Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlavní strana Světa Windows CE.

aktualizováno 
Hlavní strana Světa Windows CE.

Svět Windows CE
Co je nového ve světě Windows CE
Aktuální témata
Průvodce Windows CE přístroji
Tento původce Vám pomůže zvolit
vhodný Windows CE přístroj.
Podpora pro Windows CE -
všechny informace pohromadě
Odkazy Světa Windows CE
> archiv Světa CE
>
technická podpora
>
diskusní konference
> čeština a Windows CE
>
podpora uživatelů PPC
> nejčastější otázky
>
komplexní řešení
Archiv Světa CE
NEPŘEHLÉDNĚTE: Články z července a srpna FAQ - další odpovědi na vaše otázky  1  2
1. listopadu 1999
Compaq 1530: Nejlehčí, nejtenčí a navíc ...
Úvodní recenze nového modelu PPC od firmy Compaq. Compaq vstupuje do tržního segmentu ultratenkých a ultralehkých PPC, čímž patrně zasáhne i do řad potenciálních uživatelů PalmOS zařízení. Zatím totiž byla zařízení s Windows CE oproti Pilotům masívnější. Navíc má COMPAQ dostatečné nástroje oslovit uživatele svých dalších produktů (sloganem vše od jedné značky), kterých je na našem trhu nepočítaně

Připojení Ethernetu k handheldům přes IRDA
Nabídka komplexního řešení pro handheldy a infračervenou síťovou komunikaci. Jinými slovy bezdrátová komunikace všude v dosahu IRDA až na 4 Mb/s.

Nový Windows CE Platform Builder 2.12
Pro ty, kteří budou stavět svoje vlastní přístroje s Windows CE je připraven nový "konstrukční kit". Vylepšeno má být brouzdání na webu a podpora Microsoft Message Queue Services.

Problém s odesíláním faxů u bFAX 4.0
Pokud se setkáváte s chybovou hláškou při odesílání faxů přes GSM, zde je nápověda jak problém vyřešit.

WinCE 2.11 podporují letní a zimní čas
U poslední verze WinCE vám systém samočinně nahlásí, že byl přesunut čas. U starších verzí to musíte udělat ručně.

Stránky podporu pro HP Jornada
Přehled informací pro uživatele HP Jornada, pokud potřebují vyřešit nějaký problém.

Aero v Mobilitách
"Aero 1520 je jediný stroj s Windows CE, kvůli kterému bych uvažoval o přechodu z platformy Palm. Jeho test najdete v Mobilitách 11/99 - ať jsme zkoumali, jak jsme zkoumali, nic negativního jsme nenašli." lutonsky@cpress.cz

FaxPlus - jediný druhý software pro faxování
Kromě bSquare bFax už toho na trhu moc není. Snad jen FaxPlus. Vyzkoušejte sami.

Trochu historie
První WinCE přístroje se prodávali v OD Kotva na Náměstí republiky v Praze. Na jaře 1997 se objevil model HP 300. Modely Casio A-11 a HP 300 vedle sebe. Poprvé byly WinCE přístroje v Čechách prezentovány na PC Salonu Jaro 1997 na obrázku je Casio A-11 a DOSový komunikátor HP OmnigGo 700 propojitelný s N2110. Poutač na Windows CE. A takto vypadá rozebraný palmtop - konkrétně Atari Portfolio, které se vyrábělo od roku 1989 do roku 1993. (1) (2) (3).

Když propojení WinCE a stolního PC nefunguje
Funkčnost propojení Windows CE přístroje s vaším PC ověříte pomocí hyperterminálu. Při funkční komunikaci se objevuje text CLIENT, který posílá kapesní PC jako začátek pokusu o navázání spojení.

 
14. října 1999
Jornáda v nové bondovce
... aneb jak Windows CE zachrání svět. HP si od nové bondovky, kde hraje i nová HP J430se, slibuje právě toto: "Nový film s Bondem nám dává skvělou příležitost předvést kompaktní výkon řady Jornada 400 a sílu operačního systému Windows CE". "James Bond filmy jsou postaveny na hightech technologii a Jornada 400 přesně odpovídá tomuto popisu."

Kryptování ve WinCE
Zabezpečení dat v mobilních počítačích je často označováno za "slabší". Díky novým programům tomu tak již není, zejména pokud ke kryptování použijete nejnovější metody s 128 bitovými klíči.

