Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hacky v PalmOS5? - Kabely pro Clié - a další aktuality

aktualizováno 
Cestovní a modemový kabel pro Clié T a NR | TealMaster 1.5 - hacky i v PalmOS 5 | NiteSpot - v určitých situacích k nezaplacení... | Kartičky jako ve vatičce... | Rozhovor s Michaelem Macem | Seymour - dvě aplikace na displeji

 

Cestovní a modemový kabel pro Clié T a NR
Znáte to - před cestou musíte balit ke svému Clié kolébku, protože  chcete na cestě synchronizovat data s notebookem. Nebo potřebujete synchronizovat ve své kanceláři. Kolébka ke Clié je docela velký kus příslušenství a cestovat s ním je trošku protivné. K tomu je třeba přičíst leckdy obtížně přístupné odpojení kabelu od PC a následně znovuzapojování, prostě otrava.

Nyní je ale na světě řešení - PN Technologies nabízí cestovní hot-sync kabel PDTC-H9. Je kompatibilní s Clié řady T a NR a stojí $34,99.

Modemový kabel pro handheldy Clié nabízí zase Brando. Je určen pro připojení klasického PC modemu k handheldům řady Clié T, NR a nových SL a SJ. Stojí $22.

Modemový kabel k Clié T/NT PDCT-M9-6 prodávají  ostatně i u zmíněných PN Technologies, zde však stojí $59,99.

 

TealMaster 1.5 - hacky i v PalmOS 5
TealPoint na svých betastránkách zveřejnil betaverzi svého správce hacků TealMaster 1.5. To by samo o sobě nebylo jistě neobvyklé, nicméně velký rozruch budí informace, že TealMaster 1.5 umí emulovat chod některých hacků i v prostředí PalmOS 5. 

Využívá přitom nový systém rozšíření od PalmSource, umožňující využívat některé ze schopností stávajících hacků i v PalmOS 5. Firma uvádí na stránce i současnou funkčnost některých svých hacků. Zatím je pochopitelně zkoušeno vše v emulátoru, ale zdá se, že ani v novém PalmOS bychom nemuseli o svoje oblíbené hacky přijít.

 

NiteSpot - v určitých situacích k nezaplacení...
Přestavte si, že jste v divadle/kině a potřebujete si něco poznamenat v PDA. Nebo píšete i jindy v noci a vaše PDA nemá podsvětlenou Graffiti plošku. Prostě všude, kde si potřebujete trošku "přisvítit", se vám může hodit pero NiteSpot.

Myšlenka pera se světlem není nová a několik takovýchto stylusů jsme vám již na Palmare přestavili. Ten dnešní stojí $11,99 a vypadá ke své funkčnosti ještě velmi elegantně. K dostání je na StylusPlus.

 

Kartičky jako ve vatičce...
Rostoucí počet i využití paměťových karet může v mnoha z nás vyvozovat věčnou Nerudovskou otázku "Kam s ním?". Jedním z elegantních řešení by mohla být peněženka XIGMA.

Peněženka na karty z kůže se vyrábí v několika variantách - pro 2 CF karty, pro 3 MS karty či 4 SD karty. Kromě paměťových karet se do nich vejde i několik klasických "platebních" karet. Cena je asi 4.000 YENů.

 

Rozhovor s Michaelem Macem
přináší včerejší Brighthand. M. Mace je jedním z víceprezidentů firmy Palm - na starosti má plánování a vývoj produktů (= handheldů Palm).

O příčinách úspěchu modelů Palm Vx a m100 (a neúspěchu VIIx), o významu a limitech baterií, SD kartách a o rozhodování firmy o nových schopnostech modelů nové řady v roce 2001 - to byly spíš zajímavé pohledy do minulosti. U výhledů do budoucna byl Mace velmi "diplomatický" a v podstatě nic moc nového neprozradil. Snad jen že budou dále sázet na jednoduchost, zpětnou kompatibilitu aplikací. Licenční výrobci koneckonců vytvoří dobrou nabídku pro zájemce o nejrůznější možnosti a schopnosti (třeba Sony směrem k multimédiím apod.).

 

Seymour - dvě aplikace na displeji
Jarosoft začal prodávat program Seymour - aplikaci, která rozdělí displej na dvě podokna. V každém z nich může běžet jedna aplikace.

Program si nyní můžete koupit za zaváděcí cenu $8,95. A neříkejte, že vás hned nenapadá, jak byste jej náležitě využili!Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

BMW i3 Akční cena!
BMW i3 Akční cena!

r.v. 2014, naj. 41 000 km, elektro
719 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz