Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrdý nástupce nejprodávanější Nokie současnosti. Recenze Nokia 6700 classic

aktualizováno 
Z relativně nenápadného modelu Nokia 6300 se stal obratem doslova prodejní trhák. Jeho nástupce se pyšní ještě stylovějším vzhledem a technickými vylepšeními, mezi které patří třeba GPS, UMTS a 5Mpix fotoaparát.

O výtečném vzezření modelu 6700 nemůže být žádných pochyb. | foto: Michal Havryluk, Mobil

Za dva roky se toho na mobilním trhu změnilo opravdu hodně, ale následovník Nokie 6300 se stále drží osvědčených metod. Opět totiž sází na skloubení perfektní ergonomie celého telefonu s velmi elegantním vzhledem. Tento přístroj navíc v sobě ukrývá výbavu, ve které chybí snad jedině Wi-Fi. Tuto bezdrátovou technologii přidal Nokia až u modelu s "ičkem" na konci a doufáme, že se podobného následníka dočká i dnes recenzovaný telefon.

Na ocelovém fešákovi se kromě superlativů najdou i mušky a kromě o něco vyšší hmotnosti to je například neustále upatlaný povrch, nižší výdrž baterie a o trochu vyšší cena, která v porovnání s konkurenčními telefony není zrovna nejvýhodnější. Za styl se zkrátka platí a právě elegance nabízí Nokia 6700 classic přehršel.


Katalog mobilů:

Nokia 6700 classic Nokia 6220 Classic Nokia 6300

Nokia 6700, chytřejší varianta v podobě modelu 6220 a předchůdce modelu 6700 - velmi oblíbená Nokia 6300.

Kapitoly recenze:

Stručná charakteristika: Velmi dobře vybavený telefon, který zaujme především svým designem. Jedinými vadami na kráse je o něco horší výdrž baterie a neustále upatlané tělo přístroje.


Vzhled a konstrukce: podstatný háček

Design modelu 6700 se jedním slovem skutečně povedl a rozhodně bude v okolí svého majitele vzbuzovat obdiv. Celá zadní stěna společně s dolní polovinou klávesnice je totiž vyrobena z lesklé nerezové oceli, která se jen tak nějakých šrámů nebojí a po celou dobu testování neztratila nic ze svého lesku.

Recenze Nokia 6700 detail

Potenciální zájemci se však budou muset smířit s o něco vyšší hmotností, která se vyškrábala na hranici 117 gramů. Po několika málo minutách na tento fakt však lehce zapomenete a budete si užívat, jak perfektně padne telefon do ruky. Zadní strana je totiž lehce vypouklá a zároveň jsou boční strany výtečně zaobleny.

Recenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 telo
Recenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 telo

Společně s lesklým povrchem však přichází jedno velmi podstatné ale, které se točí kolem všudypřítomných otisků prstů. U modelu 6700 tento fakt platí ještě víc než u konkurenčních telefonů. Jedno otření o látku celý problém řeší, ale pouze na kratičký okamžik.

Recenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 telo
Recenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 telo

S rozměry 110 x 45 x 11 mm Nokia 6700 prakticky kopíruje svého předchůdce. Z těla přístroje však zmizelo vypínací tlačítko a jack pro připojení sluchátek. Budete tak muset využít služeb dodávaných sluchátek či si pořídit redukci na microUSB konektor. Samozřejmostí u takovéhoto modelu je i příkladná konstrukce, kde nic nevrže ani neskřípe.

Klávesnice a ovládání: dokonalá rovina

Nokia 6700 se tentokrát inspirovala především véčkovými telefony a prakticky celá část klávesnice tvoří jednu rovinu splývající s krytkou displeje. Drobnou výjimku tvoří pouze čtyřsměrné tlačítko a drobné gumové proužky oddělující jednotlivé řádky klávesnice.

Recenze Nokia 6700 detail

Tato konstrukce nemá v žádném případě negativní vliv na ovládání telefonu či psaní textových zpráv. Klávesnice má skvělou odezvu a vyťukávání znaků zvládnete prakticky okamžitě bez jakýchkoliv překlepů. Trochu nezvyk může být lesklý povrch, s nímž se u obyčejných telefonů tak běžně nesetkáváme.

Recenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 telo
Recenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 teloRecenze Nokia 6700 telo

K takovému elegánovi by se rozhodně víc hodil operační systém Symbian a s tím související uživatelské prostředí S60. Bohužel model 6700 dostal do vínku pouze "hloupější" variantu Series 40 6th Edition, která se však pro cílovou skupinu zákazníků hodí o poznání lépe. Pro ně je rozhodně důležité, že se telefon nezadýchává a nabízí všechny podstatné funkce.

Displej a výdrž baterie: tenké tělo žádá oběti

Model 6700 se může oproti staršímu kolegovi pyšnit o dvě desetinky palce větším displejem, který je tentokrát posunut daleko více k hornímu okraji. Zbytek parametrů jako je rozlišení 240x320 pixelů a podpora 16 milionů barev zůstává dostatečným kalibrem v souboji s konkurencí. Bohužel bídně je na tom čitelnost na přímém slunečním světle.

Recenze Nokia 6700 detail

Silnou stránkou Nokie 6700 rozhodně není ani výdrž baterie, která se při zhruba patnácti minutách hovoru, několika odeslaných SMS a dvou hodinách poslechu hudby točila kolem tří dnů. Pokud jsme začali používat datové přenosy či navigaci pomocí integrovaného GPS modulu, výdrž baterie klesla rázem klidně na polovinu této doby.

Recenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displej
Recenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displej

Telefonní seznam a zprávy: osvědčená kvalita

Co se týká telefonů vybavených uživatelským prostředím S40, nemáme u této části recenze přístrojům prakticky co vytknout. Ani model 6700 není onou černou ovcí a práci s telefonním seznamem zvládá na výbornou. Oproti Nokii 6300 sice přibyla podpora sítí třetí generace, ale bohužel kamerku pro videohovory byste na přední straně hledali marně.

Recenze Nokia 6700 detail

Chyby jsme nenašli ani na editoru textových zpráv, který poctivě odpočítává jak zbývající znaky, tak počet již napsaných zpráv. Klasikou je již spodní lišta s nabídkou multimédií a dalších údajů, které lze do zprávy vložit a v mžiku tak obyčejnou zprávu proměnit v MMS.

Recenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displej
Recenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displej

Organizace času a GPS: neztratíte se

V sekci organizéru je tradiční sestava zahrnující kalendář, seznam úkolů, jednoduché poznámky a třeba kalkulačku. Mezi další předinstalované aplikace patří vyhledávání v rámci celého telefonu, Opera Mini a převodník "všeho na všechno". Nechybí ani obligátní odkazy na Facebook, MySpace či YouTube.

Recenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displej
Recenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displejRecenze Nokia 6700 displej

Mezi aplikacemi se ukrývá i Nokia Maps pro S40, která využívá integrovaný přijímač A-GPS. Ten si dává s nalezením polohy vždy relativně načas a to i v případě, pokud pro zjištění polohy povolíte připojení k internetu. Na dodávanou 1GB microSDHC kartu se vměstnalo i několik map a společně s telefonem dostanete měsíční licenci na používání hlasové navigace.

Multimédia a fotoaparát: lepší průměr

Pro nahrávání písniček do telefonu můžete samozřejmě využít USB Mass Storage s pomocí dodávaného microUSB kabelu, který však měří od jednoho konce k druhému pouze 20 cm. Po připojení sluchátek si můžete rovněž dopřát poslechu FM rádia s RDS.

Recenze Nokia 6700 detail

Přestože Nokia 6700 disponuje fotoaparátem s 5Mpix, automatickým zaostřováním a diodovým bleskem, výsledné snímky nedopadly tak dobře, jak by výše uvedené parametry mohly předurčovat. V žádném případě to ale není žádná tragédie. Bohužel i přes přítomnost automatického zaostřování nebyly snímky exteriéru příliš ostré a především na okrajích bylo patrné rozmazávání detailů. Naopak na výbornou dopadly fotografie bližších předmětů.

