Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GPS vyhledávač - dítě jako na provázku

aktualizováno 
Pustit dítě ven, sedět spokojeně doma a mít kontrolu o každém jeho kroku, je snem snad každého rodiče. Není to nijak nemožné, stačí pouze nasadit dítěti na ruku hodinky a pomocí satelitního systému si zjišťovat jeho přesnou polohu. Vyhledávač GPS dítě vždycky spolehlivě najde.

Máte strach aby se vám dítě v dnešním bláznivém světě neztratilo a když už se ztratí, chtěli byste okamžitě znát místo, kde se nachází? Na pomoc přichází americká firma Wherify Wireless se svým GPS vyhledávačem. Jedná se o malé zařízení ve tvaru náramkových hodinek, které pracuje v satelitním systému GPS (Global Positioning System), pomocí kterého na internetu nebo mobilním telefonu vždy najdete místo, kde se osoba s vyhledávačem právě nachází.

GPS_locator        GPS_locator

Hodinky, které mají v sobě integrovaný GPS modul, stačí jednoduše nasadit dítěti na ruku, stiskem tlačítka aktivovat a od té chvíle hlídá lokalizační systém vaše dítě za vás. Výrobek pracuje v celosvětovém satelitním navigačním systému GPS a v digitálních sítích PCS a CDMA (1900 MHz). Vyhledávač je možné použít také pro osoby tělesně nebo jinak postižené, například pacienty s alznheimerovou chorobou.

GPS_locator       GPS_locator

Pro použití lokalizačního systému je třeba se zaregistrovat na stránkách  Wherify Wireless, kde si také můžete prohlédnou ilustrační demo.

Lokalizátor se spojí se satelitem GPS a informaci přenese dále pomocí internetu nebo sítí GSM přímo k vám. Na internetu se poloha dítěte zobrazí na leteckém snímku zakřížkováním konkrétního pozice a přidáním nejbližší adresy daného místa. Na displeji mobilního telefonu se informace zobrazí ve tvaru SMS zprávy, ve které jsou uvedeny přesné souřadnice a další přidružené informace o poloze. Podrobnosti o systému GPS najdete v tomto článku, možnosti jeho dalšího využití naleznete zde.

GPS_locator

GPS vyhledávač má ještě celou řadu přídavných funkcí. Jednou z nich je vestavěný pager, který dokáže v paměti přístroje uchovat až deset posledních zaznamenaných míst, které lze zpětně vyvolat a udělat si tak ucelený obrázek o pohybu osoby s lokalizátorem. Další z funkcí je "Kapesní klíč", který využijete při aktivaci či deaktivaci zařízení na dálku. Synchronizace atomovými hodinami je speciální funkce charakteristická právě pro zařízení pracující v systému GPS, pomocí které se přesný čas na hodinkách mění podle aktuálního časového pásma. Speciální funkcí je "Tísňový signál", kdy dítě stiskem dvou tlačítek na hodinkách vyšle zprávu, že se nachází v nesnázích nebo v nebezpečí.

Jako první začne lokalizátor nabízet americká bezdrátová síť CDMA, za služby si bude účtovat paušální cenu 24,95 dolarů za měsíc (780 korun). Samotné zařízení se dá v Americe koupit za 400 dolarů bez daně (asi 12 500 Kč), cena pro Evropu zatím ještě není stanovena.

 

Autor:


Témata: GPS

Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Pro otisk prstu k iPhonu mrtvoly šla policie do pohřebního ústavu

iPhone 6s

Policisté z města Largo na americké Floridě potřebovali přístup k iPhonu muže, který byl v březnu zastřelen. Jeho...

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...Najdete na iDNES.cz