Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Iambic vydal Agendus for Windows

aktualizováno 
Ve světě vyspělých PalmOS diářů vládnou dva vynikající produkty - Agendus (dříve Action Names) a DateBk5. Oba se stále vyvíjejí a soupeří tak o přízeň zákazníků. Firma Iambic po několikaměsíčním betatestování představila svůj poslední trumf v tomto souboji - vydala desktopovou verzi Agendus for Windows, a to hned ve dvou variantách.

 

PalmOS diáře Agendus a DateBk5 se již několik let vyvíjejí takřka k dokonalosti, přesto se již delší dobu potýkají s jedním handicapem - jsou to "standalone" aplikace a při jejich synchronizaci s PalmOS Desktopem se ztrácela většina schopností a nastavení z těchto diářů. Takže desktop byl schopen třeba u schůzky zobrazit termín, text a poznámku, ale už ne kategorii, ikonu, "floating" a další možnosti.

Uživatelé proto vyvíjeli na oba výrobce poměrně značný tlak na vývoj desktopového programu, který by naplno využil možností jejich PIM oblíbeného programu (oba produkty již dávno přerostly hranici klasického "diáře" a integrují v sobě diář, úkoly, kontakty i poznámky).

Zatímco výrobce DateBk5  Pimlico Software těmto tlakům stále odolává, Iambic se touto cestou pustil a výsledek si představujeme v dnešním článku.

Co umí?

Co získáme používáním desktopového Agendus for Windows (dále jen "AGW") oproti klasickému PalmDesktopu? Je toho opravdu dost a srdce všech, kdo mají na PIM vyšší nároky, musí zaplesat:

 • zaznamenávání telefonních hovorů (Calls)
 • vedení denního žurnálu
 • odesílání emailů kliknutím na kontakt
 • ikony (včetně editoru ikon a synchronizace s Palmem)
 • linkování kontaktů na úkoly, schůzky a telefonní hovory
 • uživatelské barvy písma u všech událostí
 • historie kontaktů
 • úplná filtrace dle kategorií, priorit, typů a ikon
 • konverze typů položek
 • opakované úkoly a telefony
 • pokročilé vyhledávání v určitých typech položek
 • víceřádkové zobrazení
 • třídění podle dalších kritérií
 • rychlá editace položky
 • možnost výběru fontů

Program se velmi podobá své PalmOS verzi a uživatel aplikace Agendus bude v desktopu brzy jako doma. K dispozici má samozřejmě bezproblémovou synchronizaci mezi oběma částmi. I v nové verzi ale Agendus podporuje PalmOS základní databáze a o svoje data nepřijdete ani v PalmDesktopu.

 

Dvě verze

Na světě jsou dvě základní varianty programu - Agendus for Windows Standard a Professional Edition. Liší se cenou ($39,95 stojí Standard a $59,95 Professional), ale hlavně tím, že Professional podporuje Outlook 2000/XP Corporate Mode (Exchange) a je určena pro firemní použití.

 

Bude mít Agendus for Windows úspěch? 

Osobně soudím, že ano. Sdílení diáře na PDA a v desktopu/notebooku považuji za velmi důležité a nový produkt Iambicu přináší kvalitativně vyšší úroveň spolupráce těchto dvou komponent. Soudě dle některých ohlasů v diskusních skupinách konkurenčních produktů DateBk5 a Agendus na YahooGroups, může znamenat AGW i přechod některých zákazníků ke konkurenci (zejména těch, kteří již měsíce marně volají po desktopovém programu k DateBk5). To ostatně uvidíme v nejbližších dnech.

 

Agendus for Windows

Diářový program pro PalmOS a desktop

Výrobce: Iambic
Verze: 1.0
Jazyk: anglicky
Podporované handheldy: PalmOS
Cena: Standard Edition $39,95,  Professional Edition $59,95

 Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Najdete na iDNES.cz