Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hewlett-Packard ve vašem PocketPC

aktualizováno 
Před časem jsme uveřejnili článek o různých zpracováních oblíbených kalkulátorů Hewlett-Packard na PalmOS kapesních počítačích. Dnes se podíváme na stejnou problematiku, jen změníme platformu na PocketPC.

 

V našem článku o kalkulačkách HP v PalmOS vzpomínáme krátce i slavnou historii kalkulátorů HP a jejích známých a dnes již kultovních modelů HP-12C, HP-41C a dalších. Zpracování se dočkaly pochopitelně i na PocketPC platformě, které díky svému výkonu i grafickým možnostem znamenají většinou emulaci funkcí  i vzhledu kalkulaček bez výraznějších kompromisů.

 

CE 19B2 Financial Calculator
Kalkulačka firmy BOPIN je $5 napodobenina obchodního kalkulátoru HP-19bii, který se stále vyrábí a prodává. Výrobce se nepokoušel o nějakou věrnost reáliím předlohy, a to ani v rozvržení tlačítek. Bopin ani neuvádí, zda se jedná o věrnou emulaci funkcí této jinak skvělé kalkulačky (originální HP-19bii má přes 450 vestavěných funkcí, grafiku s obchodními diagramy a grafy) - výčet funkcí je neúplný a demoverze není k dispozici.

 

Pocket 12C Financial Calculator 1.3
Produkt firmy Lygea za $12,99. Je to programovatelná kalkulačka se vzhledem a funkcemi legendární finanční HP12c, která se dodnes vyrábí i prodává. Firma se snažila napodobit vzhled i design originální kalkulačky a její majitelé (či bývalí) se zde budou cítit jako doma.

 

Emu48
Program Emu48 jsme již na našich stránkách představili. Je to emulátor grafických kalkulátorů HP38G/HP39G/HP40G /HP48SX/HP48GX a HP49 ROM. Autorem je Leopold Bueno Castillo.

HP48 emuluje současnou grafickou řadu kalkulátorů HP s oddělenou klávesničkou pro vkládání písmen. Je k dispozici zdarma.

 

 

Pocket HP-41CX 1.0
Komerční produkt za $9.50 nabízí funkční emulátor slavné kalkulačky HP-41CX. Je pochopitelně programovatelná. Byla současníkem nedávno představené TI-59 a bližší informace o ní najdete zde.

Tvůrce bohužel nenabízí demoverzi, a tak bližší informace chybějí. Program si můžete zakoupit na PocketGear. Na našich obrázcích je vlevo screenshot z aplikace, vpravo zase obrázek skutečné HP-41c.

 

ev41 -  The HP-41 Calculator Emulator 0.9
Emulátor HP-41 z dílny Franka Bauernoeppela. Je to public domain projekt v rámci GNU/GPL. K mání je verze pro PocketPC (levý obrázek) i pro Windows (pravý obrázek). Za poplatek $30 můžete zakoupit archivní CD plné programů, modulů, manuálů i knihoven.
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...Najdete na iDNES.cz