Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hard Case pro Tungsten T

aktualizováno 
V posledním díle o pouzdrech pro nový Palm Tungsten T vás seznámíme s velice odolným pouzdrem, které dobře ochrání vaše PDA. Pojďme se tedy na něj podívat...

Pro nový Palm Tungsten T se v balení dodává pouze čirý plexisklový kryt, který se nacvakne do určených drážek. Je to velice jednoduchá ochrana PDA a především displeje, ale nemusí mnoho lidem vyhovovat a navíc jeho praktičnost v pravidelném běžném používání je hodně diskutabilní. Navíc - když uvážíme, kolik manažerský PDA typu Tungsten T stojí, zjistíme, že tuto investici do jemné elektroniky je nutné patřičně chránit. Takže plexisklový kryt asi hodně rychle zahodíte nazpět do krabice a začnete se poohlížet po něčem jiném, co by vám vyhovovalo po stránce image a také patřičné ochrany.

Kromě Hard Case pro Tungsten T nabízí firma Palm i běžná kožená a umělá pouzdra. Zákazník si může zvolit z následujících dvou typů pouzder:

  • Slim Leather Case pro Tungsten T

  • Scuba Sleeve Case pro Tungsten T

Nyní však pokročme k popisu vlastního pouzdra Hard Case, neboli pevného odolného pouzdra:

Pokud jste pozorně sledovali náš třídílný seriál o pouzdrech pro Palm Tungsten T, jistě víte, že Hard Case je velice odolné pouzdro, které jsem si nechal až jako poslední, protože je opravdovou lahůdkou. Pokud jste si po přečtení předešlých recenzí vybrali, Hard Case jistě zamíchá kartami a budete o něm také uvažovat :-).

Pouzdro je vyrobeno z tenkého leštěného kovu, který přesně padne k Tungstenu T. Navíc pokud tuto stříbřitou krabičku někde vytáhnete, jistě zapůsobíte na své okolí, po rozevření už nebude jakýchkoliv pochyb o tom, že vlastníte manažerský typ toho nejlepšího PDA, co je momentálně dostupné na trhu.

Na přední straně je vylisováno logo Palm, které nejenom svému majiteli hrdě hlásá, od jaké že firmy je zařízení ukrývající se pod kapotou, ale také jaké má srdce a s jakým operačním systémem.

Po rozevření můžeme opět pouzdro rozdělit na dvě funkční oblasti. Tou první je levá část s geniálními dvěma kazetami na SD/MMC karty. Genialita spočívá v jejich upevnění, podle piktogramu je vidět, jak se karty do těchto pouzder zasazují. Vše je zřetelné z detailního pohledu. Po zasunutí karty zacvakne horní část, která slouží jako pojistka proti vytřesení karty z držáku.

Na pravé straně je šachta pro vlastní PDA. To se umisťuje pomocí následujícího schématu, které nalezneme v balení.

Po úspěšném zacvaknutí drží Tungsten na místě jako přikovaný a nemusíme se obávat o jeho ztrátu nebo vypadnutí z pouzdra. Na zadní straně je kruhový výřez - tím se palcem a ukazováčkem uchopí horní okraj PDA a vysune spodní Graffiti plocha. Škoda jen, že tento výřez není o něco málo větší, aby se v pouzdru dal Palm RESETovat.

Nad kloubem, který se dá otáčet maximálně o 225 stupňů, nalezneme výřez pro ovládací prvek zvukového záznamníku a výstup pro sluchátka.

Pouzdro je uvnitř pokryto plastem, a tak se nemusíte bát o poškrábání PDA. Je to dáno tím, že s pouzdrem nelze PDA synchronizovat a dobíjet, takže jej při každém ukládání do kolébky musíte z pouzdra vyndat. 

Pouzdro na testování zapůjčila firma PDA Planet, Praha.

 

Závěr:

Potřebujete-li velice odolné pouzdro, na které si klidně můžete sednout bez toho, abyste se obávali o jeho vnitřek, nelze než toto pouzdro doporučit. Svým ojedinělým kovovým designem a čistotou zpracování vás bude reprezentovat všude s vámi a vaším PDA. Kazetami na dvě SD/MMC karty se jeho užitná hodnota dále zvětšuje. Jak jsem podotkl na začátku, Hard Case pro Tungsten T pořádně zamíchal karty a je jen na vás, kterému pouzdru dáte přednost. Jistě však neučiníte špatné rozhodnutí, pokud zakoupíte jakékoliv z našich testovaných pouzder!
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Diskontní Huawei P20 se představí už zítra. V Evropě ale ušetříme později

Honor 10

Huawei nedávno uvedl zcela novou řadu P20, ovšem v chrlení smartphonů evidentně nehodlá polevit. Nejbližší chystanou...

Premiant a jeho bratrovrah. Honor View 10 v souboji s Huawei Mate 10 Pro

Honor View 10 a Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro je jedním z nejlepších smartphonů loňského roku a i když nyní zůstává ve stínu nových typů P20, má...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...Najdete na iDNES.cz