Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hacky v PalmOS5? - Kabely pro Clié - a další aktuality

aktualizováno 
Cestovní a modemový kabel pro Clié T a NR | TealMaster 1.5 - hacky i v PalmOS 5 | NiteSpot - v určitých situacích k nezaplacení... | Kartičky jako ve vatičce... | Rozhovor s Michaelem Macem | Seymour - dvě aplikace na displeji

 

Cestovní a modemový kabel pro Clié T a NR
Znáte to - před cestou musíte balit ke svému Clié kolébku, protože  chcete na cestě synchronizovat data s notebookem. Nebo potřebujete synchronizovat ve své kanceláři. Kolébka ke Clié je docela velký kus příslušenství a cestovat s ním je trošku protivné. K tomu je třeba přičíst leckdy obtížně přístupné odpojení kabelu od PC a následně znovuzapojování, prostě otrava.

Nyní je ale na světě řešení - PN Technologies nabízí cestovní hot-sync kabel PDTC-H9. Je kompatibilní s Clié řady T a NR a stojí $34,99.

Modemový kabel pro handheldy Clié nabízí zase Brando. Je určen pro připojení klasického PC modemu k handheldům řady Clié T, NR a nových SL a SJ. Stojí $22.

Modemový kabel k Clié T/NT PDCT-M9-6 prodávají  ostatně i u zmíněných PN Technologies, zde však stojí $59,99.

 

TealMaster 1.5 - hacky i v PalmOS 5
TealPoint na svých betastránkách zveřejnil betaverzi svého správce hacků TealMaster 1.5. To by samo o sobě nebylo jistě neobvyklé, nicméně velký rozruch budí informace, že TealMaster 1.5 umí emulovat chod některých hacků i v prostředí PalmOS 5. 

Využívá přitom nový systém rozšíření od PalmSource, umožňující využívat některé ze schopností stávajících hacků i v PalmOS 5. Firma uvádí na stránce i současnou funkčnost některých svých hacků. Zatím je pochopitelně zkoušeno vše v emulátoru, ale zdá se, že ani v novém PalmOS bychom nemuseli o svoje oblíbené hacky přijít.

 

NiteSpot - v určitých situacích k nezaplacení...
Přestavte si, že jste v divadle/kině a potřebujete si něco poznamenat v PDA. Nebo píšete i jindy v noci a vaše PDA nemá podsvětlenou Graffiti plošku. Prostě všude, kde si potřebujete trošku "přisvítit", se vám může hodit pero NiteSpot.

Myšlenka pera se světlem není nová a několik takovýchto stylusů jsme vám již na Palmare přestavili. Ten dnešní stojí $11,99 a vypadá ke své funkčnosti ještě velmi elegantně. K dostání je na StylusPlus.

 

Kartičky jako ve vatičce...
Rostoucí počet i využití paměťových karet může v mnoha z nás vyvozovat věčnou Nerudovskou otázku "Kam s ním?". Jedním z elegantních řešení by mohla být peněženka XIGMA.

Peněženka na karty z kůže se vyrábí v několika variantách - pro 2 CF karty, pro 3 MS karty či 4 SD karty. Kromě paměťových karet se do nich vejde i několik klasických "platebních" karet. Cena je asi 4.000 YENů.

 

Rozhovor s Michaelem Macem
přináší včerejší Brighthand. M. Mace je jedním z víceprezidentů firmy Palm - na starosti má plánování a vývoj produktů (= handheldů Palm).

O příčinách úspěchu modelů Palm Vx a m100 (a neúspěchu VIIx), o významu a limitech baterií, SD kartách a o rozhodování firmy o nových schopnostech modelů nové řady v roce 2001 - to byly spíš zajímavé pohledy do minulosti. U výhledů do budoucna byl Mace velmi "diplomatický" a v podstatě nic moc nového neprozradil. Snad jen že budou dále sázet na jednoduchost, zpětnou kompatibilitu aplikací. Licenční výrobci koneckonců vytvoří dobrou nabídku pro zájemce o nejrůznější možnosti a schopnosti (třeba Sony směrem k multimédiím apod.).

 

Seymour - dvě aplikace na displeji
Jarosoft začal prodávat program Seymour - aplikaci, která rozdělí displej na dvě podokna. V každém z nich může běžet jedna aplikace.

Program si nyní můžete koupit za zaváděcí cenu $8,95. A neříkejte, že vás hned nenapadá, jak byste jej náležitě využili!
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Toto jsou mobilní rarity minulosti. Vypadaly jako list či dámská pudřenka

Nokia 7600

Pod pojmem mobilní telefon si většina současných uživatelů představí onu uniformní placku. Dříve tomu ovšem bylo jinak...

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

Pro otisk prstu k iPhonu mrtvoly šla policie do pohřebního ústavu

iPhone 6s

Policisté z města Largo na americké Floridě potřebovali přístup k iPhonu muže, který byl v březnu zastřelen. Jeho...Najdete na iDNES.cz