Linux na Casio E-10
Je to tady: linux běží i na strojích, kdy bylo (a je) WinCE. Podívejte se na ukázku.

VNC - vzdálený přístup do vašeho PC
Díky VNC můžete ovládat vaše stolní PC ze svého handheldu s WinCE. Zde je postup jak na to.

U Microsoftu je některý soft za micro peníze (zdarma)
Podívejte se do máte oficiálně k dispozici pro své miláčky na stánkách Microsoftu. Za pozornost stojí Minesweeper, PowerToys a Plus! Pack.

Stránky o použití Casia E-100
Co vše lze dělat s Casiem E-100? Podívejte se na tuto stránku uživatele z Hong Kongu.

Windows CE v VCD a DVD ale jen v Číně
V Číně se Windows CE zavádí jako operační systém "chytrých" přehrávačů video cédéček a DVD. Byl tam sám velký Bill, aby výrobu odpálil. Čeká se, že díky takovýmto hračkám bude již v roce 2001 surfovat 40 milionů Číňanů.

S Jornádou 420 lze cracknout kreditní karty
Čtečka magnetických karet, která se přímo připojí k HP Jornada 420. Tak lze kdekoli pohodlně odečítat informace na kartě uložené a pomocí softwaru je ihned zpracovávat.

Podpora: Nelze zapsat data do Outlooku
Pokud vám při synchronizaci nejdou některé položky synchronizovat, zkuste najít odpověď na této stránce.

Instantní Video na Web - Casio JK-71ODC
Kolik vteřin vám trvá, než dokážete publikovat videozáznam na Internetu. Nyní je to jen otázka několika minut. Stačí mít Casio E-100/105, digitální kameru Casio JK-71ODC a rychlý modem. Svoje MPEG-2 video sekvence můžete ihned exportovat na Internet.

 
8. října 1999
Budiž jim země lehká ... nyní i Nino končí
Podle prohlášení mluvčího Philips Electronics se po vyprodání zbývajících modelů Nino 200 a 500 stáhne firma z trhu s Windows CE zařízeními. Pro Microsoft a jeho Windows CE je to poměrně citelná ztráta.

Stránky podpory pro Nino
Pokud vlastníte Nino, hledejte oficiální podporu zde. Nalézt můžete také odpovědi na $1#general-1">vaše nejčastější dotazy.

Flash prezentace i na Windows CE
Internet je kromě HTML plný různých jiných formátů, které se v běžných prohlížečích zobrazují díky pluginům. Bohužel slabou stránkou všech handheldů je, že tyto pluginy pro kapesní počítače většinou neexistují, a tak jsou mobilní přístroje vyřazeny. Vyjímky však existují, jak to dokazuje PalmFlash - přehrávač souborů Macromedia Shockwave Flash 3 (*.SWF).

Siemens S-25 a Windows CE
Jak připojit Siemens S-25 k WinCE přes IRDA? Řešení je na stránkách firmy Siemens, kde je i potřebný program.

Trochu historie: HPC a PPC s Windows CE 2.0
Počítače s Win CE 2.0 mají podstatně lepší technické parametry než jejich předchůdci. Poprvé se zde setkáváme s barevnými handheldy rozlišujícími až 256 barev. Rovněž se poprvé objevují palm-size PC bez klávesnice s Win CE. Najdete také přehled modelů HPC a PPC s CE 2.0.

Současnost: HPC Pro a PPC Pro s Windows CE 2.11
Nejlepší počítače s Win CE 2.11 v současné době. Podpora VGA displeje umožňuje dosáhnout zobrazení až 65 536 barev. Poprvé se zde setkáváme s barevnými PPC. Také se zde objevují subnotebooky a dokonce i jeden laptop s Win CE a pen-tablety. Najdete také přehled modelů HPC a PPC s CE 2.11.

 
Invex 1999
Pokladna s Windows CE - Tesla Stropkov, PowerPack pro HP Jornada 680 - Portfolio Praha, Integrace WinCE přístrojů do firemních systémů - Kvados, GSM modem pro WinCE - Kobe
 
4. října 1999
Paralelní karta pro Windows CE
Firma Pretec má v nabídce paralelní kartu pro Windows CE. Díky této kartě je možné z WinCE přístrojů tisknout na jakoukoli tiskárnu a teoreticky je možné provádět synchronizaci po paralelním kabelu mnohonásobně vyšší rychlostí než dovoluje standardní sériový port.

Invex '99: Tesla žije a produkuje zařízení s WinCE
Znáte Teslu Stropkov? Možná od této firmy máte ještě telefonní přístroj z dob reálného socializmu. Nyní ve Stropkově produkují technologickou raritu: Pokladní systém POS-3000 s Windows CE. Kdo nevěří ať tam běží: Invex Z-118.

Powerpack - dodejte svému HPC pořádný výkon
Nabídka Powerpack pro přístroje HP Jornada 680. Ke každému počítači HP Jornada 680 je nyní zdarma vědecký kalkulátor HP 6S a balík aplikací bProductive od firmy bSquare.

Prohlížeč Acrobat PDF
Na této stránce naleznete informace o programu, který slibuje možnost číst dokumenty PDF na handheldech a PPC s CEéčkama.

Linux na přístrojích s WindowsCE
Nadšenci Linuxu se brzy dočkají doby, kdy si budou moci vzít své oblíbené prográmky sebou do kapsy. Na této stránce je popsán projekt portace Linuxu na přístroje s procesorem MIPS.

Komplexní řešení pro GPS
Co dodat? http://www.teletype.com/gps

Svět na modro je na AvantGo
Svět Namodro, http://svet.namodro.cz, doplnil nabídku svých informačních kanálů o poskytování obsahu pro uživatele Windows CE počítačů a organizérů. Mobilní kanály Světa Namodro jsou volně dostupné na adrese http://svet.namodro.cz/avantgo.htm

Podpora: Program AvantGo mi nezobrazuje české znaky
Problém: Mám nainstalovaný program ArtSKey pro jazykovou podporu na svém počítači Jornada 680, ale v programu AvantGo nejsou zobrazovány správně české znaky.
Řešení: Z vašeho stolního počítače si překopírujte font arial.ttf a uložte jej na HPC do složky Windows. Program AvantGo pak bude zobrazovat znaky česky.
adamec@mail.eurotel.sk

 
září 1999
  • Recenze Hewlett Packard Jornada 680 handheld PC
  • Fidel Castro vám zprovozní GSM pro WinCE
  • Přehled karet firmy Socket
  • ArtSSave - zálohovací řešení pro Windows CE.
  • Kobe zve na Invex
  • HP uvádí nový model 430se
  • Synchronizační program ActiveSync 3.0
  • SoftGSM řešení pro mobilní telefony
  • Internetové utility pro WinCE
  • ... hledejte v článcích ze září 1999
 
 
Autor:
Nejčtenější

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

Smartphony s obřími displeji jsou čím dál oblíbenější a to i proto, že výrobci...
Králové mezi přerostlými smartphony. Z kapes vytáhnou hodně peněz

Smartphony s obřími displeji jsou čím dál oblíbenější a to i proto, že výrobci minimalizují jejich rámečky. Velké phablety jsou tak kompaktnější než kdy...  celý článek

Microsoft Lumia 950 XL
Microsoft připravil dárek pro nejvěrnější fanoušky mobilních Windows

Mobilní Windows už nejsou pro Microsoft prioritou, jejich vývoj ukončil. Přesto americký gigant vydal stejně jako pro počítače aktualizaci Fall Creators Update.  celý článek

Xiaomi Mi A1
Raketové Xiaomi. Superlevné mobily útočí i na Česko

Čínské Xiaomi po loňském oslabení letos očekává rekordní prodeje. Podle odhadů vedení by celkový objem vyexpedovaných smartphonů měl dosáhnout 90 milionů kusů....  celý článek

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

Další z rubriky

ZTE Axon M
Výjimečný rozevírací smartphone je tu, ale konstrukce je zvláštní

Na rozkládací smartphony s ohebnými displeji se čeká už nějaký ten pátek. Nové ZTE Axon M sice přináší rozevírací koncepci, ovšem ohebný displej nemá. To...  celý článek

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

Údajný snímek nástupce OnePlus 5
OnePlus 5 hlásí vyprodáno. Nástupce přijde nečekaně brzo

OnePlus 5 patří k nejpovedenějším přístrojům sezony. Má výbornou výbavu a příznivou cenu. Podle serveru GizmoChina by již brzy měl přijít jeho nástupce, který...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.