoláte zdarma, zaplatí za to okolí

Tato informace v tiskové zprávě, zdá se, záměrně chybí. Za odchozí hovor do zmíněných destinací přitom český volající zaplatí asi 22 až 28 korun za minutu, při využití různých zvýhodnění mezinárodních volání mohou tyto sazby klesnout přibližně na polovinu.

Bohužel, volající často ani netuší, že volá na zahraniční číslo. Reálné jsou tedy prvně zmíněné sazby.

V případě volání na českou SIM kartu nacházející se kdekoli v zahraničí přitom platí standardní sazby za tuzemská volání, za mezinárodní hovor se tedy neplatí.

Celkové náklady na minutu hovoru tedy ve většině případů o několik korun překročí standardní roamingové sazby českých operátorů. Cestovatelská SIM karta tedy nalezne uplatnění jen ve vzdálenějších destinacích.

S ICQ kartou si lze ale volat pouze ve Velké Británii, Irsku, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Rakousku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku, Polsku, Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, Česku, Rumunsku, Moldavsku, Tádžikistánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Gruzii, Řecku, Turecku, Alžírsku, Egyptě, Saúdské Arábii, Jordánsku, Izraeli, Mongolsku, Číně, v Nizozemsku a na Kypru.

Sazby za odchozí komunikaci jsou však oproti tradičním roamingovým plánům lákavé; poslání jedné SMS vyjde na 19 eurocentů, tedy asi 4,50 Kč, a minuta volání na 29 centů, což odpovídá necelým sedmi korunám.

Takzvaný eurotarif, nařízený operátorům Evropskou komisí, zpoplatňuje odchozí hovory přibližně 17 korunami za minutu, příchozí pak asi osmi korunami za minutu.

Podle viceprezidenta ICQ Ofera Oveda umožňuje karta používat jedno telefonní číslo ve všech zemích, kam uživatel zavítá, na rozdíl od způsobu, kdy si turisté pořizují předplacenou kartu místního operátora.

"ICQ SIM karta je určena zejména cestovatelům s omezenými finančními možnostmi, jako jsou náctiletí turisté, kteří si chtějí užít svobody cestování během letních prázdnin," dodal Oved.

Karta je k dostání na internetových stránkách icqsim.com nebo United Mobile s kreditem deset nebo 20 eur. Za samotnou kartu uživatel neplatí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Tomuto mobilu energie jen tak nedojde. Utrhne vám ovšem kapsu

Ulefone Power 5

Do redakce nám zavítal neobvykle vybavený smartphone značky Ulefone. Velké a těžké monstrum s názvem Power 5 má baterii...

Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Další z rubriky

Nezapomenutelná dovolená. Syn na lodi prosurfoval více než čtvrt milionu

Ilustrační snímek

Jedna německá rodina zažila šok poté, co obdržela vyúčtování od operátora. Ten po ní totiž místo obvyklé částky...

Vodafone se v Česku pochlubil 5G sítí. Rychlosti jsou závratné

Veřejný test 5G sítí operátora Vodafone během filmového festivalu v Karlových...

Až 1,8 Gbit/s dokázala v prvním veřejném testu přenášet 5G síť Vodafonu. V praxi je však ještě důležitější nízká...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Najdete na iDNES.cz