Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hry do kapsy 93

aktualizováno  1. ledna 0001 
Další porce herní zábavy míří do vašich handheldů. K obvyklým a novinkám aktualizacím přidáváme hezkých pár tipů na hry zdarma a zkrátka nepřijdou ani fanoušci rubriky s výstižným názvem Klasika. A v našem seriálu o real- time strategiích se podíváme blíže hned na dvě z nich.

 

     Novinky a aktualizace 

NesEm v1.5b
KalemSoft potěšil zaregistrované uživatele známého emulátoru staré konzole Nintendo Entertaiment System a přidal do něj podporu multiplayeru přes technologii Bluetooth. Vypadá to tedy, že nám firma umožnila návrat do staré školy, kdy jsme s kamarádem pařili Contra, Tank atd. 

NesEm je za poplatek 11.99 USD (light verze), 19.99 USD (plná verze) a novou verzi si mohou stáhnout jen registrovaní uživatelé. 

 

Interlopers
Mobile Game Lab teď nabízí fanouškům herní klasiky klon slavné hry Space Invaders v trošku modernější podobě. Proletíte se v 50 úrovních, budete bojovat proti 16 typům nepřátel, k dispozici budou i High Scores tabulky. Na výběr je ze čtyř obtížností a možnost upgradovat si zbraně. 

Hru spustíte na Palm OS 3.5 (podporována je i černobílá verze). Stojí $9.95. 

 

Quaturnium
Obrázek by mohl klidně připomínat hru Tetris, ale vězte, že Quaturnium je logická hra vyžadující soustředění i rychlé prsty. Tetrisu se podobá pouze v tom, že ze vzduchu padají kostky. Co je ale na ní jiného? Kromě jiných tvarů kostek máte za úkol utvořit vždy alespoň jeden pár stejnobarevných kostiček. Čím víc párů utvoříte najednou, tím samozřejmě získáte víc bodů. 

Hru ovládáte D-Padem, šipkou nahoru rolujete kostkami a šipkou dolů zrychlujete pád. 

Quaturnium vyžaduje Windows Mobile 2002, Macromedia Flash Player 6 + 1 MB volné paměti.  

Hra stojí $6.95. 

 

Atomix
Slavnou logickou předělávku z PC a Amigy, Atomix, teď na displeje Nokií 3650/7650 nabízí firma 1st EasySoft

Výrobce slibuje 28 atraktivních levelů, bohatou High Score tabulku, kvalitní hudbu a výbornou hratelnost. 

Hra stojí 6.50 EUR. 

 

        Máte hluboko do kapsy? 

Freeware Solitario
"Stolní" logickou hru od firmy Monkey Dreams si teď můžete zcela bezplatně zahrát na svém Palm OS 5. 

Stahujte ZDE

 

High Scores
Zajímavý prográmek na evidenci vašich nejlepších výsledků pro nás připravil autor Marcus Desireau. Ke každému názvu hry můžete doplnit datum, kdy jste určitého rekordu dosáhli, dosažený level, slovní ohodnocení a samozřejmě počet bodů. Případné vlastní poznámky napíšete na spodní části displeje. 

Program vyžaduje minimálně Palm OS 3.0 a stáhnout si jej můžete u nás.

 

Battleship
Autor Jake Poznanski vydává novou souřadnicovou námořní bitvu. Upravil ale trošku pravidla. V této hře budeme hrát sami a náš úkol je potopit všechny náhodně rozestavené loďky, a to než vám dojdou rakety (25 střel). Navíc se lodě mohou nacházet poněkud nelogicky rozdělené na opačných koncích obrazovky. 

V nastavení lze aktivovat/deaktivovat zvuky. Hra zabírá pouze 229 Kb a spustíte ji na všech Pocket PC od verze 3.0. 

 

    Minirecenze na minitéma... 

Realtime strategie (3)
V minulém díle jsme dokončili přehled těch nejznámějších strategií v reálném čase pro PDA. Dnes a v příštích číslech se budeme postupně zaměřovat na jednotlivé tituly. Dnes to bude skvělý multiplatformní Bug Lord a Conquest!

Bug Lord
Pakliže byste na PDA hledali RTS podobnou hře Warcraft, Bug Lord by alespoň splňoval pár jeho atributů.

Samotná hra je naprostý standard všech strategií. Budeme v ní získávat dvě hlavní složky pro tvorbu brouků a stavbu budov (nebo spíše hnízd). Je to jídlo a kamení. To vám budou těžit pracovití dělníci, kteří jsou ale hodně plaší - pokud se k vám přiblíží nepřítel, tak utíkají. 

Jednotek jsou tu spousty, přes obří tarantule až po maličké broučky. Někteří brouci umí i střílet, což je nesporná výhoda pro kteroukoli bitvu. Souboje probíhají zblízka jako u hry Warcraft. Pokud má nějaký brouk kritický počet energie, utíká k hlavní základně, kde si ji doplní. 

Občas se vám stane, že se vám narodí hrdina, který má lepší schopnosti než ostatní. Každý typ brouka má svého hrdinu, více najdete v herní nápovědě. Je jen škoda, že "vojáci" nejdou vycvičit. 

Prostředí hry je výborné a realistické. Párkrát jsem našel třeba obří knoflík zahrabaný v písku (nebo spíše pro brouky v poušti). Jinak různé rostlinky a voda jsou samozřejmostí. 

Grafika Bug Lorda je výborná. Totéž platí i o zvucích a úvodní hudbě. Při velkém počtu brouků se hra občas kouše (na PocketPC). Ovládáte stylusem a hardwarovými tlačítky scrolujete mapou. 

