Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HryDoKapsy 22 - váš PDA herní speciál

aktualizováno  1. ledna 0001 
Příliv herních novinek pokračoval i v tomto týdnu a vaše PDA herní příloha HryDoKapsy se snaží přinést vám alespoň ty nejzajímavější novinky, updaty, hry zdarma a aktuality.

 

Novinky a updaty

PalmQuest 1.0
Vyrobit pro PalmOS handheldy dobrou a poutavou tahovou strategii je vzhledem k displeji a obvyklému charakteru hraní (největší úspěch mají kratší a jednodušší hry na ukrácení volných minut) docela těžké. Naposledy se o to pokusili tvůrci PalmQuestu. Hra je určena pro barevné Palmy a jejím cílem je dobýt svět a rozdrtit protivníka. Můžete stavět tanky, letadla a transportní lodě, dobývat města a ničit nepřátelské armády, ale pozor - váš protivník se pokouší o to samé. Hraje se na reálné mapě světa s reálnými názvy měst, což přispívá k její autentičnosti.

Přes poněkud statický charakter hry (vše se odehrává na jedné mapě světa a pomocí oken a spodního informačního proužku) vás hra za chvíli vtáhne. Stojí rozhodně za vyzkoušení.

Autor: Ligature Technologies, shareware $19,95.

 

Henry´s Halloween Adventure 1.0
Jestli máte rádi Minesweeper (odstraňování min), bude se vám asi líbit i tato hra s aktuálním Halloweenovým příběhem. Hra je hezky zpracovaná, obsahuje manuál a mohla by zaujmout především děti.

Autor: Octagon Software, shareware 11,95.

 

Pocket Loco 1.0
Jestli nevíte, co koupit pod stromeček tatínkovi, který má svůj/služební PocketPC handheld, zkuste to s vláčky - věřte, že to ještě žádného dospělého neurazilo. Vláčky jsou hezky animované, zvukové efekty i hudba jsou již samozřejmostí a 25 úrovní by mohlo vydržet alespoň do Štěpána...

Autor: B3team, shareware $10,49.

 

Exterminator 1.0
Trajectory Labs vydala svoji novinku Exterminator, o které jsme informovali v naší rubrice o připravovaných hrách v HryDoKapsy19. 

Hra stojí $14,95.

 

Voodoo Vinny 1.0
Jestli máte důvěru ve Voodoo, neměli byste pominout tento produkt. Vyberte panenku (muž/žena), pojmenujte ji a nyní se již můžete vesele mstít na komkoliv. Pozor - firma upozorňuje, že to může opravdu fungovat!

Autor: Made By Kiddies. Inc., shareware $9,9.

 

ChessGenius for the Nokia 7650
Výrobce vynikajícího šachového programu ChessGenius předělal svůj produkt i pro komunikátory Nokia 7650. Na displej se vešlo vše podstatné, dokonce zbylo místo i pro dvě velikosti šachovnic. Ve hře je 30 herních úrovní - 10 v režimu "easy", 10 pro bleskové partie a 10 s omezeným časem na tah.

Autor: ChessGenius, shareware $19,99.

 

Wall 2.0
Nové verze se dočkal výborný bourač zdí pro Psiony. Autor vylepšil grafiku zvuky a hru s více míčky současně. Wall nyní nabízí celkem 18 úrovní, 10 typů bonusů, 3 stupně obtížnosti, podporuje ovládání tlačítky i stylusem.

Autor: Mészáros-K. Gergely, shareware $12.

 

Máte hluboko do kapsy?

Pocket Chip´s Challenge 1.01
Autoři portovali hru z Windows 3.1 - Chip's Challenge od Microsoftu. Pomozte Chipovi v jeho dobrodružné cestě do vysněného počítačového klubu Melinda. Cesta nebude jednoduchá a budete muset svoje mozkové závity pořádně šroubovat. Proslýchá se cosi o 144 úrovních...

Autor: Iceboxmane Technologies, freeware, alfaverze - k dispozici pro ARM, MIPS i SH3.

 

Doopv 1.0
Jednoduchá, ale zábavná  hra - ovládáte malého zeleného ptáčka a sbíráte různé předměty. Každý má svůj význam a nejen že vám za ně přibývají body - jeden způsobí dočasnou nesmrtelnost, druhý zvýší rychlost atd. Ovládá se tlačítky (obrat doleva a doprava).

Autor: Naoki Ito, freeware.

 

Připravuje se...

Canasta
Jak je svět PDA her dynamický. Není to tak dávno, co jsem v našem karbanickém seriálu psal o tom, že na PDA dosud nebyla zpracována skvělá rodinná hra Canasta, a vida - všechno je zase jinak - Elastic Software připravuje brzké vydání PocketPC verze této hry. 

 

Lands of Shadowgate
Předělávku Shadowgate chystá Infinite Ventures, a to hned pro obě hlavní platformy - PocketPC a PalmOS. Má to být opravdická bomba v tom, že si spolu budou moci v multiplayeru zahrát majitelé PPC i PalmOS handheldů! Výrobce použil svoji technologii Play-By-Sync. Beta bude k dispozici v listopadu a plná verze se čeká někdy na začátku roku 2003. 

Majitelé PalmOS a PocketPC handheldů si tak budou moci poprvé zahrát mezi sebou - podaří se umlčet aspoň na chvíli "flamewar" mezi těmito platformami?

 

Aktuality

Red-Mercury je PalmOS5 ready!
Svoje hry pro PalmOS 5 upravila firma Red-Mercury - mimo jiné vynikající hry AcidSolitaire, AcidFreecel a Atom Smash.

 

Links míří na PDA 
Hexacto a Microsoft Game Studios uzavřely dohodu o předělání šíření nejúspěšnější golfové hry Links pro platformy PocketPC a Smartphone. Podrobnosti zde.

PalmGear - PalmOS hry v říjnu
Jaké hry si uživatelé PalmOS handheldů v měsíci říjnu nejvíc stahovali na největším PalmOS portálu PalmGear? Nejstahovanější hrou byl překvapivě had MS Snake (6,745x ke dni 24.10. 10:00), následoval Magic Bloks (6.607x) a Space Trader (5.011x). Čtvrtý byl Billiards (3.878x) a na pátém místě se umístili Lemmings (1,480x).
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
PrahaNajdete na iDNES.cz