Hudba v autě – od čeho máte hands-free

aktualizováno 
Máte v autě hands-free a současně rádio? Umí váš mobil přehrávat MP3 nebo máte zvlášť MP3 přehrávač? Tak proč ještě neposloucháte svoje MP3 nahrávky v autě?

Motorola T605 HF | foto: Motorola

Řada řidičů už určitě přemýšlela o tom, že by bylo skvělé připojit svůj MP3 přehrávač nebo mobil s podporou přehrávání hudby k audio systému svého auta, a poslouchat tak v autě svoji oblíbenou muziku.

Jistě, existují autorádia s podporou MP3, dokonce i ta s USB portem umožňující připojení flash paměti. Má to ale jeden zádrhel, hudbu musíte kopírovat na několik míst, a to se ne úplně každému chce.

Přece, když už máte svoji hudbu v telefonu nebo přehrávači, proč ji kopírovat ještě někam? Existují řešení třeba pro přehrávače Apple, ale ne každý chce mít iPod. A přitom však máte telefon připojený k audio systému prostřednictvím hands-free. Tak proč to nevyužít. S řešením přišla Motorola.

Motorola Automotive Music & Hands-free System T605

Jak už poněkud komplikovaný název napovídá, T605 je kompletním řešením hudby a telefonování ve vašem autě. Motorola, jako jeden z mála výrobců, už nějakou dobu do svých výrobků integruje podporu stereo Bluetooth profilu, který umí do reproduktorů přenést nejen vyzvánění, ale také hudbu.

Motorola T605 HF

V drtivé většině případů hands-free sady nepodporují stereo Bluetooth profil a proto lze do reproduktorů přenést hovor, ovšem nikoliv už hudbu. T605 funguje samozřejmě i jako klasická Bluetooth hands-free sada, takže pokud to vaše autorádio umožní, mohou jeho reproduktory posloužit i pro telefonování. Jenže to není vše, co nová HF sada od Motoroly dokáže.

Hands-free Motorola T605 totiž podporuje kromě standardních profilů hands-free (HFP) a headset (HSP), také Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) a Audio Video Remote Control Profile (AVRCP), které jsou určeny pro přenos MPEG-1,2 Audio, MPEG-2,4 AAC, ATRAC a MP3.

Motorola T605 HF

Z mobilu (i ten musí podporovat A2DP profil) připojeného k hands-free T605 můžete potom přes audio systému svého auta poslouchat hudbu uloženou v telefonu nebo na jeho paměťové kartě. Dokoupit si můžete také Bluetooth adaptér pro MP3 přehrávače, případně jej připojit pomocí kabelu s 3,5mm jackem. Kromě mobilu tak můžete k T605 připojit i libovolný MP3 přehrávač. Připojení přes Bluetooth usnadní patentovaná technologie EasyPair.

Motorola T605 HF

Profil A2DP optimalizuje přenos aby byl bezproblémový. Jak asi čekáte, T605 je vybavena technologiemi pro potlačení šumu a echa, a také pro potlačení okolních zvuků v případě že telefonujete. Navíc podporuje plný duplex.

Jak jsme zvyklí z přenosných hands-free sad, v případě příchozího hovoru dojde k pozastavení přehrávání hudby, a tak můžete bez problémů přijmout hovor – a to platí i v případě připojeného MP3 přehrávače.

Motorola T605 by měla být k dispozici v průběhu první poloviny roku 2007.

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Širokoúhlý fotoaparát je nový trend. Mají ho všechny důležité novinky

Huawei Mate20 Pro

Trend duálních či početnější sestavy fotoaparátů je u chytrých telefonů nezadržitelný. Za pozornost ovšem stojí, že...

Samsung hlásí rekordní tržby, dopomohl mu k nim Apple

Samsung Galaxy A7

Samsungu se opravdu daří, neboť podle hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí dosáhly celkové příjmy 65 bilionů wonů,...

Honor otevřel první stánek. Pro velkou slevu přišly desítky lidí

Slavnostní otevření prodejního stánku společnosti Honor v obchodním centru...

Honor 7X za pouhých 1 260 korun, model 7C dokonce jen za necelou tisícikorunu. Na takové slevy lákala čínská značka u...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz