Hypermarket Globus se chystá nabídnout možnost dobíjení mobilních telefonů

aktualizováno 
Lidé si budou moci v hypermarketech Globus dobít mobilní telefony pomocí běžných transakčních služeb. Uvedla to agentura ČTK s odvoláním na velmi důvěryhodný zdroj. Podrobnosti se chystá řetězec společně s operátory odhalit ve čtvrtek.
Globus chystá překvapení pro majitele mobilních telefonů

Globus chystá překvapení pro majitele mobilních telefonů | foto: Radek KalhousMF DNES

Majitelé mobilních telefonů si budou moci v hypermarketech Globus dobít své předplacené telefonní karty. Služba bude v obchodech Globus dostupná klientům všech tří tuzemských mobilních operátorů.

ČTK to dnes řekl důvěryhodný zdroj, který je s dohodou mezi společností Globus a mobilními operátory seznámen. Podrobnosti o tom, jak bude služba fungovat včetně data jejího spuštění, budou zveřejněny ve čtvrtek na společné tiskové konferenci.

Skloubení výhod zní tajemně

Podle informací z pozvánky na tiskovou konferenci bude tato služba dostupná přibližně šesti milionům českých spotřebitelů. "Služba skloubí v síti hypermarketů Globus výhody mobilních telefonů, hotovosti a platebních karet," stojí v pozvánce.

Tiskové konference se zúčastní zástupci společností Globus, Telefónica O2, Vodafone, T-Mobile a firmy Global Payments Europe, která poskytuje finančním institucím služby při vydávání, správě a personalizaci bankovních i nebankovních karet. Mezi její významné klienty v ČR patří všichni tři mobilní operátoři a také maloobchodní řetězce.

Vede Sazka a internet

Lidé v tuzemsku každý měsíc utratí za dobíjení předplacených karet v mobilních telefonech mezi jednou až dvěma miliardami korun. Nejčastěji přitom k dobíjení využívají terminály společnosti Sazka a internetové bankovnictví.

Předplacené karty letos na jaře tvořily u společností Telefónica O2 a T-Mobile kolem 70 procent všech aktivních SIM karet. U Vodafone byl podíl předplacených karet a uživatelů tarifů zhruba vyrovnaný.

Hypermarkety v očích operátorů

O obchodních řetězcích v podobě velkých hypermarketů neslyšíme v souvislosti s operátory poprvé. Vodafone nedávno oznámil partnerství se společností Star Communications, díky které by se měla rozšířit operátorova distribuční síť.

V praxi to znamená, že si budete moci vybrat z nabídky naprosto stejných předplacených služeb, jaké lze nyní koupit v prodejnách Vodafonu, třeba v různých obchodních řetězcích - hypermarketech.

Autoři: ,


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Operátor mu převedl tarif na nový, šestkrát dražší. Podle ČTÚ neoprávněně

Ilustrační snímek

Operátoři mají zákonnou povinnost informovat zákazníky o všech jednostranných změnách smlouvy. Nesmí tak ovšem činit...

O2 má levnější pevný internet, dostanou ho jen jeho zákazníci

prodejna O2 Experience Centre v Centru Chodov

Operátor O2 připravil novou nabídku pevného internetu, která láká na slevy pro zákazníky operátora s některým z tarifů...

Operátor chtěl 37 tisíc, jenže smlouva byla uzavřena na ukradený průkaz

Ilustrační snímek

Operátoři by podle Českého telekomunikačního úřadu měli kontrolovat databázi neplatných dokladů. Informuje o tom v...Najdete na iDNES.cz