Recenze Nokia 6700 foto M2 Recenze Nokia 6700 foto M2 Recenze Nokia 6700 foto M2 Recenze Nokia 6700 foto M2 Recenze Nokia 6700 foto M2

Závěr: další prodejní trhák na obzoru?

Nokia 6700 classic má po stránce vzhledu i technických parametrů ty nejlepší předpoklady stát se velmi oblíbeným přístrojem. Podmanivá síla oceli má stále svoje kouzlo a stejně tak mnohé nalákají i elegantní křivky. V záloze posléze číhá poctivý 5Mpix fotoaparát podporovaný A-GPS.

Odpustit jí však musíte neustále upatlané tělo a něco horší výdrž baterie. Pro někoho může být v dnešní době nepřekonatelnou překážkou absence Wi-Fi a operačního systému. Pro takové je připraven například levnější přístroj 6220 nebo některý model z N-kové série Nokie. Nokia 6700 je předně stylový přístroj, který to na sobě dává znát i o něco vyšší cenou.

Otázkou na závěr zůstává, zda-li je potřeba zahazovat postarší Nokii 6300 či případně její "íčkovou" variantu. Odpověď je tentokrát velmi prostá a stačí se pouze zamyslet, jestli skutečně využijete podporu sítí třetí generace či Wi-Fi a zda-li bloudění po městě patří mezi vaše každodenní činnosti. Pokud v obou případech kroutíte hlavou, je výměna přístroje zbytečná. Tedy pouze v případě, že jste se nenechali unést ocelovým tělem fešáka, který má velké ambice.

Proč koupit?

  • výtečný design
  • ocelové tělo
  • integrovaná A-GPS
  • 5Mpix fotoaparát s AF

Proč nekoupit?

  • horší výdrž baterie
  • absence Wi-Fi
  • neustále upatlané tělo přístroje

Kdy?

V prodeji

Za kolik?

7 260 Kč s DPH

Nejčtenější

Fotografické čipy Samsung ISOCELL
Už nebudou vykukovat. Samsung představil mobilní foťáky Isocell

Špičkové chytré telefony mnohým nahradí digitální kompakt. Z fotografických čipů pro smartphony se tak stává zajímavý segment a Samsung patří i v tomto směru...  celý článek

TrueDepth fotoaparát u iPhonu X
Čelní foťák iPhonu X doženou ostatní nejdřív za dva roky, tvrdí analytik

Příchod iPhonu X očekávají nejspíše desítky milionů applistů z celého světa. Po třech letech okoukaného designu totiž přijde zcela nový přístroj s obřím...  celý článek

Ilustrační snímek
Pražské metro pokryla wi-fi síť. Zatím pouze v šesti stanicích

V šesti stanicích metra spustil Pražský dopravní podnik (DPP) připojení k internetu prostřednictvím wi-fi. Cestující tak získají nejen přístup k dopravním...  celý článek

iPhone 8 Plus
iPhony 8 nejdou na odbyt. Lépe se prodávají i loňské modely

O nové iPhony 8 není ve Spojených státech velký zájem. Dokonce se lépe prodává rok starý iPhone, který výrobce s nástupem modelu 8 zlevnil.  celý článek

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

Další z rubriky

Android 8.0 Oreo je mocný a rychlý
Všechny nokie dostanou nejnovější Android 8 Oreo

Smartphony Nokia mají přislíbenou aktualizaci na nedávno uvedený Android 8 Oreo. Žádný konkrétní termín updatu ale prozatím oznámen nebyl.  celý článek

Bude takto vypadat nejlepší letošní nokia?
Nokia osmičkou letos nekončí. Chystá ještě lepší smartphone

Minulý týden představená Nokia 8 je první novodobou nokií, která snese srovnání s těmi nejlepšími smartphony. Vrcholem letošního roku ovšem není, prý se totiž...  celý článek

Nokia 2
Levná Nokia bude bodovat nízkou cenou a velkou výdrží baterie

Pod značkou Nokia se dosud představily čtyři smartphony. Zanedlouho přibude pátý. Ten bude ze všech nejjednodušší a nejlevnější, ovšem s velkou výdrží baterie.   celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.