Hudba v autě – od čeho máte hands-free

aktualizováno 
Máte v autě hands-free a současně rádio? Umí váš mobil přehrávat MP3 nebo máte zvlášť MP3 přehrávač? Tak proč ještě neposloucháte svoje MP3 nahrávky v autě?

Motorola T605 HF | foto: Motorola

Řada řidičů už určitě přemýšlela o tom, že by bylo skvělé připojit svůj MP3 přehrávač nebo mobil s podporou přehrávání hudby k audio systému svého auta, a poslouchat tak v autě svoji oblíbenou muziku.

Jistě, existují autorádia s podporou MP3, dokonce i ta s USB portem umožňující připojení flash paměti. Má to ale jeden zádrhel, hudbu musíte kopírovat na několik míst, a to se ne úplně každému chce.

Přece, když už máte svoji hudbu v telefonu nebo přehrávači, proč ji kopírovat ještě někam? Existují řešení třeba pro přehrávače Apple, ale ne každý chce mít iPod. A přitom však máte telefon připojený k audio systému prostřednictvím hands-free. Tak proč to nevyužít. S řešením přišla Motorola.

Motorola Automotive Music & Hands-free System T605

Jak už poněkud komplikovaný název napovídá, T605 je kompletním řešením hudby a telefonování ve vašem autě. Motorola, jako jeden z mála výrobců, už nějakou dobu do svých výrobků integruje podporu stereo Bluetooth profilu, který umí do reproduktorů přenést nejen vyzvánění, ale také hudbu.

Motorola T605 HF

V drtivé většině případů hands-free sady nepodporují stereo Bluetooth profil a proto lze do reproduktorů přenést hovor, ovšem nikoliv už hudbu. T605 funguje samozřejmě i jako klasická Bluetooth hands-free sada, takže pokud to vaše autorádio umožní, mohou jeho reproduktory posloužit i pro telefonování. Jenže to není vše, co nová HF sada od Motoroly dokáže.

Hands-free Motorola T605 totiž podporuje kromě standardních profilů hands-free (HFP) a headset (HSP), také Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) a Audio Video Remote Control Profile (AVRCP), které jsou určeny pro přenos MPEG-1,2 Audio, MPEG-2,4 AAC, ATRAC a MP3.

Motorola T605 HF

Z mobilu (i ten musí podporovat A2DP profil) připojeného k hands-free T605 můžete potom přes audio systému svého auta poslouchat hudbu uloženou v telefonu nebo na jeho paměťové kartě. Dokoupit si můžete také Bluetooth adaptér pro MP3 přehrávače, případně jej připojit pomocí kabelu s 3,5mm jackem. Kromě mobilu tak můžete k T605 připojit i libovolný MP3 přehrávač. Připojení přes Bluetooth usnadní patentovaná technologie EasyPair.

Motorola T605 HF

Profil A2DP optimalizuje přenos aby byl bezproblémový. Jak asi čekáte, T605 je vybavena technologiemi pro potlačení šumu a echa, a také pro potlačení okolních zvuků v případě že telefonujete. Navíc podporuje plný duplex.

Jak jsme zvyklí z přenosných hands-free sad, v případě příchozího hovoru dojde k pozastavení přehrávání hudby, a tak můžete bez problémů přijmout hovor – a to platí i v případě připojeného MP3 přehrávače.

Motorola T605 by měla být k dispozici v průběhu první poloviny roku 2007.

Autor:

Nejčtenější

Máte smartphone se starým Androidem? Google vás odstřihne od aplikací

Samsung Galaxy S II s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich

Sedm let staré verzi operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich končí oficiální podpora. Telefony, které stále...

Pošlete nám fotku rozbitého displeje a vyhrajte výborné samsungy

rozbitý telefon

Máme pro vás atraktivní nabídku. Pokud máte na telefonu rozbitý displej, nebo ho máte jinak viditelně mechanicky...

Porazí Huawei poprvé iPhony a Samsungy? Rozhodněte Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Samsung má chystat monstrum. S10 bude mít šest foťáků a keramická záda

Rendry Samsungu Galaxy S10 Plus

Samsung finišuje s vývojem své prémiové řady Galaxy S10, k vidění by totiž mohla být už zkraje příštího roku. Celá řada...

Apple oživí vyřazený iPhone, desítka se vrátí do prodeje

iPhone X byl prvním telefonem Applu s OLED displejem. Teď se možná vrátí na trh

Apple vždy současně s nejnovější kolekcí iPhonů vyrábí a prodává i několik starších generací. Výjimkou byl loni uvedený...

Další z rubriky

Miliony mobilů končí v šuplících, kvůli vzpomínkám se jich nechceme zbavit

Ilustrační snímek

V českých domácnostech se podle odhadů nachází zhruba deset milionů nepoužívaných mobilů. Majitelé je do šuplíků...

Stvořili chytré výpočetní monstrum. Snapdragon 8150 smete všechny

Výsledky Snapdragonu 8150 v benchmarku AnTuTu

Huawei při představení svého aktuálně nejrychlejšího čipu nešetřil superlativy. Kirin 980 totiž měl být tím, kdo s...

Ruský „Google“ má vlastní smartphone s asistentkou Alicí

Smartphone od ruského vyhledávače Yandex

Ruská internetová společnost Yandex představila svůj první chytrý mobilní telefon, který má firmě usnadnit přechod ze...

Najdete na iDNES.cz