V hlavním menu si můžete zvolit z těchto nabídek: Single Player Game (zde si vyberete úroveň, kterou chcete hrát, musí být samozřejmě odemknutá), Multiplayer (zatím nefunkční položka, která by měla fungovat v příštích verzí), Instructions (docela obsáhlá nápověda doprovázena obrázky), Credits a Exit

Bohužel, výrobci tuto hru dlouho neaktualizovali, takže ani nevím, jestli nějaký multiplayer nebo další kola vyjdou. 15 levelů je sice dost, ale velkým pařanům to dlouho stačit nebude.  

Hru spustíte na Palm OS od verze 4, Pocket PC od verze 2000 (s ARM a XScale procesory), Sony Ericssonech p800, t300, Nokiích 3650/7650 a dalších mobilech. U některých Symbian OS modelů je možná podpora multiplayeru (soudě podle obrázků). 

Bug Lord produkují firmy BigBrain Games a Bearded Toad. Ceny jsou u každé platformy jiné. Palm OS: 7.99 USD, Pocket PC: 9.99 USD atd.

8/10

Velmi rozmanitá a rozsáhlá hra s výbornou grafikou a hratelností. Už se ale dlouho nevyvíjí. Bude těch 15 levelů tedy stačit? 

 

Conquer!
Je dost pravděpodobné, že o této RTS strategii málokdo ví, hlavní ale na tom je, že si ji třeba při nudných chvílích rádi zahrajete a na chvíli se zabavíte. Ovšem opravdu jen  na chvíli!

Hlavní menu není nijak obsáhlé, kliknutím stylusu do menu položky můžete zalovit v preferencích, kde můžete například nastavit tlačítka pro scrolování mapy, zvuky při různých zprávách a další.

Po výběru položky New Game si musíte zvolit velikost mapy (3 stupně, v demu pouze ten nejmenší), 3 stupně obtížnosti a množství vody (rovněž ve třech stupních). Po nastavení klikněte na OK.

Po krátkém loadingu se ocitáte ve hře. Všímáte si ne moc chytlavé grafiky, což trochu zamrzí, ale dá se to hrát. Jednotky označujete jak u většiny strategií - táhnutím stylusu. Pokyny jednotkám jsou rovněž pohodlné, kliknete na nepřítele - začnou útočit, kliknete na prázdné místo - přesunou se tam. Bohužel, zde si všímáme další slabiny hry a tou jsou animace. Vojáci a vozidla se "pohybují" po políčkách bez jakéhokoli náznaku pohybu, a ještě k tomu naprosto trhaně. Stejně jako u boje, suchá animace střelby ze samopalu prostě na dnešní dobu nestačí.

Co ale dělá tuto hru lepším, to je velká paleta jednotek. Není tu jich jak u Warfare, ale na tuto gamesku to stačí. Najdete tu zkrátka od každého něco: vojáci, tanky, letadla, vrtulníky a lodě.

Krajinka ve hře moc pestrá není, nachází se tu pár stromků, zelená pevnina a voda.

Hru spustíte na starších Palmech (barevných a černobílých) od verze 3.5.

Conquer! vyrobila firma DeLoach a stojí $9.99.

6/10

Zajímavá, ale nedotažená hra, která může zabavit menší počet hráčů nevlastnící výkonnější počítač než je PalmOS 4 a nižší

                       Chystá se 

Aktuálně u eSoft Interactive
Firma eSoft Interactive oznámila brzkou portaci svých Pocket PC her pro Palm OS 5. Těšte se tedy zejména na výbornou obchodní strategii Tower Mogul nebo skvělou logickou gamesku Trafic Jam

 

                          Klasika 

Nibbles
Dnes tu máme něco pro skutečné klasiky, přesněji fanoušky klasického HADA.

Váš úkol je jednoduchý. Musíte v dané úrovni posbírat určité množství potravy. S postupujícím levelem roste počet překážek a potravy na přežití. Hra obsahuje 10 úrovní.

Hru ovládáte hardwarovými tlačítky, pokud podržíte stylus na displeji, had se zrychlí.

Grafika je naprosto triviální, ale je to ročník 2000 a u takové hry na nějakém tom pixelu stejně příliš nezáleží. Hlavní je, že hra je zdarma - jejím autorem je Héctor C.

Autor:
Nejčtenější

Za nový iPhone 8 si nechal na ruku vytetovat logo T-Mobilu
Chtěl iPhone zdarma a tak si nechal vytetoval logo T-Mobile

Neobvyklý způsob, jak si pořídit nový mobil, zvolil muž z USA. Domluvil se s ředitelem T-Mobilu, že si nechá vytetovat logo tohoto operátora na ruku výměnou za...  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou v Berlíně

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

KRACK: Key Reinstallation Attacks
Nepříjemné překvapení: I vaše wi-fi je zranitelná, odhalili experti

Bezpečnostní odborníci varují: zabezpečení bezdrátového připojení wi-fi pomocí WPA2 nelze považovat za bezpečné. Výzkumníci upozorňují, že zranitelností...  celý článek

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

IBM Simon
Takový smartphone jsme ještě netestovali. Rarita, která nedává smysl

V roce 1994 se začala psát komerční budoucnost chytrých telefonů. IBM Simon se stal prvním chytrým telefonem na trhu. Z dnešního pohledu je to především...  celý článek

Další z rubriky

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5
Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel telemarketingu. Druhá aplikace, oficiálně...  celý článek

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet
Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad každým snímkem jako kdysi. Doby, kdy se...  celý článek

Virus pro Android
Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový trojský kůň, který od uživatelů láká údaje...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.