Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Handspring se vrhá na mobilní telefony - Treo k180 a g180

aktualizováno 
Pokud máte zálusk na opravdu chytrý telefon s displejem tak velkým, že mu může málokdo konkurovat, pak je pro vás nejlepší volbou kříženec kapesního počítače a mobilu. Jedním z nejpovolanějších v oblasti první je firma Handspring, která přichází s telefonem, který si z jejích palmů bere více než jen vzhled.
handspring_treo_zavreny O chytrých telefonech se již píše dlouho a nejeden známý výrobce telefonů má již na svém kontě nějaký takový přístroj. Nyní je však šance, že se na trh dostane takový smartphone, u kterého bude zaručena kvalita také v oblasti netelefonní, tedy ve funkcích kapesního počítače. Známý výrobce kapesních počítačů třídy palm, americká firma Handspring, vstupuje totiž do světa mobilních telefonů svými dvěma modely Treo k180 a g180.

Prvním výletem Handspringu do světa mobilních telefonů bylo příslušenství k modelu palmu s názvem Visor. Připojitelná součástka s názvem VisorPhone umožňuje uživateli Visoru telefonovat nebo využívat datové přenosy k prohlížení internetu. V tom budou stejné i nové telefony Treo, které vlastně vypadají stejně jako poslední řada produktů v kategorii palm od Handspringu. Mají odklápěcí kryt, pod kterým se schová část displeje i klávesnice, kterou má model k180. Ve středu krytu je otvor, kterým je vidět velká část displeje, na které uvidíte i v zavřeném stavu všechny potřebné údaje.

Klávesnice je hlavním rozdílem mezi oběma modely. Treo k180, který má kódové označení Manhattan, má ve spodní části integrovanou malou klávesnici, velikostně srovnatelnou s Chatboardem pro telefony Ericsson. Jeho bratr g180 tento vstup postrádá, uživatel je tedy odkázán na softwarovou klávesnici na displeji nebo na rozpoznávání písma pomocí technologie Grafitti. Oba pracují v operačním systému Palm a ve svých útrobách skrývají procesor Dragonball VZ s taktovací frekvencí 33 MHz, 16 MB paměti DRAM. Spojení s počítačem obstará kabel, který se připojuje na USB port.

Visor_phone

Na integrovaném internetovém prohlížeči bude možné zobrazit webové stránky, bohužel však nebude ani jeden z přístrojů podporovat přenos dat technologií GPRS. Nemusíme se však bát, že Handspring zapomněl na Evropu a standard GSM. Kromě frekvence 1900 MHz, kterou upotřebíte v Americe, zvládnou nové přístroje také 900 MHz. Další vlastnosti telefonů Treo:

 • točící ovládací tlačítko na boku, velmi podobné „Jog Dialu“ od Sony, které Handspring nazývá „Jog Rogger“ – stisk vyvolá Rychlé vytáčení, točením zvolíte číslo ze seznamu, dalším stiskem voláte
 • výdrž: 2 hodiny hovoru nebo 72 hodin v pohotovosti
 • nabití baterie trvá cca jednu hodinu
 • vibrační vyzvánění
 • nemá pro Handspringy typickou kolébku pro připojení k počítači a dobíjení, vše řeší jediný kabel
 • telefonní a počítačová část mohou být nezávisle na sobě zapnuté nebo vypnuté
 • infračervený port na horní hraně přístroje
 • aktivní flip, při otevření se zapne PDA
 • další postřehy, zvláště z pohledu uživatele palmu, naleznete na serveru Palmare.cz

  Visor_phone

  Informace o nových telefonech od Handspringu se na veřejnost dostala hloupou shodou náhod. Médiím se totiž dostal do rukou dopis, adresovaný americké Federální telekomunikační komisi (FCC) s žádostí o schválení obou přístrojů pro použití v USA. Tato zpráva se objevila pouhý den poté, kdy FCC schválila telefon i705 od konkurenční firmy Palm. Můžeme tedy očekávat, že chytrých telefonů, které vyrábějí opravdový profesionálové na kapesní počítače, bude přibývat. Úspěch mobilních telefonů je celosvětový a i výrobci palmů si chtějí přihřát svou polívčičku. Navíc s příchodem rychlejších datových přenosů se poptávka po telefonech s velkými displeji a různými kancelářskými programy zvýší. Snad rivalita mezi Handspringem, Palmem a etablovanými výrobci mobilních telefonů přinese rychlý pokrok. Těšme se na odpověď Nokie, Ericssonu, Motoroly a dalších.




 • Nejčtenější

  Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

  Trojice iPhonů pro rok 2018

  Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

  Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

  Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

  Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...



  Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

  Vodafone (ilustrační fotografie)

  Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

  Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

  Xiaomi Mi 6

  Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

  Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

  (Ilustrační snímek)

  Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

  Další z rubriky

  To není iPhone X s Androidem, ale druhý mobil se snímačem v displeji

  Doogee V bude druhý smartphone se snímačem otisků prstů integrovaným přímo v...

  Jedním z poznávacích znamení iPhonu X je nepříliš vzhledné vykrojení displeje, kterým je známý i neúspěšný Essential...

  Recenze: Honor 7X se tu neměl prodávat, teď je příjemným překvapením

  Honor 7X

  Honor 7X se podle původních plánů u nás neměl prodávat. Jenže s Honorem 9 Lite, který měl 7X zastoupit, se nakonec...

  Vymyslel Android, ale jeho smartphone je propadák roku

  Essential PH-1

  Jeden z hlavních tvůrců systému Android Andy Rubin se po odchodu z Googlu začal realizovat jako tvůrce smartphonu. Jeho...



  Najdete na iDNES.cz