Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GPRS+6310+Psion - PiLoc API - a další aktuality

aktualizováno 
DiamondMako+Nokia6310+GPRS | PalmTipsheet č.29 | Paragon Software - Piloc API | iPAQ v hliníku

 

DiamondMako+Nokia6310+GPRS
Zajímavý návod na rozběhnutí DIAMOND MAKO + NOKIA 6310 + Oskar GPRS nám poslal Petr Vítek; rádi jej zde pro vás zveřejňujeme - mimo jiné i proto, že je to skvěle, až dobrodružně napsané:

Můj první den s PDA

Jakýmsi velmi podařeným způsobem jsem nabyl PDA Diamond Mako, tedy americkou verzi Psionu REVO + 16M. Protože cena MAKA byla spíš necena a moje Nokia 3310 si neměla moc chuť povídat s nečím jiným než s mým hlasem, rozhodl jsem si zakoupit novou tatranku. Prolétl jsem nějaké mobilní servery, nechal je vypracovat srovnávací test, a už jsem jel v inzerátech, kde prodávají nejlevněji novou, originál zabalenou Nokii 6310. Koupě byla otázkou 10 minut, a už jsem spěchal mazlíka otestovat.

Protože základní tezí mého nákupu bylo použití GPRS u Oskara - za zatím bezkonkurenční cenu - vedla moje první cesta na sajtnu Oskarské samoobsluhy, kde jsem si aktivoval GPRS, tarif Standard. Pak jsem si nechal poslat SMS nastavení WAPu. Bez překvapení se WAP okamžitě rozběhl, trochu jsem tuto dosud pro mne málo známou vymoženost otestoval (nejpříjemnější WAPpage), a už jsem vybaloval MAKO.

Protože jsem s PDA ještě nikdy napracoval, trvalo základní seznámení dlouhých 45 minut, kdy jsem rozchodil českou lokalizaci, sesynchronizoval telefonní seznam a odzkoušel další nainstalovaný soft, zablokoval celé Mako a po soft restartu následoval hadr restart se smazáním všech doinstalovaných aplikací a dat. No, řekl bych, docela nabušená kalkulačka.

Protože parametry, které chtělo MAKO nastavit, aby se připojilo do světové sítě, byly pro mě srozumitelné asi jako pro Zemana anglická syntax, došlo k další návštěvě sajtny Oskar, tentokrát GPRS Forum, kde jsem se přihlásil a zadal k vyhledání text PSION, a hned je tu odpověd na dotaz, jak propojit Psion Revo + Nokia 6310, který mě odkazuje na sajtnu MobilManie, kde je popsán celý postup nastavení.

Protože jsem znova neinstaloval českou lokalizaci, je nastavení trošku krkolomné, ale 10 minut bohatě stačí. Instaluji jedinou nutnost do Maka, totiž prohlížeč Opera, který spouštím. Aj, vyskakuje chybka: NETWORK PROBLEM, dočítám tedy článek o nastavení a zjišťuji, že jsem nenastavil svoji 6310ku. Přenastavuji asi dvě položky v menu nastavení GPRS, zapínám infračervený přenos, a lup, JSEM TAM. Protože čas kvapí, vše vypínám, odcházím z práce a nechávám vše na doma. Tam po 2 hodinách testování opět dochází k hard restartu, vymazání všech dat. Takže druhý den v práci nastává opětovná instalace, znova česká lokalizace, znova Opera, znova všechna nastavení - a NIC, svět je pro mne nedostupný. Opakuji přesně všechno jako včera. Do posledního detailu, včetně nastavení již nastaveného mobilu - NIC. 5 hodin se pokouším o něco, co už fungovalo.

Je zbytečné hledat jiné řešení, TOHLE NASTAVENÍ PŘECE FUNGOVALO. Po 5ti hodinách, kdy MAKO málem letí do koše, volám Heureka, při zadávání inic. řetězce si v české lokalizaci vybírám místo klasických uvozovek dvojapostrof, který MAKO v inic. řetězci rozhodně nezná. A je to, nejspokojenější MAKISTA už je zase ve světě.

PalmTipsheet č.29
Dubnové vydání elektronického měsíčníku PalmTipsheet uvádí jako hlavní téma přehled programů, které vám mohou nahradit systém AvantGo. Rozhovor je s Guy Orridgem, IT specialistou a (jak jinak) PalmOS fandou z Nového Zélandu. K přečtení je samozřejmě i spousta dalších novinek.

Jestli čtete rádi Tipsheet mobilně, tak zde jsou ke stažení DOC, Plucker a iSilo verze.

Paragon Software - Piloc API
Agilní Paragon Software dal k dispozici svoji Pi-Loc API technologii, která umožní vývojářům používat ve svých aplikacích vícejazyčnou podporu založenou na lokalizaci fontů Pi-Loc, úpravě Graffiti, podpoře národní klávesnice a místním kódování znaků.

Pro další informace navštivte stránku Paragon Software a já touto cestou do Moskvy zdravím Tatyanu Stefanyuk ;-)

 

Hliník se neodstěhoval do Humpolce,
Rhinoskin z něj vyrobilo krásný obal na iPAQ - k mání je za $34,95 pro řady 3600, 3700 a 3800. Vnitřek je pěkně vypolstrovaný neoprénem, váš iPAQ v něm bude jako ve vatičce. Firma myslela i na rychlý přístup ke stylusu a k jacku na sluchátka.

 Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Úspornější displeje zajistí delší výdrž iPhonů, jsou však ještě ve vývoji

iPhone X se loni stal prvním telefonem Applu s moderním OLED displejem. Letos...

iPhony nikdy nebyly šampiony ve výdrži baterie, v této disciplíně patří mezi průměrné smartphony. Lepší výsledky by...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Výrobci cílí na náruživé hráče. Lákají je na výkon za dumpingovou cenu

Nubia Red Magic

Ve snaze odlišit se a zalíbit různým skupinám zákazníků objevili výrobci smartphonů jednu, kterou poměrně dlouho...

Najdete na iDNES.cz