Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Google pomáhá bezdomovcům. Nabízí jim hlasovou schránku na doživotí

aktualizováno 
Internetový gigant, společnost Google, se rozhodla pomáhat lidem bez domova. Zdarma jim poskytne telefonní číslo a hlasovou schránku s doživotní platností. Budou tak moci snadněji sehnat práci.

Bezdomovci v americkém San Franciscu mají díky Googlu šanci na lepší život | foto: Profimedia.cz

Bezdomovci v západoamerické metropoli San Franciscu mají větší šance na nalezení nového zaměstnání, a tím pádem i kvalitnější život. Společnost Google provozující nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě jim v tom bude pomáhat v rámci nového programu s názvem "Project Homeless Connect".

A jak celá "výpomoc" bude probíhat? Firma všem zájemcům, kteří přišli o svůj domov, zcela bezplatně poskytne telefonní číslo a k němu i hlasovou schránku.

Kdokoliv jim tak může zanechat vzkaz a oni si ho mohou zavoláním z libovolného telefonu vyzvednout a případně tak i reagovat na nabídku některého ze zaměstnavatelů. Společnost Google jim navíc číslo i hlasovou schránku poskytne s doživotní platností.

Bez čísla to dnes zkrátka nejde

Jakákoliv žádost o zaměstnání v dnešní době obsahuje i kolonku na vyplnění telefonního čísla. "Pokud ho člověk nevyplní, jeho šance na úspěch se mnohonásobně snižují," tvrdí zástupci Googlu.

Bezdomovec - ilustrační foto


"Jak v současnosti může obyčejný bezdomovec komunikovat jako jednotlivec?" ptá se Gavin Newsom, starosta San Francisca, a dodává: "Jak máte jako člověk bez domova doufat v lepší život, když si nemůžete vyzvednout žádný vzkaz a nikdo vás prakticky nemůže ani kontaktovat?"

Hlasová schránka bude fungovat jako každá jiná služba tohoto druhu. Telefonní číslo pak bude mít naprosto běžný formát typický pro tuto oblast. Zástupci společnosti doufají, že vedle snadnějšího hledání zaměstnání se takto budou moci bezdomovci lépe spojit se svou rodinou či přáteli.

Projekt, na kterém firma Google spolupracuje s radnicí v San Franciscu, bude zatím probíhat pouze v tomto městě. Pokud však bude úspěšný a lidé o něj budou mít zájem, hodlá ho společnost uplatnit i v jiných zemích napříč USA.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Android se opičí po iPhonu X. Připravuje se na vykrojené displeje

iPhone X

Letošní verze systému Android má zatím interní označení Pistachio Ice Cream. Jednou z novinek má být možnost snadné...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Najdete na iDNES.cz