Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HryDoKapsy 22 - váš PDA herní speciál

aktualizováno  1. ledna 0001 
Příliv herních novinek pokračoval i v tomto týdnu a vaše PDA herní příloha HryDoKapsy se snaží přinést vám alespoň ty nejzajímavější novinky, updaty, hry zdarma a aktuality.

 

Novinky a updaty

PalmQuest 1.0
Vyrobit pro PalmOS handheldy dobrou a poutavou tahovou strategii je vzhledem k displeji a obvyklému charakteru hraní (největší úspěch mají kratší a jednodušší hry na ukrácení volných minut) docela těžké. Naposledy se o to pokusili tvůrci PalmQuestu. Hra je určena pro barevné Palmy a jejím cílem je dobýt svět a rozdrtit protivníka. Můžete stavět tanky, letadla a transportní lodě, dobývat města a ničit nepřátelské armády, ale pozor - váš protivník se pokouší o to samé. Hraje se na reálné mapě světa s reálnými názvy měst, což přispívá k její autentičnosti.

Přes poněkud statický charakter hry (vše se odehrává na jedné mapě světa a pomocí oken a spodního informačního proužku) vás hra za chvíli vtáhne. Stojí rozhodně za vyzkoušení.

Autor: Ligature Technologies, shareware $19,95.

 

Henry´s Halloween Adventure 1.0
Jestli máte rádi Minesweeper (odstraňování min), bude se vám asi líbit i tato hra s aktuálním Halloweenovým příběhem. Hra je hezky zpracovaná, obsahuje manuál a mohla by zaujmout především děti.

Autor: Octagon Software, shareware 11,95.

 

Pocket Loco 1.0
Jestli nevíte, co koupit pod stromeček tatínkovi, který má svůj/služební PocketPC handheld, zkuste to s vláčky - věřte, že to ještě žádného dospělého neurazilo. Vláčky jsou hezky animované, zvukové efekty i hudba jsou již samozřejmostí a 25 úrovní by mohlo vydržet alespoň do Štěpána...

Autor: B3team, shareware $10,49.

 

Exterminator 1.0
Trajectory Labs vydala svoji novinku Exterminator, o které jsme informovali v naší rubrice o připravovaných hrách v HryDoKapsy19. 

Hra stojí $14,95.

 

Voodoo Vinny 1.0
Jestli máte důvěru ve Voodoo, neměli byste pominout tento produkt. Vyberte panenku (muž/žena), pojmenujte ji a nyní se již můžete vesele mstít na komkoliv. Pozor - firma upozorňuje, že to může opravdu fungovat!

Autor: Made By Kiddies. Inc., shareware $9,9.

 

ChessGenius for the Nokia 7650
Výrobce vynikajícího šachového programu ChessGenius předělal svůj produkt i pro komunikátory Nokia 7650. Na displej se vešlo vše podstatné, dokonce zbylo místo i pro dvě velikosti šachovnic. Ve hře je 30 herních úrovní - 10 v režimu "easy", 10 pro bleskové partie a 10 s omezeným časem na tah.

Autor: ChessGenius, shareware $19,99.

 

Wall 2.0
Nové verze se dočkal výborný bourač zdí pro Psiony. Autor vylepšil grafiku zvuky a hru s více míčky současně. Wall nyní nabízí celkem 18 úrovní, 10 typů bonusů, 3 stupně obtížnosti, podporuje ovládání tlačítky i stylusem.

Autor: Mészáros-K. Gergely, shareware $12.

 

Máte hluboko do kapsy?

Pocket Chip´s Challenge 1.01
Autoři portovali hru z Windows 3.1 - Chip's Challenge od Microsoftu. Pomozte Chipovi v jeho dobrodružné cestě do vysněného počítačového klubu Melinda. Cesta nebude jednoduchá a budete muset svoje mozkové závity pořádně šroubovat. Proslýchá se cosi o 144 úrovních...

Autor: Iceboxmane Technologies, freeware, alfaverze - k dispozici pro ARM, MIPS i SH3.

 

Doopv 1.0
Jednoduchá, ale zábavná  hra - ovládáte malého zeleného ptáčka a sbíráte různé předměty. Každý má svůj význam a nejen že vám za ně přibývají body - jeden způsobí dočasnou nesmrtelnost, druhý zvýší rychlost atd. Ovládá se tlačítky (obrat doleva a doprava).

Autor: Naoki Ito, freeware.

 

Připravuje se...

Canasta
Jak je svět PDA her dynamický. Není to tak dávno, co jsem v našem karbanickém seriálu psal o tom, že na PDA dosud nebyla zpracována skvělá rodinná hra Canasta, a vida - všechno je zase jinak - Elastic Software připravuje brzké vydání PocketPC verze této hry. 

 

Lands of Shadowgate
Předělávku Shadowgate chystá Infinite Ventures, a to hned pro obě hlavní platformy - PocketPC a PalmOS. Má to být opravdická bomba v tom, že si spolu budou moci v multiplayeru zahrát majitelé PPC i PalmOS handheldů! Výrobce použil svoji technologii Play-By-Sync. Beta bude k dispozici v listopadu a plná verze se čeká někdy na začátku roku 2003. 

Majitelé PalmOS a PocketPC handheldů si tak budou moci poprvé zahrát mezi sebou - podaří se umlčet aspoň na chvíli "flamewar" mezi těmito platformami?

 

Aktuality

Red-Mercury je PalmOS5 ready!
Svoje hry pro PalmOS 5 upravila firma Red-Mercury - mimo jiné vynikající hry AcidSolitaire, AcidFreecel a Atom Smash.

 

Links míří na PDA 
Hexacto a Microsoft Game Studios uzavřely dohodu o předělání šíření nejúspěšnější golfové hry Links pro platformy PocketPC a Smartphone. Podrobnosti zde.

PalmGear - PalmOS hry v říjnu
Jaké hry si uživatelé PalmOS handheldů v měsíci říjnu nejvíc stahovali na největším PalmOS portálu PalmGear? Nejstahovanější hrou byl překvapivě had MS Snake (6,745x ke dni 24.10. 10:00), následoval Magic Bloks (6.607x) a Space Trader (5.011x). Čtvrtý byl Billiards (3.878x) a na pátém místě se umístili Lemmings (1,480x).Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na iDNES.cz